Přihlášení na všech subdoménách

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
BuGeR
Člen | 45
+
0
-

Dobrý den,

řeším teď situaci, kdy mám jednu aplikaci, která servíruje obsah podle subdomény.
Všechny subdomény mám namířené na hlavní adresář webu. Subdoménu si předávám do presenterů (odkud servíruji obsah) pomocí routeru.

Dejme tomu, že mám

  • domena.eu
  • subdomena.domena.eu
  • dalsi.domena.eu

.. atd.
snažím se udělat to, že se uživatel může přihlásit na jakékoliv subdoméně, a automaticky bude přihlášen i na ostatních subdoménách. Samozřejmě jsem hledal na googlu, prolezl toto fórum, ale nenašel žádné funkční řešení. Asi něco dělám špatně. V configu mám:

nette:
	session:
		autostart: smart
		expiration: 30 days
		savePath: "%tempDir%/sessions"
		cookieDomain: .domena.eu

Poslední řádek by měl způsobit to, co chci, ale bohužel tomu tak není. Zkoušel jsem smazat i cache v prohlížeči, ale výsledek je pořád stejný.

Je třeba ještě něco dodatečně nastavovat?

Děkuji

Editoval BuGeR (28. 1. 2016 22:15)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Zkoušel jsem tvůj problém (i s tvým configem), ale u mě to funguje v pořádku (nette/http: 2.3.4). Jakou verzi Nette máš? Nemáš v doméně překlep?

BuGeR
Člen | 45
+
0
-

Díky za odpověď!

Používám verzi 2.3.2. Kontroloval jsem, a překlep tam není.

Není třeba ještě něco dodatečně nastavit?

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

@BuGeR s touto zahadou jsem se setkal take, zde: https://forum.nette.org/…main-cookies bohuzel nevyresil, vse se zdalo byt spravne nastavene, podle navodu, podle rad, nepomohlo nic a dodnes nevim proc co a jak,.. :-/ vim ze toto ti moc nepomuze, ale alespon vis, ze v tom nejsi sam :-)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Je stejná cesta k sessions? Je stejný namespace pro session storage?

BuGeR
Člen | 45
+
0
-

Teď jsem se ještě koukal do složky temp a není tam vůbec složka sessions, která by se měla vytvořit (viz ten config). Může to být nějaké vodítko?

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

@BuGeR pokud vim, tak tu si musis vytvorit sam a nastavit na ni prava, bez toho by ti ale nette spravne melo hodit exception ze nemuze zapisovat do slozky

BuGeR
Člen | 45
+
0
-

Tak to je hodně zvláštní. Mám pocit, že to co je v configu, nemá vůbec vliv na konfiguraci session.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Nejedes na produkcnim modu? Smazat si cache Configurator?

BuGeR
Člen | 45
+
0
-

Jedu- má to nějaký vliv? a smazal. Ale bez výsledku.

Pavel Macháň
Člen | 282
+
0
-

Měl sem stejný problém a raději sem to přehodil ze subdomény na /sub protože po nastavení cookieDomain se session neudrželo ani na hlavní doméně (co request se generovalo nové).

BuGeR
Člen | 45
+
+3
-

Přátelé, tak už jsem to vyřešil :-)
Zjistil jsem, že celá konfigurace session (sekce „session“ v configu), nepatří pod sekci „nette“ ale pod „common“ (případně pod development/production).

Celkem banální chyba, ale třeba to někomu pomůže.