[Poslední sobota, 74] Model, Praha

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
chemix
Nette Core | 1295
+
+26
-

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Nováčci, nebojte se přijít, nekoušeme. Navíc pro vás připravujeme dopolední workshop.

PoSobota #74 @ YouTube

Program

10:00 (do cca 13h)

  • Workshop: Nette Jr. (David Matějka)
  • Workshop: React.js (Honza Marek)

15:00

  • Petr Novotný – Malldel bez ORM
  • Míra Paulík – Model s LeanMapper
  • Filip Procházka – Model s Doctrinou
  • Matěj Koubík – modelování v OOP
  • Jan Tvrdík – nextras/migrations

Lighting talks:

  • Nette Pro
  • Richard Ejem – Představení Instante – Nette dev-stack za 10 minut

19:00

  • vylosování výherce produktu firmy JetBrains

19:05

  • Pivo (přesun do blízké hospody)

.

Partneři

PoSobotu nám pomáhají tvořit i partneři, kterým tímto děkujeme

Chcete se stát partnerem ?

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

Hledám speakry :)

3 – 4 delší přednášky (cca 25–35min)
2 – 3 lighting talks (do 5min)

Milo téma pěkne rozepsal zde: https://forum.nette.org/…ha-30-5-2015#…

Azathoth
Člen | 495
+
+1
-

nějaké prerekvizity na ten react.js workshop? co si máme nainstalovat než tam přijdeme?

castamir
Člen | 629
+
+1
-

Spousta samostatných bodů, které @Milo uvedl, je na opravdu dlouhé povídání. Na Doctrinu si netroufám, ale na několika projektech používám stále LeanMapper, se kterým mám bohaté zkušenosti. Takže pokud bude zájem…

Bylo by ale fajn, aby se přednášející mezi sebou dohodli, ať se to téma rozebere trochu rozumně.

ping @FilipProcházka vezmeš tu Doctrinu?

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@castamir jsi na nástěnce :-)

Kdyby @FilipProcházka dal Doctrine, tak uz by to hlavne chtelo nějakou obecnější bez technologie

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

PetrN(z)mall : „Jinak to bude takový obecnější bez technologie hodně.. vysvětlení co patří do modelu, jaký jsou vůbec možnosti jak k tomu přistupovat atd, ukážu to na víc příkladech.“

mkoubik
Člen | 728
+
+23
-

Rád bych si dal teoretičtější přednášku o tom, jak obecně navrhovat business-logiku v OOP aplikacích nezávisle na použitých technologiích, ORM, apod. Možná nejaký úvod do DDD. Ale ještě musím vyzkoumat co se do toho času vejde aby to mělo nějaký přínos.

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@mkoubik pojmenujes tu prednasku nejak? casu 35 min se neboj, je tam dost mista takze to klidne muze byt i delsi (50–60)

Tharos
Člen | 1030
+
+8
-

@chemix @mkoubik Přimlouvám se za dostatečný prostor pro Matěje (50–60 minut), protože při 35 minutách se bojím, že by to musel pojmout hodně letem světem a to by byla obrovská škoda!

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

BTW: shanim partnera :) chce vase firma podporit dobrou vec? https://www.evernote.com/…a016e9ec9a8b

Oli
Člen | 1215
+
0
-

@chemix možná jsem to úplně nepochopil, ale máš tam jednou 4000 a jednou 3000. Je to tak správně?

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@Oli opraveno, diky, je to 4000, loni to byly 3000 a letos jsem to musel o fous navysit jelikoz sam uz nestiham strih videa

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@chemix: co znamená „Malldel bez ORM“? Není to překlep? :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

@CZechBoY videl bych to na „model v Mallu“ :)

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@CZechBoY @DavidMatějka Presne tak, bude to predstaveni modelu v Mallu bez ORM. Brzy dopisu predstaveni prednasek.

@mkoubik Prosim ozvi se mi zdali s tebou mam pocitat, mas tu dost plusiku, tak by to byla skoda :)

mkoubik
Člen | 728
+
+1
-

@chemix jj, počítám s tím, „modelování v OOP“ bude lepší.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Bude opět možnost doobjednat si nějaké to oblečení? :-) cc @chemix

Také se dříve mluvilo o možnosti online objednávek a případného rozesílání. Je to stále v plánu, nebo už z toho sešlo?

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@mrtnzlml doobjednavky tento mesic nebudou, objednavky a rozesilani se stale planuje

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

Mate nekdo tip na nejakou hospodu v blizkosti poradani akce?

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

Nasel jsem treba : http://www.uzabranskych.cz maji tam nejaky sport bar, ktery vypada celkem velikej, pokud bych tam dal rezervaci na 20 lidi tak pokud nas bude vic tak se tam asi nejak narvem. Vari jidlo a pulitr plzne maji za 39,–

zaroven to berte jako tip kam na obed ;-)

chemix
Nette Core | 1295
+
+8
-

latte tricko pro speakry

chemix
Nette Core | 1295
+
+2
-

Na React.JS workshop si doneste notebookgitem a node.js a samozrejme dobrou naladu :)

Ot@s
Backer | 476
+
+2
-

Bude video z přednášek? Pokud ne, nabízím natočení.

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@Ot@s nataceni se planuje, pokud chces s natacenim pomoci ozvi se mi na gitter nebo email

llook
Člen | 407
+
0
-

Ví se o React.js workshopu něco víc? Kdo ho povede, jaká úroveň znalotí je vyžadovaná, na jakou úroveň bude možné se posunout a tak?

