Posílání e-mailu při zalogování chyby

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Azathoth
Člen | 495
+
0
-

Ahoj, pokouším se rozchodit posílání e-mailu, když se zaloguje chyba, ale nejsem moc úspěšný.
Pouřívám Nette 2.2 a Tracy 2.2.
Koukám na dokumentaci a vidím tam

Debugger::$email = 'admin@example.com';

a alternativu
tracy:
email: admin@example.com
bohužel jsem nepřišel na to, kam do config.neon umístit tohle, protože jsem nikde v konfiguraci nenašel, kde přesně je tracy.

Když jsem se podíval do zdrojáků tracy, našel jsem
/** @deprecated */
public static $mailer = array(‚Tracy\Logger‘, ‚defaultMailer‘);

/** @deprecated */
public static $emailSnooze = 172800;

a nevidím nějakou čerstvou, nedeprecated variantu, také nemůžu přijít na to, jaký mailer se pošle.
Děkuji za jakékoli rady.

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Je to deprecated, protože se to přesunulo do Loggeru. Výchozí mailer pak vypadá takhle.

Jelikož používáš Nette 2.2, do config.neon to patří ještě do sekce nette, takhle:

nette:
	debugger:
		email: admin@example.com
Azathoth
Člen | 495
+
0
-

á, díky. Já jsem si naivně myslel, že dokumentace je aktuální.
A jaký mailer to používá? Nějaký svůj nebo ten mailer, který nastavím v configu?

Editoval Azathoth (13. 4. 2015 16:00)

Azathoth
Člen | 495
+
0
-

a kde přesně se vytvoří ten soubor e-mail sent? Já ho nikde nemůžu najít. A do složky log mi přibyl soubor s logem chyby.

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

Myslím, že to půjde nastavit v sekci Tracy. Možnosti jsou tady.

tracy:
	email: admin@example.com

Edit: Tohle je pro Nette 2.3. A jako mailer se v základu používá jen php fce mail.

Editoval Šaman (13. 4. 2015 16:08)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Já jsem si naivně myslel, že dokumentace je aktuální.

dokumentace je aktualni. ta verze s tracy je pro 2.3, nahore mas prepinani pro starsi verze nette: https://doc.nette.org/cs/configuring#…

defaultne se pouziva tento mailer

Azathoth
Člen | 495
+
0
-

á, máte pravdu, neumím číst…
každopádně to e-mail pořád neposílá. Musím ručně nastavit nějaký jiný mailer nebo to používá nette.mailer z configu?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Pokud to testuješ na localhostu, tak si ty maily musíš nějak odchytávat (já používám toto https://smtp4dev.codeplex.com/). Jestli se ale jedná o server (ale mohlo by se to také vztahovat na localhost), tak si zkus pročistit složku log, protože jinak ti ty maily nemusí chodit, pokud ses už danou výjimku snažil vyvolat (je to z důvodu defaultního chování, že stejná chyba se neposílá mailem pokaždé, ale každé tuším 2 dny).

Editoval iguana007 (13. 4. 2015 17:38)

Azathoth
Člen | 495
+
+1
-

Tak už jsem na to přišel. Používám monolog a neuvědomil jsem si, že to zakrylo původní logger, tím pádem musím řešit maily monologem a ne Tracy.