Ukládání šablon do databáze včetně komponent

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
webberix
Člen | 1
+
0
-

Ahoj, řeším problém. Chci, aby uživatelé mohli v administraci do databáze ukládat celé html kódy stránek (část šablony – hlavička, menu, patička zůstanou). Ty by měly obsahovat i určité značky, zastupující komponenty (většinou formuláře), které se pak zobrazí na stránce místo těchto značek. Napadá vás, jak to udělat?
Kód v databázi může vypadat třeba takto:

<h1>Nadpis</h1>
<<component-search>>

Což mi skript v presenteru (po vytažení z databáze přes repozitář) přepíše na (aby uživatelé neznali přímo názvy všech komponent):

<h1>Nadpis</h1>
{control search}

Až doposud v pořádku – tohle se mi udělá v presenteru. Jak ale tento kus kódu předat do šablony, aby se tam vypočetl? Nyní jen ukáže {control search}, ale nezobrazí patřičnou zaregistrovanou komponentu. Snad to není nic složitého – jen aby šlo do kódu v databázi přidávat komponenty, které se pak v šabloně spustí.

Obešel jsem to vytvořením vlastního Template v presenteru a vložením proměnné přes setSource(). Ale výsledek není zrovna ideální. Měl by tu někdo prosím lepší nápad?