[Poslední sobota, 73] Workflow, Bratislava SK, 26.9. 2015

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
chemix
Nette Core | 1296
+
+7
-

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Nováčci, nebojte se přijít, nekoušeme.

Program

15:00

  • Adam Štipák: Docker pre vývoj na ‚lokále‘
  • Tomáš Palkovič – ..but it worked on my laptop (introduction to Vagrant)
  • Braňo Goga – Radosti a starosti s CI (Jenkins vs TFS)

18:00

  • vylosování výherce produktu firmy JetBrains

18:05

  • Pivo


Přednášející

„Radosti a starosti s CI (Jenkins vs TFS)“

Braňo Goga

Ako sme vo firme presadzovali continuous integration, automatizované buildy a testy a čo nás cestou stretlo. Ako testujeme a nasadzujeme naše aplikácie. A spomeniem pár nástrojov, ktoré sme skúšali používať, ako sa nám osvedčili alebo neosvedčili (Jenkins, TFS, xUnit, Selenium, Coded UI, staticka analyza kodu).

„..but it worked on my laptop (introduction to Vagrant)“

Tomáš Palkovič

Using reproducible development environments is good (and „drugs are bad, MKAY?“). We will talk about why and how to use Vagrant and show you how to get started.

„Docker pre vývoj na ‚lokále‘“

Adam Štipák

Docker is not good only for servers. I will show you why is good to use Docker for you and your team on local development machines.

Partneři

PoSobotu nám pomáhají tvořit i partneři, kterým tímto děkujeme a zárověn hledáme :)

Chcete se stát partnerem ?

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

téma je dáno, lokalita a termín také, teď hledáme speakry…

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

Pokud chcete workshop na téma „workspace“, tak se nezapomeŇte prihlásit. Bude se konat pokud bude dostatecná účast

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+7
-

Na Bratislavě mě trochu děsí, že Orange (a tedy i Vodafone) tam má dost nahouby mobilní data. Abychom se tam neztratili :)

Byl by zájem o Kdyby/RabbitMQ přednášku s živýma ukázkama? Sliboval jsem to na konci talku o Kdyby/Events, tak že bych to konečně splnil :)

// edit: tak se omlouvám, ale na tuhle posobotu nedorazím

newPOPE
Člen | 648
+
+3
-

Filip Procházka napsal(a):

Ano záujem je.

Kde sa chces stracat, tu chodia tak 2 autobusy po celom meste :D. A ked pridete vsetci jednym vlakom tam Vas pockam na nádraží.

newPOPE
Člen | 648
+
+4
-

Ahoj,

takze mame tu 1. september. Nakolko by som rad zacal riesit priestory tak Vas chcem poprosit aby ste sa prihlasili na srazy.info aby som vedel ake velke priestory potrebujeme.

Je pravdepodobne ze Posobotu spojime s Webelementom lebo momentalne je na srazoch 5 ludi. Co Vam asi je jasne, ze momentalne to na nejaky workshop vobec nevyzera.

Takisto keby ste niekto chceli ist nieco porozpravat tak smelo do toho. @bazo nic? ;)

Dnes este budem rozposielat mail do firiem ktore Nette pouzivaju ci nechcu poslat vyslancov pripadne zasponzorovat nejake to pivo.

brano
Člen | 25
+
+2
-

Ja by som MQ prednasku rozhodne uvital. Zrovna take daco budeme riesit. Ako to inac dopadlo s tym workshopom? Rad by som sa pridal. Bol by zaujem o nejaku kratku ukazku Jenkinsa, ci uz mate vsetci nejaky svoj CI system, ktory pouzivate?

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Dalsia prednaska bude: Braňo Goga – Radosti a starosti s CI (Jenkins vs TFS)

Tirus91
Člen | 199
+
0
-

Bude i video? Rád bych se stavil, ale Blava je trochu časově mimo můj dosah.

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

@Tirus91 zatial to vyzera tak, ze technika bude.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Já mám momentálně od Chemixe kameru pro účely Poslední soboty, jelikož on je někde mimo ČR/SR. Kdybych nejel, pošlu po někom.

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

Přidány medajlónky speakrů a poslán mailing list,

pokud mailing list nedostáváte a chcete tak registrace : http://eepurl.com/9oy5b

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

Odjezd z Prahy v 8:42 RJ 73 Bedřich Smetana – přes Brno, zastávka a přestup v Břeclavi. Sraz v 8:20 u pokladen.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+2
-

Koukám, že nemáme moc přednášek, tak asi taky něco řeknu…

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Peso je to cca 25min (2km) tak verim, ze to zvladnete. Keby bolo treba prist pre Vas na vlak alebo nejak poradit dajte vediet. Emergency phone +421911288872.

Editoval newPOPE (25. 9. 2015 22:16)

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

cau, skusim to pre zrychlenie poriesit globalne a preto prosim prednasajucich keby mi poslali slidy z prednasok :) (pre post process) dakujem

Editoval HappyFace (10. 2. 2016 11:56)

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

newPOPE napsal(a):

@HappyFace https://docs.google.com/…ODfHYN0/edit?…

super dik :)