Jak nejlépe vložit prázdný řádek do tabulky formuláře?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
na1k
Člen | 288
+
0
-

Narazil jsem na malý problém – mám ve formuláři hromadu prvků a potřeboval bych je vizuálně oddělit – v případě renderování do tabulky by stačil prázdný řádek.

Nejdřív mě napadlo vytvořit si na to formulářovou komponentu, ale to jsem zavrhl. Je to podezřele složité a určitě to nebude správná cesta. Pak mě napadlo upravit přímo renderer, ale do toho jsem se taky nepouštěl. Další nápad byl dostat se od formControlu až k prototypu řádku tabulky a vecpat mu nějakou extra třídu stylů, což by možná šlo, ale nevypátral jsem, jak se až k řádku dopracovat.

Člověka by asi hned napadlo použít groups a při vykreslování nahradit fieldset například za br, ale tím se formulář rozhodí do několika tabulek a já tím přijdu o krásné zarovnání.

Co tedy použít? Sám jsem pro třídu, ale nevím jak na to :(

Nilp
Člen | 65
+
0
-

Tridu pro <tr> muzes priradit metodou setOption:

$form->addText(...)
    ->setOption('class', 'divided');
na1k
Člen | 288
+
0
-

Díky, tuhle metodu jsem asi přehlédl, resp. nenapadlo mě, že textual or Html object description (jak říká API) může znamenat běžné atributy :)

Nilp
Člen | 65
+
0
-

Myslim ze se jmenem vlastnosti jsou jen class a id; viz https://forum.nette.org/…-formularich.

Editoval Nilp (11. 7. 2009 12:32)