[Poslední sobota 8] Praha 29. 8. 2009

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde, jako třeba tentokrát). Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

  • Kdy? Sobota 29. 8. 2009 v 15.00
  • Kde? Praha, restaurace Fraktal Bar (WiFi included, mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)

Program

viz toto vlákno

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Už jsem že přijedu :)

Praha++

Edit: Davide spomínáš na poslední sobotu , ke konci jak jsem mluvily o tričkách :)

Editoval sodae (16. 8. 2009 16:27)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

A je to tady ;) Když budu mít čas, dorazím :)

sodae: Wow, trika? To bych přijel určitě :))

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Jestliže teda Praha, kterou berem hospodu? A přijede vůbec nějakej oficiální přispěvatel, aby bylo komu si stěžovat na Nette? :-D

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Ja dorazim

<?php
$Praha++;
?>

Editoval matata (17. 8. 2009 0:32)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Honza M. napsal(a):

Jestliže teda Praha, kterou berem hospodu?

Tak asi jako vždycky, aspoň to nebudem muset hledat a stějně dorazí o dost meně lidí.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud bude v Praze a pokud budu v Praze, tak dorazim ;-) A tričko bych si zamlouval, minule se na mě nedostalo :-D

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Davide dej na https://nette.org/cs/ informace o nasledující poslední sobotě, a ne o poslední poslední sobotě… ;][

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

A kde to teda bude?

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

David Grudl napsal(a):

A kde to teda bude?

Prosím, Praha, už jsem dvakrát nebyl a chci to napravit=)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

JJ dáme prahu, fraktal. Tedy jestli nikdo nepřijde s něčím lepším.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

PetrP napsal(a):

Tedy jestli nikdo nepřijde s něčím lepším.

No to se zatím jaksi nikdy nepovedlo :-)

Homepage aktualizována.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

kolegove, pratele; obavam se, ze me to asi protentokrat nevyjde – budu v te dobe brazdit reku Vltavu : (

Tak si to uzijte a dejte vedet, co jste vyresili ; )

vrana
Člen | 131
+
0
-

Pokud by byl zájem, mohl bych něco povědět o Adminer Editoru. Byla by to spíš taková praktická ukázka, jak si zadarmo vybudovat administrační rozhraní k webu. Samozřejmě bych to využil také k načerpání zpětné vazby. Mám totiž pocit, že to je zatím poněkud nepochopený produkt.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

vrana: určitě , včera jsem se teprve o něm dozvěděl :)

Je tu někdo kdo by nechal mě přespat ?

Editoval sodae (24. 8. 2009 17:51)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

sodae napsal(a):
Je tu někdo kdo by nechal mě přespat ?

nevíš snad, jak se nocuje v praze?

vrana: aspoň budu zas o něco chytřejší.. :)

Cifro
Člen | 245
+
0
-

No to není sranda na hlavním nádraži v Prahe o jednej v noci. Raz mi stačilo :D

Etch
Člen | 403
+
0
-

Cifro napsal(a):

No to není sranda na hlavním nádraži v Prahe o jednej v noci. Raz mi stačilo :D

No když seženeš fleka v objektu tak je to ješte zlaté. Problém je když musíš nocovat v Sherwoodu. To je teprve bojovka. :)

Cifro
Člen | 245
+
0
-

Flek aj bol na lavičke. Len kvoli tým všelijakým individuam čo sa tam zdržiavali, by som nezaspal ani na chviľu. Nechcel by som aby ma dajaký pasak s nožom přeřiznul :D

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

zajímavé k čemu diskuze o poslední sobotě dokáže sklouznout :D

phx
Člen | 651
+
0
-

Bohuzel se teto Posledni Soboty, ktera bude jeste nez mi zacne skola v GB nezucastnim. Nejak se to spatne seslo a je sivrovaci hra Svicky.

Uzijte si to a za fotky, videa a spol budu vdecny:)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

odvolavam co jsem odvolal, slibuju co jsem slibil – Vltava se kvuli aktualni vnitropoliticke situaci nekona; budu se na vas tesit!

P.S.:Doma mam aktualne defacto 2–3 mista v postelich, popr. mnoho mist na zemi. Zn:vyhled na celou Prahu v cene!

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Jaký bude program? Ještě někdo něco kromě Jakuba?

Oggy
Člen | 306
+
0
-

Bude někdo zas ty přednášky natáčet..jako to bylo z pardubic? ..Myslím, že je to skvělý způsob jak o tyhle zajímává vystoupení :-) nepřijít, i když nemůže člověk dorazit..

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Oggy napsal(a):

Bude někdo zas ty přednášky natáčet..jako to bylo z pardubic? ..Myslím, že je to skvělý způsob jak o tyhle zajímává vystoupení :-) nepřijít, i když nemůže člověk dorazit..

Pokud mi to vyjde a dorazím, natočím…

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Chcete přednášku o minBotovi ? Který už delší dobu jede na Nette Jabber místnosti (viz. můj podpis). (minBot.sodae.cz, Google Code). Aby se ten čas nějak vyplnil.
Edit:zjistíl jsem že mam horečku, tak asi nic nebude

Editoval sodae (27. 8. 2009 21:48)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

sodae: teď jsi mě pobavil… :D

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

jenom me tak napada, co takhle udelat tuhle PS nekde v parku? Nejakej gril? Posedani pod sirym nebem? Obavam se, aby na dalsi PS nebyla jiz zima.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Moc dobře vím, kam tím míříš Whitku, chceš nasadit vyšší laťku aby Davídek přecejen zanevřel jak na trnkobraní tak i na pana Cohena!

stpnkcrk
Generous Backer | 188
+
0
-

Já budu, projektor bude, plátno bude. :)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

a nějaký program už je? nebo jenom Jakub? ;)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Já nebudu. Takže nebude kamera, tedy pokud to nebude natáčet někdo jiný…

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

dobre rano : X Ja budu mit chvilku spozdeni, ale dorazim! : D

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Čus Poslední sobotisté!

