Aké mám práva pri používaní NETTE?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
vic11sk
Člen | 11
+
0
-

Zdravím,

Mal by som zopár právnych otázok okolo nette a tak…

  1. Keď vytvorím stránku v Nette pre jednu firmu, ktorá použije túto stránku len ako prezentáciu svojej firmy (jedná sa o stavebnú firmu). Môzem to predať tej firme? Neviem že aka licencia sa vztahuje na NETTE.
  2. Neviete mi odporúčiť nejaký WYSIWYG editor, ktorú možem použiť bezplatne (legálne) na tejto stránke??? Alebo ktoré licencie mi dovolia toto?
  3. Zoberiem CSS z nejakej stránky (ktorú vytvorila nejaká firma), zmením farby, zmením obrázky, ale celá struktúra toho CSS súboru vlastne ostane taká istá. Môzem tak toto CSS použiť legálne na mojej stránke???

Dúfam, že sa nájde človek, ktorý už mal skúsenosti s právnými vecami…

Za odpoveď vopred ĎAKUJEM!

pmg
Člen | 372
+
0
-

Čísluji od nuly, první bod je nulový bod…

  1. Licence je v distribuci.
  2. Prodat můžeš, musíš ale zachovat © v souborech a soubor s licencí. Přesněji je to popsané v licenci.
  3. Záleží na licenci toho editoru; Nette tě neomezuje.
  4. Musíš si vyžádat svolení autora toho CSS.
ic
Člen | 430
+
0
-

WYSIWYG editor zdarma určitě najdeš, ale jeho možnosti nebudou velké. Čím více zdarma tím méně možností a vzhledem k tomu že i ty pořádně placené nejsou úplně ideální to asi bude slabé, ale nevím.

Cizí CSS záleží jakou licenci má firmy které to ‚si půjčuješ‘ pokud žádnou volnější nemá tak na to platí naše zákony které ti to zakazují. Pak jde jen o to jak moc či málo to změníš, jestli to bude k nepoznání nebo k poznání. Jinak ale nemyslím že by ti s CSSkama někdo dělal problém.

Kombinace všech, tedy WYSIWYG editoru, nette a cizího CSS je nadmíru divná, z toho nekouká nic dobrého. XD

PetrP
Člen | 587
+
0
-

vic11sk napsal(a):

  1. Neviete mi odporúčiť nejaký WYSIWYG editor, ktorú možem použiť bezplatne (legálne) na tejto stránke??? Alebo ktoré licencie mi dovolia toto?

Osobně používám TinyMCE je pod LGPL takže ho můžeš více méně volně používat. Když ale můžu tak raději šáhnu po Texyle.

  1. Zoberiem CSS z nejakej stránky (ktorú vytvorila nejaká firma), zmením farby, zmením obrázky, ale celá struktúra toho CSS súboru vlastne ostane taká istá. Môzem tak toto CSS použiť legálne na mojej stránke???

Tohle snad musí být jasné i bez znalosti zákona, ne? Bez dovolení nemůžeš nikomu nic brát.

pmg napsal(a):

  1. Licence je v distribuci.

Nebo tady
Je to normálně new BSD