Jak dlouho se denně věnujete placenému programování?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Filip Klimeš
Nette Blogger | 156
+
+1
-

Pokud pracejete na nějakém projektu a za práci vám zaplatí, jak dlouho se této práci věnujete denně? Zvládáte se soustředit déle než 4–5 hodin? A pracujete i o víkendu? Nepočítám přispívání do open-source nebo sebevzdělávání.

Šaman
Člen | 2635
+
+4
-

Zajímavá otázka, taky jsem zvědav na odpovědi. :)
Já si o sobě myslím, že pracuju dost málo, když se snažím dosáhnout 5 fakturovatelných hodin denně (takže asi 100 hodin měsíčně). Teď mi čas hlídá RescueTime a pokud se opravdu zaberu do práce, tak těch pět čistých hodin se dá nadělat za nějakých 6–6,5 hodiny (protáhne to záchod, vaření čaje, občasné zabrousení na soukromý mail, nebo fb).
A co přes týden neodpracuju, to většinou doháním přes víkend, takže teď v zimě mi je dost jedno, co je za den. V létě se zase většinou už v pátek odjíždí pryč, tak je potřeba trohu víc nadělat během PO-ČT.

bazo
Člen | 620
+
+1
-

ako kedy, 3–12h denne, priemerne tych 8

Marek Šneberger
Člen | 130
+
+1
-

Já když dělal z domova zakázky, tak jenom pár hodin denně. Pořád po mě někdo něco chtěl a rozptyloval mě.
Od tý doby co jsem ve firmě tak cca od těch deseti do šesti se v podstatě soustředím na práci. A když mě někdo vyruší, tak je to z většiny kvůli práci :)

Je to zajímavá změna, jsem zvědav na další odpovědi :)

Zax
Člen | 370
+
+2
-

Doma jsem pracoval jak se mi chtělo. Někdy třeba jen hoďku dvě, jindy jsem nad kódem seděl klidně i přes 24 hodin (člověk se do toho někdy dokáže fakt zaseknout) a kolikrát jsem na to i úplně dlabal a dal si třeba týden volna. Zprůměrovat to asi ani nejde :-D

Teď jsem čerstvě nastoupil do firmy. Je to velká změna, klid domova se s šumem kanceláře nedá vůbec srovnávat, spaní mám totálně rozhozený a luštění cizího kódu mi nepřipadá ani naplňující, ani produktivní (to se doufám zlomí časem s novými projekty). Určitě ale strávím prací průměrně víc času než doma, což není na škodu, ale tou produktivitou si jsem dost nejistý ;-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+4
-

Dělám z domu. V extrémech 12h nepřetržitého programování – to se mi většinou povede jenom v noci, v rozsahu cca 22–10h, jinak mě furt něco ruší a přerušuje soustředění. Takhle jsem dělal minulý měsíc a takhle tenhle měsíc. Začal jsem chodit do školy, takže to výrazně rozházelo můj normální režim – předtím jsem dělal víc průběžně.

Kdo vyvíjíte na githubu, podělte se taky o streak :)

Tharos
Člen | 1030
+
+6
-

Na mě je vidět, že:

  • Jsem na vzestupu, baví mě to čím dál víc ;). Kecám, je to sice pravda, ale až od října dělám naplno DJ, které má codebase v GitHubu.
  • Dodržuji víkendy a svátky (kvůli rodině, mám děti, ale i kvůli sobě)

Jinak snažím se, abych denně nepsal v průměru více než 7 hodin kód, protože mám vyzkoušené, že psát více v mém případě už není efektivní. Ne vždy to ale dodržím. Porušuji to tehdy, kdy je prostě zapotřebí napsat toho víc, anebo tehdy, když chytnu flow, které nemám to srdce zastavit. :) Když to přijde, všechno jde stranou a jedu klidně přes noc, protože vím, že flow má cenu zlata a zdaleka ne vždy přijde. :)

Typicky pracuji z domova, kde mám svoji pracovnu a v ní absolutní klid. Neruší mě tu přes den vůbec nic. V radiusu sta metrů a několika zdí není živáčka. :)

Editoval Tharos (29. 1. 2015 13:09)

newPOPE
Člen | 648
+
+1
-

Pred par rokmi som pracoval v malej firme ako autor (plateny od hodiny ale nie len buchania do klavesnice).
Firma a ludia v nej boli super tak som aj ja snazil aby fungovala (aby sme mali co dalsi mesiac jest). Tam padla jedneho casu veta: Robis mas, nerobis nemas. Ked som presiel na fulltime job (Sygic) tak tam sa velmi lahko strati nejaka tvoja praca (a malo ludi to co robis mozno naviac oceni) Tam sa veta meni na Robis mas, nerobis mas! :) A bolo to na ludoch aj poznat (nie na vsetkych samozrejme).

