Porovnanie PHP frameworkov

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kravčo
Člen | 721
+
0
-

Pre zaujímavosť: na zdrojáku sa objavil odkaz na porovnanie PHP frameworkov (medzi nimi i Nette) pomocou automatického nástroja Php Depend.

Jod
Člen | 701
+
0
-

Konečne niečo objektívne :)))

Cifro
Člen | 245
+
0
-

O tom som vedel skôr, aj som rozmýšľal či to tu napíšem hehe :)

Vyznate sa v tých grafoch?

Editoval Cifro (28. 7. 2009 0:13)

o5
Člen | 416
+
0
-

JJ je to uz starsi informace, kterou jsem vcera rano cetl :D Zajimalo by me, jak se tam Nette dostalo, zda-li uz nekdo publikuje clanky o Nette na zahranicnich serverech, nebo ta druha moznost :)

xzajic
Člen | 19
+
0
-

Já jsem ten počin porovnávat metriky vůbec nepochopil. Jak sám autor na stránce píše, „Matrics can’t say how good is code in framework or if is good for my project“, takže k čemu to, proboha, vlastně je?

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

o5 napsal(a):

Zajimalo by me, jak se tam Nette dostalo

Autor je čech, takže takto :) ten článek už jsem kdysi někde četl i s vysvětlivkama toho grafu (teď nevím jestli to nebyl dokonce Jakub Vrána), sice už si napamatuju přesně co znamenaly, ale někde to na netu bude, musíte hledat :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Původní český článek (od stejného autora): http://blog.prskavec.net/…-frameworky/

wdolek
Člen | 331
+
0
-

no obrazky jsou to hezke, ale snad vic nez pocet radek, metod a podobne, je dulezitejsi, co framework dokaze, jak jednoduse to dokaze, a kolik pameti a casu CPU vykonani neceho to sezere.

abtris
Člen | 2
+
0
-

Ono to porovnání není tak jednoduché jak by se zdálo. Tyto metodiky vám, ale mohou lecos říci o kvalitě prográmotorů co dělají framework.

Připravuju článek kde porovnám všechny dosud vyšlé verze Zend Frameworku, kde je vidět jak se rozrůstá framework, zda jeho kvalita upadá nebo ne.

Problém hlavně je, že je podle mě třeba rozdělit frameworky na mini, střední a velké (podle LOC) a ty porovnávat mezi sebou, protože těžko můžete porovnáva miniframework (Limonade) který má mín řádek než jedna knihovna v Nette.

jiriknesl
Člen | 56
+
0
-

Já myslím, že taky Limonade se Zendem ani neporovnává. :)