Promazání fóra, neaktuální příspěvky apod

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Tohle téma tu už párkrát zaznělo – na fóru jsou neaktuální vlákna, který mohou uživatele mást.

Nejprve odbočím – framework byl uvolněn jako open source cca před rokem ve verzi 0.7. Od té doby prošel dost zásadním vývojem, který byl „zpečetěn“ verzí 0.8, označenou jako stabilní. Zítra v Pardubicích předvedu nový šablonovací systém, kterým se dosti změni a mám v plánu během nedlouhé doby uvést stabilní větev 0.9 (např. 0.9.1). Verze 0.8 by přestala být na stránce download uváděna jako preferovaná, nicméně zůstane k dispozici pořád.

Na fóru by tedy měly být pouze informace platné pro verze, které se dají aktuálně stáhnout.

Sám jsem fórum poměrně usilovně aktualizovat a pročišťoval, když se třeba změnil viewaction a podobně, upravoval jsem podoby starších příspěvků, když jsem narazil na zastaralé vlákno, tak jsem jej smazal. A nakonec – některé hodnotné příspěvky, které patřili spíš do dokumentace, tam přenášel.

Nicméně při současném rozsahu fóra už na to ani zdaleka nestačím. Pokud máte chuť přidat ruku k dílu, budu jen rád. Ale přistupujte k tomu prosím zodpovědně, dobře zvažte, co jen zaktualizovat, co šoupnout do dokumentace a co skutečně smazat.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

a co tak miesto uplneho mazania vytvorit sekciu do ktorej sa dane prispevky budu presuvat … v pripade potreby by tak prispevky neboli nadobro stratene ale dali sa este spetne obnovit …
sekcia by mohla byt kludne uzamknuta na pristup pre moderatorov aby teda normalny clenovia nemali moznost naberat v nej zle navyky :)

jasir
Člen | 746
+
0
-

Jen připomenu podle mě velmi zajímavý příspěvek od Jakuba Šuláka týkající se práve organizace fóra. Trošku zapadnul…

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Davide, v souvislosti s tímhle mě při hledání na fóru napadla jedna věc, teď při čtení tohoto příspěvku druhá:

1. nešly by k původní otázce volitelně zadat klíčová slova?
Chápu, že to má řešit rozdělení fóra na jednotlivé sekce, ale občas by se to hodilo, protože to hledání je občas opravdu kruté – dnes jsem hledal příspěvek, co jsem četl včera. Věděl jsem matně o čem je a stejně mi to trvalo přes půl hodiny, nehledal jsem ty správné výrazy – i když uznávám, že to může být můj soukromý problém…

2. Co mít možnost určit u příspěvku, které verze Nette se příspěvěk týká?
Usnadnila by se potom práce administrátorům. Tedy alespoň myslím.

Obojí ale klade nároky na návštěvníky fóra a bez toho je to k ničemu – a nejspíš to bude zdržovat.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Až budete mazat moje příspěvky, dávejte pozor, abych se s jejich počtem nedostal pod 200, to byste mě urazili. Mazání je pro mě jediným správným úklidem, takže myšlenku podporuju. :-)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

pmg napsal(a):

Až budete mazat moje příspěvky, dávejte pozor, abych se s jejich počtem nedostal pod 200, to byste mě urazili.

Počet příspěvků se mazáním neovlivňuje, ale ještě divnější je že jsou sečteny ze všeho (dibi, nette, texy, asi i php7). Si pak člověk píše z někým u koho čte že má 500 příspěvků na nette, předpokládá že má nette v malíku, a on jen hodně píše na texy (ilustrační příklad).

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

Davide, klidně se toho přesunu ujmu a ve volných chvílích se s tím budu prát.

Před tím bych však udělal návrh nového uspořádání kategorií. Jsem také pro, aby se příspěvky nemazali, ale přesunuli do nové kategorie Archiv. Pro případy, kdy bude někdo řešit problém na starém projektu, kde nemá aktuální verzi Nette, může to pro něj být dobrý informační zdroj.

Další věcí, kterou by fórum mělo obsahovat, by byla informace, jak do dané kategorie přispívat. Tedy jaký formát by mělo mít vlákno. Například u komponent by se určilo, že název bude složen z názvu komponenty a za tím popis „podvlákna“ – příklad.

Pokud je tedy zájem, tak bych připravil ty kategorie a manuály do nějaké podoby a zveřejnil zde k diskuzi.

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

Byl bych rád, kdybyste se vyjádřili k následujícímu rozvržení fóra.
Nejedná se o názvy ani pořadí, ale spíš o obsah – názvy bych pak ještě promyslel.

