PhpStorm latte plugin a Javascript code completion

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
PetrHH
Člen | 49
+
0
-

Dobry den,

zase premyslim nad koupi PhpStorm, testuji jej tentokrat na pokusnem projektu. Nainstaloval jsem si Latte plugin, chodi pekne, ale zarazilo mne, ze nefunguje obarvovani syntaxe pro JavaScript a ani code completion. Nevite, prosim, co nastavit?

Normalne pouzivam NetBeans a tam to chodi jak ma :(.

Diky!

Petr

David Kudera
Člen | 455
+
0
-

Ve zkratce, nejde to. Workaround je použít syntax ze smarty a oželet nedostatky. Jinak tady, pokud se dobře pamatuji, je vysvětlení, proč to teď nejde

PetrHH
Člen | 49
+
0
-

Dekuji za informaci.

To me mrzi, kvuli tomuto mne nepada nic, cim by PhpStorm byl pro mne lepsi nez NetBeans. Ano, ma to lepsi vyhledavani, mozna je rychlejsi, ale plna integrovana podpora Nette je pro mne dulezitejsi. Skoda :(.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
+1
-

Vyzkoušej PhpStorm EAP 9 – minimálně do 1. května (ano, neustále to datum posunují) je zdarma, to je myslím dost času na otestování. Osobně bych nepoužil už nic jiného. Na latte používám ‚smarty‘ filetype a napovídání maker mi nijak nechybí.

Editoval Michal Vyšinský (3. 4. 2015 22:37)

PetrHH
Člen | 49
+
0
-

Ano, prave tu verzi tu mam nainstalovanou. To, ze v Latte pluginu nejde zvyraznovani a doplnovani kodu pro JavaScript, mne me nadseni pro PhpStorm dost schladilo :(. To napovidani se mi dost hodi, jeste nejsem tak znaly vsech moznosti Latte.

Ktera vlastnost PhpStormu by mne mohla presvedcit? Nemyslim to zle, NetBeans pouzivam uz nekolik let. Nepouzivam zatim debugovani, ale chci s tim zacit, uz me nebavi furt jen dumpovat. Silne uvazuji nad koupi PhpStormu, je tu na nej spousta chvaly, ale zatim jsem na nic extra prinosneho neprisel.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Je toho hodně a nevím, jestli něco z toho nemá i Netbeans já za nejsilnější považuji: refactoring, live templates, podpora gulpu/gruntu/composeru, Git(Hub) integrace – vytváření PR přímo z IDE je skvělé, tasks a integrace s GitHub issues.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@PetrHH Mrkni na Be Awesome in PHPStorm

Caine
Člen | 216
+
0
-

Sam jsem zkousel stormy asi 2× nez jsem u nich nakonec zustal. Jsou o hodne vymakanejsi nez NetBeans, ale na to musi clovek prijit sam projizdenim feature (a je toho celkem dost*, co v netbeans chybi) a ruznejch tutorialu. Jako hlavni problem jsem videl jiny zkratky, ale nakonec jsem si rek, ze to proste zkusim od piky, preucim se je a nelituju toho.

Jediny v cem jsou teda Netbeans lepsi je podpora nette resp latte a nette testeru a ze jsou zadara, ale to jsou veci, ktery se daji ozelet a myslim, ze casem ta podpora do stormu stejne prijde. Misto latte pluginu vetsina lidi pouziva smarty. Neni to idealni, ale funguje tam formatovani, js syntaxe, zakladni makra jako if/foreach taky..

Jinak tu syntaxy JS/CSS v sablonach jsem v dobach, kdy netbeans jeste neumelo latte resil tak, ze jsem si udelal separatni JS soubor a includoval do sablony.

* – napr multi cursor (editace na vice mistech naraz), extract variable/method/constant a dalsi veci tykajici se refactoringu, snazsi vyhledavani (polo fuzzy), prohlizeni souboru na serveru (ssh, ftp), vice moznosti s live templates, language injection (obarvovani syntaxe napr sql/html uvnitr php retezcu) a spoustu takovejch drobnosti, ktery velice zprijemnujou praci s kodem.

PetrHH
Člen | 49
+
0
-

Dekuji vsem za informace. Nastavil jsem si pro Latte Smarty zvyrazneni. Nastavil jsem si debugovani pres XDebug. Funguje to.

Bohuzel jsem narazil na dalsi problem. Kdyz si otevru stranku v prohlizeci pres PhpStorm a dam refresh, je konec. Prestane to chodit. V konzoli se objevi vyjimka. Uz jsem jim poslal bugreport. Ach jo :(.

David Kudera
Člen | 455
+
0
-

Jen k těm zkratkám, doporučuji opět povídání od @JanTvrdík . Popisuje tam právě i zkratky a když jsem si je přenastavil podle něj (i celé prostředí), tak produktivita docela slušně stoupla. Tady má ještě seznam těch zkratek a nastavení ke stažení na webu