Mě osobně třeba dost odrazuje to, že TodoMVC jsem si už prošel sám a nevím, jestli mi workshop může dát něco víc. :-/

Honza Marek
Člen | 1664
+
+2
-

React workshop povedu já. Ideální bude, když lidi budou umět javascript, zavolat ajax v jQuery a v příkazový řádce si naklonovat git repozitář s nakonfigurovaným základem aplikace. Jak už bylo napsáno výše, na počítačích se bude hodit nainstalovaný git a nodejs. Úvodní znalost reactu nebude nutná.

Chci, aby si každý samostatně postavil malou appku s použitím Reduxu, která bude používat ajax. Pokud to bude možné, tak tempo bude individuální a bude tak prostor i na pokročilejší dotazy.

Během workshopu ukážu i nějaké nástroje kolem – webpack, gulp, mocha, hot reloading komponent, redux dev tools.

Vokrik
Člen | 15
+
0
-

Ahoj,

máte nějaké info k Nette workshopu? Co se na něm bude dělat, jaký level znalostí je předpokládaný atp.? Rozhoduji se mezi Reactem a Nette a nevím, který si vybrat.

Miroslav Skopal
Člen | 5
+
0
-

Rád bych se zúčastnil, pojedu z Brna a chtěl bych stihnout i workshop, můžu vzít auto, ale mám zrovna trocha pochroumanou ruku tak se mi nechce řídit tak daleko kvůli fízlům, takže kdyby někdo chtěl jet z Brna a nebyl by to divočák tak by to mohl odřídit :) kdyžtak na tel 775112555

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+1
-

Z Brna jedu 6:41 Vlak Ex 570 Zdeněk Fibich s Mirou. Kdo chcete, tak se můžete přidat, nejspíš budeme někdy v pátek kupovat místenky, abychom si mohli sednou pohromadě.

chemix
Nette Core | 1295
+
+2
-

Rezervovano 35mist u Zabranskych. http://www.uzabranskych.cz/
S tim ze prostor to je obri tak i nejaka ta hlava navic se tam snad vejde :-)

Misto mame za platnem, ala nekuracke, pekne pohromade

Zax
Člen | 370
+
0
-

K Zábranským bych se možná stavil, spíš ale jen tak nezávazně, neformálně, mám to hned vedle domova :-D

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Predpokladam, ze workshopy sa odohravaju na tej istej adrese ako posobota samotna. Dajte vediet, ci je to tak.

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

Rád bych se zůčastnil dopoledního workshopu. Bude ještě místo? :)

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@srigi @PavelJanda workshop je na istem miste jako prednasky. Mistnost ma 50 mist zbytek bude na punkace. Kdo driv ten driv.

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

Občerstvení

Na místě teče voda a kafe. Pivo zajištěno není. (Já si beru 3 lahváče)

Workshop

Training room má 50 míst. Kdo dřív přijde ten sedí :)

Přednášky

Do prostoru se bez problému vleze 80 lidí, jsou tam nějaké mista na sezení, ale určitě se nedostane na všechny. Proto počítejtes s tím, že možná budete sedět na zemi.

amik
Člen | 118
+
+1
-

Ty workshopy Nette Jr a React.js poběží paralerně nebo sériově? :) Přišel bych se podívat na ten react, tak jestli rovnou na 10tou, nebo později.

Tharos
Člen | 1030
+
+1
-

Kde teda bude oběd? :)

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-
Jirda
Člen | 103
+
0
-

Chtěl jsem se zeptat, zda byl pořizován videozáznam přednášek? Díky za odpověď.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Jirda napsal(a):

Chtěl jsem se zeptat, zda byl pořizován videozáznam přednášek? Díky za odpověď.

Ano, byl pořizován.

Jirda
Člen | 103
+
0
-

mrtnzlml napsal(a):

Jirda napsal(a):

Chtěl jsem se zeptat, zda byl pořizován videozáznam přednášek? Díky za odpověď.

Ano, byl pořizován.

Díky za odpověď. Právě jsem si všiml i tweetu https://twitter.com/…732797763585 :))

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

cau,

celkom ma pobavil email co teraz dosiel ako maly darcek za ucast "":https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/…192490_o.jpg

nato ze mam mesiac na jeho vyuzitie je super ale ze mi prisiel pred 1hod. + od ucasti neubehlo ani 10 dni a expiruje dnes :D to uz ma inak pobavilo ale aj tak dik .. vzdy lepsie ako keby dosiel uz po vyprsani platnosti :D

Da sa nejako predlzit alebo je to len preklep v prekladoch ? :)

PS: hned som si spomenul na vtip:
Príde Martin do nemocnice , pretoze ho zavolal doktor . Doktor mu vravi : mam pre vas 2 spravy. Jednu zlu a druhu este horsiu . Martin povie : tak najprv tu zlu . Doktor povie: mate 2 dni zivota. Martin povie : a co moze byt este horsie ? Doktor odpovie.: problem je v tom ze som vam to vcera zabudol povedat . :D

chemix
Nette Core | 1295
+
0
-

@HappyFace to bude asi preklep, zkusim se zeptat v JetBrains :)

castamir
Člen | 629
+
+1
-

@HappyFace Slevový kupon funguje. Právě jsem si úspěšně prodloužil osobní licenci…

peane
Člen | 16
+
+2
-

Dobrý večer, budou videa na youtube kanelu pro ty co nemohli přijít.

Děkuji za info

Marek

chemix
Nette Core | 1295
+
+3
-

@peane ano, budou, dneska nahravam prvni a nasledovat budou brzy dalsi…