Formulář – předvyplnění předchozími hodnotami

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
LeonardoCA
Člen | 296
+
0
-

Jak nejefektivněji řešit předvyplnění formuláře předchozími hodnotami?

Mám formulář, který má nastaveny nějaké defaultní hodnoty při kliknutí na vytvoření nového záznamu. Pro rychlé přidávání více záznamů se po uložení znovu zobrazí s předvyplněnýma hodnotama z předchozího odeslání. V tuto chvíli mi to funguje jak má, ale bez redirectu po uložení.

Jak by jste řešili, aby se hodnoty uchovaly i po redirectu? Dát celé pole $FormValues do perzistentní proměnné? Nebo jsem přehlídl nějaký mechanismus ve Forms, který mi to přímo umožní?

Editoval LeonardoCA (25. 6. 2009 15:42)

Nilp
Člen | 65
+
0
-

Spis nez do per. promenne bych getValues() ukladal do session a pred kreslenim formulare se podival, jestli to tam je.

vlki
Člen | 218
+
0
-

Žádný speciální mechanismus na to není – co vím.

Vzhledem k tomu, že to pole může být i docela velké, tak bych ho osobně strčil do session pod nějakým hashem a přes parametry posílal jen ten hash. Řešil jsem takto část galerie, kde bylo u všech fotek zaškrtávací pole a při nějakém výběru a následné akci se ten zaškrtnutý výběr ponechal.

vlki
Člen | 218
+
0
-

Nilp napsal(a):

Spis nez do per. promenne bych getValues() ukladal do session a pred kreslenim formulare se podival, jestli to tam je.

Jen ukládat do session je špatně, protože by se nedalo pracovat nezávisle ve více oknech zároveň. Předávání tedy podobně jako flash zprávy – přes hash jako parametr.

LeonardoCA
Člen | 296
+
0
-

Díky za tipy, podívám se, jak jsou realizované flash messages…