Ukladani souboru na filesystem do podadresaru?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Ahoj, reším těd takovou filozofickou otázku.

Jak ukládat obrázky ke článkům?

začátečník:

dám to na jednu hromadu: „data/article/“

pokročilý:

dám to k samostatnému článku: „data/article/1287/“

možná technický dinosaurus:

možná to bude pro systém lepší: „data/article/0/345/“, „data/article/1/1287/“

Chápu, že nejsem Amazon S3 nebo bůhví co :) ale zajímalo by mě, zdali máte nějaké reálné argumenty proč sub, nebo proč už ne. Možná že to byl jen nešvar filesystemu v roce 2000?

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Poslední varianta je nejlepší. Záleží s jak velkým počtem počítáš. Já to mám osobně nastavené do 5000 složek, takže ve složce 1 budou ídéčka 1–5000, ve složce 2 ídéčka 5001–10000. Nevím jaké jsou limity, ale na „spřáteleném“ systému jim skript padal na 10000+ složkách.

Ale pro sichr se dá použít i lepší řešení, kdy se ty data budou postupně rozvrstvovat podle nějakého klíče, ale myslím, že tohle řešení je zbytečné u středně velkého webu.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Filesystémy od roku 2000 takřka nepokročily…

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Problém s mnoha soubory v adresari pretrvava. Ja to resim jednoduse tak, ze mam strukturu pictures/YYYY/MM/DD – v podstate neni treba to nijak slozite resit a v pripade denne pridavaneho obsahu (zpravodajstvi, clanky apod) naprosto vyhovujici. Samozrejme pokud by slo treba o eshop, kam se sunou fotky skriptem a nekolika tisici obrazky behem dne, tak tam to logicky nejde pouzit:)