Problémy s rozběháním Nette webu na Windows IIS 8.5

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
serten
Člen | 55
+
0
-

Zdravím,

mám dost velké potíže s rozběháním Nette na IIS. Konkrétně dělají problém práva. Rozjel jsem si Checker a ten mi nehlásil žádné problémy. Problém je ale asi někde s nastavením práv. Nastává vždy problém při generování cache. Dostávám vždy tuto chybovou hlášku:

fopen(C:\inetpub\sandbox\app/../temp/cache/_Nette.RobotLoader/_f3ac8fe60c7fc7ac765a0d4a67a36f3e): failed to open stream: No such file or directory

Zkoušel jsem už nastavovat práva na tyto složky pro všechny možné uživatele, co jsem zjistil (IIS AppPool\website, IUSR, Network Service a IIS_IUSRS group). Bohužel ale nic z toho nepomohlo. Zkoušel jsem nastavit všechna možná práva, ale nic nepomáhá.

Máte s tímto problémem někdo zkušenost? Vůbec mě už nenapadá, jak se přes toto dostat. Díky za jakoukoliv radu.

premek_k
Člen | 172
+
0
-

Není problém s těmi lomítky? Jen tip…

serten
Člen | 55
+
0
-

V tomhle by problém neměl být. Měl by tam být právě problém s právy. Klasicky si Nette vytvoří adresář cache samo, když má práva pro zápis do složky temp. Já jsem ale musel adresář cache vytvořit ručně, protože mi to vracelo chybovou hlášku Permission denied pro vytvoření téhle složky. Když jsem ji vytvořil ručně, začalo to házet chybovou hlášku, která je v prvním příspěvku. Z tohohle jsem si vydedukoval, že jednoduše nejsou přístupová práva pro vytvoření toho souboru v cache. Tím pádem se nevytvoří a zbytek kódu ho už pak nedohledá. Snad jsou mé dedukce správné.

Zdeno1981
Člen | 114
+
+2
-

Ahoj, kdysi jsem měl stejný problém, stačilo jen nastavit práva pro wwwroot

Editoval Zdeno1981 (30. 6. 2016 8:43)

serten
Člen | 55
+
+1
-

Vážně to fungovalo :-) Tohohle uživatele jsem jaksi přehlédl. Díky moc za pomoc.