Pomalé spouštění stránek localhost

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Rozdíl skoro 3–4s dělá nastavení DNS v hosts. Třeba někomu pomůže, dotaz do DB a složení stránky je rychlé, ale stejně člověk pár sekund na zobrazení stránky čeká.

Rychlé:

127.0.0.1		portal1.local test.local portal2.local finsw.local billsw.local koopdbs.local

Pomalé:

127.0.0.1		portal1.local
127.0.0.1		test.local
127.0.0.1		portal2.local
127.0.0.1		finsw.local
127.0.0.1		billsw.local
127.0.0.1		koopdbs.local

Tohle se zdá má taky vliv na zrychlení načítání Nette projektů na localhostu přes virtualy:

ServerName 127.0.0.1

Editoval Pavel Kravčík (29. 6. 2016 12:37)

Michal Hlávka
Člen | 190
+
0
-

Otestoval jsem to a rozdíl jsem nezaznamenal.

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Já to vůbec nerozumím, ale teď se mi stávalo, že jsem čekal na načtení stránky 3–4s. V Tracy bylo 300ms. Tohle pomohlo.

Michal Hlávka
Člen | 190
+
0
-

Tracy ti to ukazuje správně. Zbytek času co čekáš na načtení stránky, už jsou jenom třeba media soubory, nebo ostatní věci. Tudiž v tomhle případě jde jenom o správné nastavení http serveru. Do toho určitě spadá aji nastavení DNS záznamů. To jsem však zkusil a nijak mi to nepomohlo. Tracy mam 750ms, co se týče ze strany prohlížeče, scripting mám na 1600ms, rendering potom 260ms a celkově 5.25s, ale to je tím, že načítám hrozně moc adres, co neexistují a předtím procházím složitějším scriptem storage. A to je dohromady 3s. Tudiž můžu říct, že stránka se mi načítá 2.25s a to mi ještě příjde furt dost. Ale jsem línej s tím něco dělat a zatím to nějak trpím.

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Díky za info, jasně Tracy to ukazuje dobře, právě jsem zkoumal, na co se kde čeká. Přenastavení těch DNS tomu pomohlo, ale nijak hlouběji jsem to nezkoumal. :/

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

@emptywall: Měl si pravdu, nemá to vliv – pravděpodobně to jen pomohlo vymazat cache.

Vrtal jsem se tady v tom a při ručním vyčištění bylo příští načtení rychlé (chrome://net-internals/#dns).

Následující .htaccess mi zrychlil načítání Nette webů neskutečným způsobem:

FileETag None
<ifModule mod_headers.c>
Header unset ETag
Header set Cache-Control "max-age=0, no-cache, no-store, must-revalidate"
Header set Pragma "no-cache"
Header set Expires "Wed, 11 Jan 1984 05:00:00 GMT"
</ifModule>
premek_k
Člen | 172
+
0
-

Jen na okraj, kdyby se někomu hodilo:

Po update na MacOS Yosemite jsem musel upravit host právě opačně. Původně jsem to měl na jednom řádku a po update na Yosemite se nedalo na render stránky dočkat. Po rozepsání na řádky problém zmizel.