Netbeans 8.0 napovedanie premennych

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Matey
Člen | 142
+
0
-

Zdravím,

má niekto skúsenosť s napovedaním premenných predaných do latte template v Netbansoch 8.0? je možné to nejak nastaviť? hrabal som sa v tom ale k ničomu som nedošiel.

PagePresenter.php

public function renderDefault() {
	$this->template->page = $this->page; // entita
	$this->template->variable = 'variable';
}

default.latte

{CTRL+SPACE... dostanem ponuku Default variables, ale žiadne User variables ktoré mám v tej render metode

v projekte mám zapnutú podporu pre framework Nette2

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Jakého přesně typu je $this->template…?

Myiyk
Člen | 321
+
0
-

Existuje mnoho míst kde můžeš proměnnou přepsat nebo nějak pozměnit její zpracování. Nebo také můžeš změnit soubor šablony, který se má zpracovat.

Jediná spolehlivá možnost jak by IDE (netbeans) mohl zjistit, co se v šabloně skrývá, je spuštěním kódu a nějakou analýzou atd. To ale netbeans neumí (umí debug, kde to je schopen zjistit, ale přes CTRL + SPACE to nezjistí).

Existují i propracovanější IDE než je Netbeans, ale pochybuji, že by byly schopny zjistit, co se v šabloně doopravdy skrývá.

Editoval Myiyk (18. 8. 2014 1:43)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Ten use case co Matey popsal NB napovědět umí…jen počítá s tím, že $this->template je typu „Nette\Templating\ITemplate“. Proto se ptám, jakého je typu…pokud je to v nových verzích Nette jinak, je potřeba to v NB fixnout.

Jakého je tedy typu?

Matey
Člen | 142
+
0
-

videl som to niekde na twiteri, nie som si istý či to práve nebolo od @OndřejBrejla len to už bolo nejaký ten rok staré

používam najnovšie nette 2.2

tam je $this->template typu „Nette\Bridges\ApplicationLatte\Template“

dump($this->template)

Nette\Bridges\ApplicationLatte\Template #91fd
latte private => Latte\Engine #a467
file private => NULL
params private => array (13)

edit: aha hodil som tu blbosť, pardon

Editoval Matey (18. 8. 2014 12:11)

vvoody
Člen | 910
+
+1
-

Ondřej Brejla napsal(a):

Ten use case co Matey popsal NB napovědět umí…jen počítá s tím, že $this->template je typu „Nette\Templating\ITemplate“. Proto se ptám, jakého je typu…pokud je to v nových verzích Nette jinak, je potřeba to v NB fixnout.

Jakého je tedy typu?

Nette\Application\UI\ITemplate

https://api.nette.org/…rol.php.html#26

https://api.nette.org/…ate.php.html#…

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Díky. Zadal jsem si issue

Unlink
Člen | 298
+
0
-

Neviete či je aj nejaká možnosť napovedania premenných ktoré mám definované v BasePresentery?

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Nevím jak netbeeny ale phpstorm to napovídá běžně, samo že ta class musí být potomkem požadované class

Unlink
Člen | 298
+
0
-

Neviem, mne netbeans napovedá len tie ktoré sú definované v \Nette\Application\UI\Presenter a tie ktoré sú už v konkrétnom presentery.