Nette\Config

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
marek-m
Člen | 66
+
0
-

je mozne za behu programu zapisat do configuracneho suboru nejaku premenu, resp. ju zmenit. Ide mi len o jednu premennu, nie cely config, resp. jeho sekciu

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Config ma tuhle metodu:

$config->save('config.ini');

Nikdy jsem jí ale nezkoušel, takže nevím jestli funguje, a jak ten výstup vypadá. Myslím ale že měnění configu za běhu není uplně správné. K čemu přesně to potřebuješ?

Jod
Člen | 701
+
0
-

Používam to pri inštalátore cms. Len je to trochu neštastné.
Napríklad nefunguje ti dedenie [production > common], ale všetky položky z common ti hodí do production. Potom ti premenné ako %temlatesDir% %presentersDir% prepíše na ich pevné hodnoty.
Ale inak je to funkčné.

marek-m
Člen | 66
+
0
-

Chcem si nadefinovat premenne, pri starte programu, ktore si uzivatel moze menit, napr. nazov firmy, jeho adresa a tak. mozem to riesit cez db, ale chcel som to pouzit v ini, mozno xml.

Ak nieje tato moznost, tak tieto premenne odclenim od ini, ale tak ako hovori prispevok predomnou moze nastat problem pri vytvoreni instalatora, napr. pre CMS /tu by som pouzil viac configov, pri instalatorovy by som nacital jeden do druheho by som zapisal klasicky, ako do suboru aj s premennamy napr. napojenia na dbf, pri starte by som pouzil uz ten iny subor/.

To save funguje, avsak je nepouzitelne.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

marek-m napsal(a):

Chcem si nadefinovat premenne, pri starte programu, ktore si uzivatel moze menit, napr. nazov firmy, jeho adresa a tak. mozem to riesit cez db, ale chcel som to pouzit v ini, mozno xml.

To určitě dej do databaze.