Instalace aplikace na server

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
tr.
Člen | 79
+
0
-

Ahoj,
poraďte mi prosím jak nastavit MOD rewrite na apache abych se zbavil volání adresáře document_root/. Případně mě prosím odkažte na nějaký dokument o ostrém nasazení nette aplikace obecně.

Děkuji.

Cifro
Člen | 245
+
0
-

Na hostingoch s linuxovým serverom, keď sa prihlasiš na ftp vidiš takú štruktúru (aspoň u mňa)

backup/
data/
logs/
public_html/
        \-- index.php
        \-- images/
        \-- css/
app/
libs/

to public_html je adresár do ktorého sa dostaneš keď naťukaš www.tvojadomena.com, ostatné adresáre nie sú prístupne z prehliadača. Takže to document_root v doporučovanej štruktúre pre Nette aplikaciu je proste v tomto prípade adresár public_html.

A keď na tvojom servery nemaš takú štruktúru, že po prihlasení na ftp vidíš už rovno index.php a všetky súbory čo sú dostupné z prehliadača tak tam nemusiš davať adresár document_root

Názorne:

index.php
images/
css/
app/
libs/

Lenže potom si musíš app a libs adresáre chrániť pomcou direktívy Deny from all.htaccess

Takže žiadný špeciálny mod_rewrite nepotrebuješ aby si dal preč document_root.

tr.
Člen | 79
+
0
-

Ahoj, v mem pripade je to jak pises – vidim uz rovnou verejny adresar. Soubory si ochranim pres htaccess, nevim ale jak nastavit aby se nepouzivala URL:

www.tvojadomena.com/…ot/index.php

ale jen

www.tvojedomena.com/index.php

Respektive využívám hostmonster.com, který umí ledacos, ale ten neviditelný podadresář je společný pro všechny aplikace a když tam budu mít dvě Nette aplikace, tak se mi pomíchají templates a presenters apod.

Cifro
Člen | 245
+
0
-

Neviem presne ako to Hostmonster má, ale keď je to ten druhý prípad, tak podľa toho mi vychádza že by si mal mať niečo také, že

index.php
css/
images/
app/
libs/

a v tom index.php potom

<?php
define('WWW_DIR', dirname(__FILE__));
define('APP_DIR', WWW_DIR . '/app');
define('LIBS_DIR', WWW_DIR . '/libs');
require APP_DIR . '/bootstrap.php';
?>

A keď budeš mať dve aplikácie, tak každá musí mať svoj index.php.

index.php - hlavný, to jest domena.com/
eshop/  - podadresár, to jest domena.com/eshop
  \-- index.php
css/
images/
apps/
  \-- app/  - pre domena.com
  \-- eshop_app/  - pre domena.com/eshop
libs/

a pre eshop/index.php

<?php
define('WWW_DIR', dirname(__FILE__));
define('APP_DIR', WWW_DIR . '/../apps/eshop_app');
define('LIBS_DIR', WWW_DIR . '/../libs');
require APP_DIR . '/bootstrap.php';
?>

Editoval Cifro (22. 7. 2009 11:34)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Možná pomůže toto. Pro ostrý server to ale asi bude třeba trošku upravit.

tr.
Člen | 79
+
0
-

Děkuji za pomoc
vůbec mě původně nenapadlo, že je vhodné změnit strukturu projektu.

Vsechny ostatní adresáře než document_root jsem dal do jedineho adresare a ten zabezpecil, funguje to dobre.

Diky za pomoc T.