Kompletní lokalizace Nette aplikací – GettextExtractor v2

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
danielseek
Člen | 42
+
0
-

Dobrý den,
používám tuto verzi od voda: https://github.com/…xt-extractor

Kromě toho, že jsem si musel upravit správné chování v konzoli (nějak si to pletlo přepínače), nyní jsem narazil na problém, že mi to ignoruje ta macra v latte souborech, která v sobě mají znak pro nový řádek:
např:

{"asdfjkladfs
asdfjklasdf"}

Problém patrně spočívá v tomto reguláru, nejsem ale schopný to opravit.

const RE_STRING = '\'(?:\\\\.|[^\'\\\\])*\'|"(?:\\\\.|[^"\\\\])*"';

Zkoušel jsem i změnit:

return "/$regex/";"

na

return "/$regex/s";

také nepomohlo…
Máte někdo nějaký nápad?

------edit----------
Už jsem na to přešel. Blbec jsem si nevšiml, že se soubor prochází po řádcích, aby bylo možné spolu s překladem vyextrahovat i jeho umístění v souboru.

foreach (file($file) as $line => $contents) {

Editoval danielseek (5. 3. 2014 0:29)

voda
Člen | 561
+
0
-

Ahoj, podporu pro extrakci víceřádkových textů už mám v issues. V dev verzi mám už připravené změny, takže můžeš vyzkoušet tu.

jasin755
Člen | 116
+
0
-

Zdravím, mám dotaz umí tento extraktor pracovat již s existujícími překlady? Ať se stále nemusí všechny separované texty překládat znova ?

kleinpeter
Člen | 7
+
0
-

Ahoj,
na poslední otázku by se mi také hodila odpověď, už se tu s tím peru 3 hodiny :x
Umí tento extraktor pracovat již s existujícími překlady?

voda
Člen | 561
+
0
-

Ahoj, GettextExtraxtor přímo s již existujícími překlady nepracuje. Jeho cílem je jen najít texty v aplikaci a ty uložit do šablony (.pot). Z čablony pak můžeš aktualizovat stávající překlady. K tomu lze použít Poedit nebo příkaz msgmerge. Je to i popsáno v prvním příspěvku v sekci „Mám extrahováno, co dál?“.

RadaR
Člen | 46
+
0
-

Ahoj, lze GettextExtractorem vytahat z *.latte i překlady v této syntaxi?

{_}Nějaký text{/_}

Nebo nějakou úpravou toho docílit? Mám všechny překlady v šablonách zapsány takto, protože mi to přijde přehlednější a vše přepisovat bych opravdu nerad.

voda
Člen | 561
+
+1
-

Ahoj, lze GettextExtractorem vytahat z *.latte i překlady v této syntaxi?
{_}Nějaký text{/_}

Ahoj, aktuálně verze to neumí. V dev větvi na githubu je LatteFilter přepsán aby používal Parser z Latte, tak tam by to asi šlo.