[Poslední sobota, 60] Pilsner Urquell, Plzeň, 26.4.2014

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program:

  • Jan Smitka: Úvod do Doctrine 2 ORM
  • Martin Major: Vagrant
Panda
Člen | 569
+
0
-

Co se týče programu, tak téma přizpůsobím hlavně publiku, které se chystá přijít. Z poslední #posoboty vím, že třeba Doctrine 2 nepoužívá zas tolik lidí, kolik bych očekával. Byl by zájem o nějakou přednášku o Doctrine 2, nějakých případech užití a srovnání s Nette\Database?

nAS
Člen | 277
+
0
-

Když se ta přednáška nevešla na Pražskou PoSobotu, tak bych mohl o Vagrantu něco říci v Plzni. Bylo by to o tom, jak snadno vyvíjet více různých projektů, jak mít rozjetých více programů v různých verzích a jak si nezasvinit hlavní počítač běžícím Apache, MySQL, Redisem, … A v neposlední řadě o tom, jak mít udělaný projekt aby nový člen v týmu nestrávil 2 dny nastavováním prostředí pro vývoj.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

@Panda Nějaké přednášky o Doctrine už měl Filip (např.: https://www.youtube.com/watch?…), ale myslím, že ani jedna nabyla srovnávací. Těžko ale říct, jestli to bude mít vliv na to, kolik lidí Doctrine zná nebo používá.

@nAS Vagrant bych si poslechl rád. Zkoušel jsem si na tom nastavit prostředí a moc se mi nedařilo, takže shrnutí a případné špeky by se mi mohly hodit.

regiss
Člen | 61
+
0
-

Zajímala by mě přednáška jak smysluplně využívat API Dokumentaci při programování. Něco ve stylu quickstart ale ne za pomoci https://doc.nette.org/cs/ ale s využitím https://api.nette.org/nette/2.1/ Dovod je jednoduchy, API je pokaždé aktuální. Dejete vědět co si o tom myslíte.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

@Panda +1, rád bych viděl best practices bez použití Kdyby (link)… :-)

@regiss No já API používám jen když jsem lenoch a nechci otevírat IDE. Jinak jedu vše tak, že když už něco potřebuji z nějaké třídy kterou používám, tak se pomocí Ctrl a kliku na název metody dostanu tam kam chci a takto to procházím. Ne vždy to jde, občas se musí improvizovat, ale dá se takto proklikat celá běžící aplikace od prvního řádku v indexu.

Editoval mrtnzlml (2. 4. 2014 23:04)

Panda
Člen | 569
+
0
-

@nAS +1, Vagrant by byl určitě super.

@stekycz Nechtěl bych vloženě srovnávací přednášku, spíš ukázat nějaké možnosti použití, ve kterých ohledech je lepší než Nette\Database a jak poměrně efektivně vyvíjet.

@regiss Moc nechápu, jak to myslíš. API a Quick Start je oboje něco jiného, takže i použití při vývoji je jiné. A nedovedu si moc představit přednášku o API dokumentaci.

@mrtnzlml Jaký má smysl vyloučit Kdyby? Většina lidí si nebude integrovat Doctrine ručně a použije něco existujícího. Navíc myslím, že Kdyby to má rozvržené pěkně a nebál bych se ho za best practice označit.

regiss
Člen | 61
+
0
-

Je pravda,že jsem se nevyjádřil uplně nejlépe. Přednáška o API je asi opravdu blbost, spíše by mě zajímalo využití API při vývoji, vysvětlení struktury Namespacu. Nette Utility, Formy a Control. Namespace se často měnily a tak v tom mam trochu guláš. A přirovnání k QuickStartu jsem myslel, ve smyslu naprogramovat malou aplikaci za použití jenom API, což je asi spíše na nějaký screencast, kde programátor vysvětluje svůj postup, jak dělá jednotlivé věci. Velice se mi líbila přednáška od Jana Tvrdíka o komponentách, kde bylo všechno názorně vysvětleno a předvedeno.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Nikde to není uvedeno, takže by to mělo být v kavárně PURO na Skvrňanech (link). Můžete to prosím někdo napsat jak sem do prvního příspěvku, tak na srazy? K dispozici bude projektor, plátno a wifi. Kameru nevím jestli dovedu sehnat… V kavárně se prodává fair trade káva a výborné palačinky. Je to kousek od zastávky Ul. Karla Steinera, tramvaj číslo 2 (mapa). Tramvají můžeme potom jet někam do města posedět…

Z mé strany nevím jestli bych vzhledem k Nette dokázal připravit něco přínosného a vzhledem k tomu, že je málo témat, mohl bych přinést třeba jeden zajímavý problém který mám na blogu na localhostu. Je to takové WTF. Nejspíš nějaký problém s blbou verzí nějaké knihovny. Nevím.

