prevod textu na url

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
onge
Člen | 53
+
0
-

Mozna ze jenom spatne hledam, ale nikde jsem to neobjevil, tak se radsi zeptam:

Existuje v Nette nejaka metoda, ktera by prevedla text (treba nadpis clanku) na pouzitelne url (mala pismena, vyhazi diakritiku, mezery, carky a podob. nahradi „-“)?

na1k
Člen | 288
+
0
-

Zkus metodu webalize

<?php
String::webalize('Růžovoučký odkázek');
?>

…ale k čemu je to dobré? Odkazy se přeci tvoří automaticky, ne?

Editoval na1k (13. 7. 2009 16:39)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

na1k napsal(a):
…ale k čemu je to dobré? Odkazy se přeci tvoří automaticky, ne?

Pro tvorbu URL, když např. v CMS zakládáš nový článek, ne?

PetrP
Člen | 587
+
0
-

na1k napsal(a):

…ale k čemu je to dobré? Odkazy se přeci tvoří automaticky, ne?

No v připadě že by sis je nechal automaticky tvořit jen podle ID, tak to nepotrebujes ;], ale když šáhneš po např SimpleSeoRouter, nebo si napíšeš svuj vlastní SeoRouter, nebo si přepisuješ id nějakým callbackem aby si měl pekně: /nazev-clanku/

na1k
Člen | 288
+
0
-

LastHunter, PetrP, máte pravdu, tohle mi nějak neseplo … teď totiž používám jenom pár pevných rout, případně s id … a o SimpleSeoRouteru slyším prvně, vypadá to na fajn vychytávku, díky za tip ;-)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

na1k napsal(a):

… o SimpleSeoRouteru slyším prvně, vypadá to na fajn vychytávku, díky za tip ;-)

Jeho hlavní výhoda je že je jednoduchej, já ale přeferuju nastavování přes callback:

Route::setStyleProperty('name', Route::FILTER_OUT, array($seoUrl,'getUrl'));
Route::setStyleProperty('name', Route::FILTER_IN, array($seoUrl,'getId'));

je mnohem modulárnější, a neztrácím sílu routování ;]

Bohužel je ale v nette taková věc (podle mě bug) který to brání ho na 100% využít. Asi na příští sobotě koupím davidovi pár panáku ;]

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

PetrP napsal(a):

Bohužel je ale v nette taková věc (podle mě bug) který to brání ho na 100% využít. Asi na příští sobotě koupím davidovi pár panáku ;]

Jaká věc? (Panákům se nebráním ;)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

David Grudl napsal(a):

PetrP napsal(a):

Bohužel je ale v nette taková věc (podle mě bug) který to brání ho na 100% využít. Asi na příští sobotě koupím davidovi pár panáku ;]

Jaká věc? (Panákům se nebráním ;)

Naráží na tohle – https://forum.nette.org/…pleseorouter?…. Lze to řešit napsáním si potomka třídy Route (nějaký SeoRoute [už od doby SimpleSeoRouteru mám v plánu ten SeoRoute, napsat a dokonce jsem i včera napsal jeho část, ale dokud ho nebudu potřebovat, tak ho asi nenapíšu]), který to umožní.