Uživatelé Nette Framework

  • Poradna pro začátečníky
  • Návody a hotová řešení
  • Obecná diskuze o Nette
  • Nette a Dibi (databáze)
  • Lokalizace
  • Autorizace a autentizace
  • Formuláře v Nette
  • Nette\Mail, Nette\FTP, Nette\Web
  • Routování
  • Komponenty (datagrid, apod.)
  • Řešení potíží (pro pokročilé)

Vývoj Nette

  • changelog
  • diskuse o vývoji nette
  • komponenty (vývoj)
  • dokumentace

Různé

  • práce a zakázky
  • poslední sobota
  • různé
  • archiv
David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Vezmu to od konce: máš recht, dokumentace patří pod vývoj, přesunul jsem ji. Zároveň si myslím, že ve vývoji by mohl zůstat „feature request“.

U sekce „uživatelé“ je trošku problém v tom, že každý má tendenci prdnout otázku do prvního fóra a moc nad tím nepřemýšlet. Pokud ho tedy chceme donutit přemýšlet, musí být nabídka co nejvíce jednoznačná. Takže „Poradna pro začátečníky“ bych vynechal, protože jinak zde skončí 95% dotazů (nakonec kdo jiný než začátečník se nejvíc ptá). Také „Návody a hotová řešení“ bych rád delegoval mimo fórum, třeba do extras.

Zbytek témat by měl reflektovat, na co se nejvíc lidé ptají. Určitě routování, formuláře a šablony jsou nejčastější témata. Naopak třeba lokalizace mi připadá jako minoritní téma.

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

To že uživatel dá dotaz do prvního fóra je pravda. To ale částečně ovlivní, že v každém fóru bude readme. Pravda – spousta na něj bude kašlat.

Ale přesto bych to tam dal. Mělo by to být takový vyhazovací fórum. Je zde spousta lidí, co si o nette nic nepřečtou a hned se ptají – na celkem dobře popsané věci v dokumentaci, nebo na základy, které jsou třeba špatně popsané. V tom případě by toto fórum bylo dobré a lidi znalejší by sem lezli jen v případě, že chtějí někomu poradit.

Ostatní fóra by pak měla být specializovaná na témata problémů „jak implementovat…“, „jak použít…“.

S těmi návody – osobně bych byl pro, jelikož by měly obsahovat vyloženě jen úseky kódů – trochu na styl oficiální dokumentace pro PHP, kde vždy v diskuzi k například metodě jsou příspěvky s kódem, který například ukazuje použití, apod. – pokud toto není možné v API, tak bych to dal sem. Kde kdo má zajímavý příklad, způsob jakým něco dělá, apod. Takovéto útržky kódu by neměly být v Extras, ale právě někde na fóru.

S lokalizací souhlasím, ta by tam nemusela být. Do toho Nette/FTP… atd. bych přidal ještě Nette/Image – takové Nette Tools.

Každopádně až se domluvíme, sepíšu nějaká pravidla pro ty příspěvky a pak by to chtělo moderovat fórum a vynutit si tak jejich dodržování.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Jakub Šulák napsal(a):

S těmi návody – osobně bych byl pro, jelikož by měly obsahovat vyloženě jen úseky kódů – trochu na styl oficiální dokumentace pro PHP, kde vždy v diskuzi k například metodě jsou příspěvky s kódem, který například ukazuje použití, apod. – pokud toto není možné v API, tak bych to dal sem. Kde kdo má zajímavý příklad, způsob jakým něco dělá, apod. Takovéto útržky kódu by neměly být v Extras, ale právě někde na fóru.

Myslím, že práve s takýmito kúskami sa ráta v dokumentácii v časti Cookbook/Kuchárka…

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

Ještě mě teď napadla jedna funkce, kterou na fóru postrádám – možnost smazat mnou vytvořené vlákno. Často je ve vlákně jen otázka-odpověď-díky – pokud si myslím, že nejde o nic důležitého, mohl bych mít možnost smazat svůj výplod..

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Pokud smažeš první (tvůj) příspěvek ve vlákně, tak se myslím smaže celé vlákno.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Je to tak, pri mazaní akéhokoľvek príspevku je to napísané ako varovanie.

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

Aha, tak to se kaji, tuto funkci jsem neznal.

Každopádně bych tedy byl pro, aby bylo v nějakém fóru zvýrazněno, že to jde a že se to „vyžaduje“. Je toho zde už tolik, že se člověk ztrácí, co je a co není důležité (a taky aktuální).