ftp-deployment z win a linuxu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Oli
Člen | 1215
+
0
-

Při použití FTP-deploymentu více lidmi, hlavně více OS, se všechny soubory nahrávají znovu. Předpokládám, že to je proto, jak Win a Linux počítají MD5. Jde to nějak řešit?

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

MD5? Ta by snad měla být stejná na jakémkoliv systému. Není problém spíš v nastavení znaku/ů konce řádků?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Moc nechápu souvislost s Nette – spíš bych doporučil použít něco bezpečnějšího než je FTP (třeba Git). Jak jinak by jste zabránili kolizím při uploadu jednoho souboru, na kterém pracovalo více lidí?
Pokud jiná cesta, jak tam soubory dostat, než přes FTP v tvém případě neexistuje, tak bych to prohnal třeba přes: http://beanstalkapp.com/…/deployments

Oli
Člen | 1215
+
0
-

@Šaman No to jsem tím v podstatě myslel. Co jsem tak googlil, tak win mají jiný konec řádku jak linux a díky tomu je i jiný hash souboru. Nebo to je jinak? Každopádně, když nahraju celej projekt z linuxu, tak potom kolega z win posílá znovu celý projekt. Pokud potom nahrávám já, tak zase posílam všechno. A toho bych se rád zbavil. Jde to nějak? Řešil to někdo?

@iguana007 tohle je pro mě momentálně zbytečný. Ale vypadá to zajímavě, díky za tip ;-)

Šaman
Člen | 2634
+
+2
-

To umí řešit každý chytřejší editor. V NetBeans se to dás nastavit, v PhpStorm určitě taky. Netýká se to jen FTP uploadu, ale i commitů v gitu.

David Grudl
Nette Core | 8116
+
+4
-

Verze FTP deploymentu v masteru by měla umět normalizovat zalomení řádků

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Super, díky.