Různé dotazy začátečníka

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jann
Člen | 30
+
0
-

Ahoj, doufám, že se nebudete zlobit za lamerské dotazy:

  1. Do adresy se mi sem tam vkládají get parametry (?backlink=000d, ?_fid=5f0d atd…). O co se jedná?
  2. Když mám veřejnou aplikaci v adresáři document_root, tak jak zajistím, aby se z tohoto adresáře spustila, když root webu je o úroveň výše. V žádném example příkladu to není vyřešeno a musím ručně otevřít ten adresář document_root. To musím ošéfovat ručně přes mod_rewrite, nebo je na to v Nette nějaký fígl?
  3. Když vypnu debug mód a pokusím se otevřít neexistující stránku, tak pořád vyskočí chyba Fatal error Uncaught exception ‚BadRequestException‘ with message 'Page not found. Missing template. Kde nastavím, aby to vyhodilo 404?
  4. Jde udělat nějaká „překládací tabulka“ na adresy? Např. měl jsem starý web s jedním typem adres a udělám nový web v Nette, ale struktura URL bude jiná. Jde nějak jednoduše v Nette udělat jakási překladací tabulka ze staré na novou adresu, nebo musím opět ručně v .htaccess?

To by bylo zatím vše. Další když tak připíšu, až mě něco napadne. Díky za případné odpovědi.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-
  1. aby se mohla stránka vrátit na původní místo , a na flashMessage (tedy takové zprávy i po přesměrování)
  2. to tam dáš a jen v index.php nastavíš bootstrap kde se nachází , pokud správně chápu
- root
- index.php
- (dir) app
	- bootstrap.php
        - ...

3)jak je ve skeletonu zakomentovaný řádek , odkomentuj ho (viz zde 3. řádek)

$application = Environment::getApplication();
$application->errorPresenter = 'Error';
//$application->catchExceptions = TRUE;