Posílám vám do Prahy jako pozornost nový design pro requirements checker.

Zkuste najít nějaký konsenzus v tomhle, ať to můžeme „odfajfknout“:

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

posledni Poslední sobotisté se jednohlasne shodli na:

  • zachovani vyhazovani vyjimek
  • dvou moznych resenich attr syntaxe
  • doporuceni dodelani:
    • moznosti druheho argumentu pri $form->addHidden($name, $forceValue=null), viz api
    • moznosti mergovani vice configu dohromady (jeden mam napr. pro vsechny weby a je zdileny; druhy (ktery prvni „prekryje“, tam kde musi) jen na urcity web). Nyni jde mit dva oddelene configy, mezi kterymi vsak neplati dedicnost.
    • moznosti iterovat nad polozkami v cache (popr. skloubit ‚api‘ session a cache obecne)
    • filestorage cache – problem pri invalidaci cache (jak cele tak i casti) – zde by me mel doplnit PetrP : )

Kluci z bandzone.cz taky povidali o moznostech ajaxu a ‚zobrazeni state‘ za # do url, ale meli by o tom napsat sami na forum. Take jsme se zamysleli nad case-sensitivitou u componentich tovarnicek/widgetu (tj. zda neni prilis velky WTF faktor mit napr. createComponentNeco, ale {control neco}). To je ale asi na delsi flame ; )

Editoval Whitek (30. 8. 2009 15:06)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

K čemu to $forceValue vlastně je, nějak už si to nevybavuju…


ps. ten obrázek je fakt pěkný, ale když ho bude mít půlka lidí v signatuře, bude to tu vypadat jako někde na Webtrhu ;)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

David Grudl napsal(a):

K čemu to $forceValue vlastně je, nějak už si to nevybavuju…

Když ho nastavím tak mám jistotu že ho nemůže nikdo přenastavit v clientovi (poslat v postu) tedy se hodi kdyz napr předávam nějaké ID (vnitřně ho používá třeba Tracker nebo Protection).

$form->addHidden('id',$model->id); // druhy parametr $forceValue
$form->onSubmit[] = array($model,save);

save muze proste vse dle id ulozit, a nemusi si id ziskat od jinud, protoze ma jistotu ze je to to ktere nastavim jako forcevalue

samodrejme to ma i jine vyuziti

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

O tom jsme se bavili ve vlaku do Pardubic, že? Tenkrát jsem machroval, že se bez toho obejdu. Měnim názor, taky bych to hodně uvítal.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Honza M.: jojo, mluvili a machroval : D

Mimochodem – poslednosobotaci – nevite, ci mobil nas fotil v tom detskem piskovisti?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

PetrP napsal(a):

Když ho nastavím tak mám jistotu že ho nemůže nikdo přenastavit v clientovi (poslat v postu) tedy se hodi kdyz napr předávam nějaké ID (vnitřně ho používá třeba Tracker nebo Protection).

Tož to nechápu, proč si takový parametr potom vůbec předávat? Resp. jak ověřit, že nebyl někde změněn?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Předávat proto, aby byl po ruce po submitu. Formulář na úpravu položky získám třeba po zavolání signálu handleEdit($id), vytvoří se formulář vyplněnými daty z databáze. Pak nejjednodušším způsobem jak předat id je hidden pole, protože jinak po odeslání formuláře už nepoznám pro jaké id byl vytvořen. Ovšem takové id jde snadno změnit, což někdy může znamenat bezpečností díru.

Špatná zpráva je, že jsme onehdá v tom vlaku nevymysleli, jak implementovat nějaké pamatovátko na id.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

2Honza M.: no jde to delat pres nejaky objekt/atribut aktualniho, zejo…

Ale proste ten form je tak pekne po ruce (a muze cestovat rovnou do modelu k ulozeni) – prijde me to takove vice Nette ; )

Foowie
Člen | 269
+
0
-

Honza M. napsal(a):

Předávat proto, aby byl po ruce po submitu. Formulář na úpravu položky získám třeba po zavolání signálu handleEdit($id), vytvoří se formulář vyplněnými daty z databáze. Pak nejjednodušším způsobem jak předat id je hidden pole, protože jinak po odeslání formuláře už nepoznám pro jaké id byl vytvořen. Ovšem takové id jde snadno změnit, což někdy může znamenat bezpečností díru.

Špatná zpráva je, že jsme onehdá v tom vlaku nevymysleli, jak implementovat nějaké pamatovátko na id.

No tak pokud kontrola uživatele, jestli na tu akci má oprávnění nestačí, tak by se ta hodnota mohla nějak šifrovat/ukládat do session.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Whitek napsal(a):

2Honza M.: no jde to delat pres nejaky objekt/atribut aktualniho, zejo…

Aktuálního čeho? Někdy to jde vytáhnout třeba z id presenteru, ale ne vždycky.

Foowie
Člen | 269
+
0
-

Zkusil jsem udělat ochranu pomocí cryptování tady ji máte. (Je to taková inspirace .) Vytváří se: new SafeHiddenField($forcedValue, "cryptovaci klic")

dundee
Člen | 23
+
0
-

Whitek napsal(a):

Honza M.: jojo, mluvili a machroval : D

Mimochodem – poslednosobotaci – nevite, ci mobil nas fotil v tom detskem piskovisti?

Já :)

první fotka
druhá fotka

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Tam je řada nových tváří!

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Tam je řada nových tváří!

Ale chybí tam spousta starých tváří! Příště bychom to měli napravit! :)