Vylepšený web-project > web-project-advanced

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
potapnik
Člen | 127
+
+1
-

Ahoj,
vzhledem k tomu, že na menší projekty používám standardní nette/web-project a pokaždé ho musím hodně upravovat, dávám k dispozici můj vlastní web-project-advanced, který ve výchozí instalaci přes composer create-project george-oakling/web-project-advanced je nastaven na maximální optimalizaci webu (minifikace JS, CSS, cachování statických souborů, critical CSS). Je to ve fázi vývoje ale já to aktivně na projektech používám a standardně dosahuji skvělých výsledků v Google PageSpeed Insights.

Obsahuje a umí následující věci:

  • rozšíření .htaccess o další typy souborů, které mohou být zaslány komprimovaně přes DEFLATE
  • rozšíření .htaccess o cache statických souborů (CSS, JS, obrázky, webfonty apod.)
  • přidání .htaccess na zakázání prohlížení adresářů app, vendor, log, temp, tests (to jen tak pro jistotu)
  • nakonfigurovaný janmarek/webloader pro Jquery, TWBS Bootstrap 3 a Webfontloader, který ve výchozím nastavení minifikuje všechny CSS a LESS do jednoho souboru, totéž včetně minifikace pro Javascript
  • předpřipravené LESS web.less v app/assets včetně základního rozdělení na velikost obrazovek
  • předpřipravené JS web.js v app/assets
  • nakonfigurované načítání stylů a skriptů za použití minifikované knihovny enhance.js od filamentgroup včetně kritického CSS, které jednoduše vložíte do criticalcss.latte
  • vyčištěná šablona layout.latte a Homepage.default.latte
  • předpřipravený robmorgan/phinx pro jednoduché databázové migrace, který načítá databázovou konfiguraci z config.local.neon umístěného standardně v app/config
  • standardní dg/ftp-deployment

Co chci udělat dál:

  • během celého procesu deploye přes ftp-deployment to automaticky na všechny requesty odpoví maintenance stránkou, po dokončení odpoví standardně
  • nějakou formu DeployPresenteru, který se spustí na konci deploye a bude spouštět Phinx (mám interně připraveno)

Na další nápady od komunity se těším :-)

Vše je na: https://github.com/…ect-advanced

Editoval potapnik (21. 8. 2015 16:44)