Také by bylo super popovídat si o testování modelu a to jakože prakticky. Ty obecné kecy co jsou všude okolo mě neuspokojují… :-)

Editoval mrtnzlml (21. 4. 2014 22:59)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Pražáci, jak a kdy plánujete jet (tam i zpět)? Vlakem nebo Studentem?


mrtnzlml napsal(a):

Můžete to prosím někdo napsat jak sem do prvního příspěvku

Tady jsem to upravil, na Srazech musí někdo jiný.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Pokud pojedu tak ve 14:00 ze Zlicina, ale ucast je tak na 55%

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ja pojedu vlakem (furt doufam ze se me povede vykroutit z rodinnych povinnosti a nebudu muset na druhou stranu republiky).

Na srazech jsem to upravil.

@nAS: vemeš si teda ten Vagrant?
@panda: rychlý úvod do doctine by byl asi dobrý jdeš do toho?

Btw chcete někdo další dělat nějakou přednášku?

nAS
Člen | 277
+
0
-

@Patrik Votoček: jojo

I když mám radši vlaky, tak bych jel asi taky spíš Studentem ze Zličína, protože to je o dost rychlejší. A pojedeme tam až na tu 15:00, nebo dáme indickou v Plzni?

Panda
Člen | 569
+
0
-

@Patrik Votoček Určitě, bude to „Úvod do Doctrine – Prakticky, aneb kde Nette\Database moc nepomůže“. Nemáš náhodou ještě nějaký aršík nálepek Nette? Mohl bys případně vzít s sebou? Nebo je všechny má @dg?

Jinak Vlak vs. bus: bus je fakt o dost rychlejší a v tomto případě vás i vyhodí blíž cílové destinaci v Plzni, takže pokud vám cesta na Zličín netrvá nějak výrazně déle, než na hlavák, tak bych volil bus.

Co se týče indické, tak bych se určitě taky přidal.

o5
Člen | 416
+
0
-

stekycz napsal(a):

Vagrant bych si poslechl rád. Zkoušel jsem si na tom nastavit prostředí a moc se mi nedařilo, takže shrnutí a případné špeky by se mi mohly hodit.

A zkoušel si tohle udělátko? Já se asi před měsícem trápil celé odpoledne s Vagrant, ale s tímhle jsem to zprovoznil snadno. Dnes už bych nechtěl fungovat jinak ;) Kdybys něčemu nerozuměl, zkusil bych poradit.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Máte někdo prosím možnost sehnat tu kameru pokud to chcete natočit?

nAS
Člen | 277
+
0
-

@Panda: A doporučíš nějakou indickou v Plzni? Že bychom jeli ze Zličína v 12:00 → 13:00 v Plzni a pak šli do indické a na Posobotu?

Panda
Člen | 569
+
0
-

@nAS: Bohužel jsem v Plzni v indické ještě nebyl, takže doporučit nemohu. Čistě podle hodnocení na PilsnerPubs ale vypadá nejlépe Everest: http://www.pilsnerpubs.cz/…everest.html Jen trochu škoda, že je poměrně daleko od zastávek tramvaje.

// Doplnění: tak Everest by doporučil i můj brácha, takže bych šel tam. Kolik lidí by mělo dorazit, abych udělal rezervaci?

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Pokud pojedu tak bych mohl vzit opet kameru pokud je treba

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Aktualizoval jsem program a bohužel jsem se nevykroutil z rodinných záležitostí takže jedu na druhou stranu republiky :-(.

nAS
Člen | 277
+
0
-

@Panda: Tak to vypadá, že na indickou budeme sami, ale to nevadí :) Já přijedu ve 13:00 na autobusák, takže kolem 13:25 bych mohl být u Everestu.

Panda
Člen | 569
+
0
-

Úplně sami nebudeme, dorazí ještě minimálně jeden Plzeňák. Jinak já mám to nádraží víceméně po cestě do toho Everestu, takže když budu stíhat, tak počkám už tam.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

tak tentokrat vynechavam :(