Ked robim nieco co je pre mna mozno nejaky OSS tak sa da do toho ponorit aj na den lebo rovno si povedzme, ze od kodu ktory chcete pustit von sa ocakava podstatne ina kvalita ako to co je za dverami.

Ale asi moj najlepsi workflow je taky, ze rano robim na dolezitych veciach (realny kod). A ako cas cez den ide tak su veci menej dolezite pripadne len premyslanie nad tym ako dalsi den urobim alebo hento.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
+2
-

Já dělám placenou práci průměru 5 hodin denně. Soustředím se tak hodinku dvě, pak to chce přestávky.

O víkendu to mám jako @Tharos. Dřív jsem dělal i 8–10 hodin denně včetně víkendů, ale moc mě to nenaplňovalo – ani práce, ani finance.

Méně a lépe :)

hrach
Člen | 1834
+
+1
-

Za peníze pracuji ~35 hodin měsíčně, > polovina z toho není na GitHubu, jinak studuji, věnuji se hudbě, lidem, politice a jiným činostem. Je vidět, že open source dělám a to dost random :-)

edit: podstatné je, že se neživím, že…

Editoval hrach (29. 1. 2015 10:07)

Marek Šneberger
Člen | 130
+
+5
-

Otázka do pranice: Který měsíc jsem nastoupil do firmy? :D

Editoval Marek Šneberger (29. 1. 2015 10:14)

Felix
Nette Core | 1189
+
+1
-

Ja to mam tak narazove. Kdyz jsem pracoval ve firme, tak jsem tam byl od 9 do 21, ale efektivni prace byla treba ani ne polovina (6h), zbytek case se porad neco resili, zkoumalo, diskutovalo. Pozdeji kdyz jsem zase presel na praci z domu, tak je to tak 3–5h. Hodne to zalezi. Spis je to tak, ze dva dny je to 12h a pak treba 2 dny zase nic. :-)

chikeet
Člen | 160
+
+4
-

Zajímavé téma :-)

U mě je to dost různé. Někdy mám krizi a 2 h práce denně jsou maximum, do čeho se dokopu (anebo pořád někdo volá a něco chce, takže poměr režie a placené práce je nic moc). Někdy jedu a dám třeba 12 a problém je spíš se od toho odtrhnout, je mi i líto jít spát. Průměrně tak 4 – 5 h.

Dělám doma a většinou mám na práci klid. O víkendech pracuju výjimečně, typicky když něco nestíhám a stejně bych si při tom stresu neodpočinula. Dřív jsem to moc nerozlišovala, ale po docela velkých problémech se ztrátou chuti do práce se snažím víkendy dodržovat. O svátcích ale většinou pracuju, ty mě moc netankují, pokud nemám v plánu nějakou konkrétní zajímavou akci.

kleinpetr
Člen | 480
+
+2
-

Tak když se to tu tak hezky probírá, tak se přidám :) pracuji z domova a jak už většina řekla tak také nárazově, někdy mám den kdy u toho vydržím sedět klidně 10h a absolutně nemám pojem o čase a jindy se k tomu zase nemůžu dokopat a jentak sedím, čumím do fb nebo yt a zkrátka to nejde :D průměrně pak tedy tak 4h denně, víkendy pracuji jak kdy, podle nálady a podle toho kolik je práce. Někdy situaci podcením a pak u toho musím sedět noci abych to dohnal :) a hlavně jak řekl @Šaman, v zimě vždy vydržím pracovat a soustředit se déle než v létě, ale to asi všichni známe.

Editoval kleinpetr (4. 3. 2015 23:47)

Tomáš Jablonický
Člen | 115
+
+5
-

Já mám 6 produktivních hodin denně od PO do PA. Víkendy se snažím mít volné. V praxi to znamená, že za počítačem sedím 8 hodin :-(.

Přemýšlím, že si přirazím k hodinovce 100,–Kč a snížím to na 4 až 5 produktivních hodin abych si užil i života :D.

Co jsem praxí zjistil je, že se nevyplatí pospíchat. Projekty, které jsou honem honem většinou znamenají více odpracovaných hodin, které nikdo nechce proplácet. Poslední dobou se držím zásady, že na vše je čas a díky tomu produkuji kvalitní aplikace aniž bych se za to musel stydět :-).