[Poslední sobota, 55] Říjnová, Praha, 26.10.2013

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program:

  • Vojtěch Kohout: Lean Mapper (juchů! : )
  • Pepa Kříž: Venne:CMS – ukázka funkcí, tvorba modulů a témat, využití Nette doplňků,…
  • Karel Čížek: generátory v PHP 5.5 (co dál byste chtěli od Karla slyšet? ; )
  • Filip Procházka: Usnadněte si soužití s Doctrine
  • Honza Tvrdík: když se bezpečnost potká s Nette
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

o čem by se vám chtělo hovořit? Nebo naopak dozvědět? Nebo má někdo nějaké téma, o které se chce podělit? (třeba i jen k diskuzi)

Mě by napadalo (brainstorming mode, aneb oprášený model z lednové Posoboty : D ):

  • CMS – aneb kdo říká, že ho nikdy neprogramoval; ten ho programuje dodnes
  • „balíčkování“ / nadframeworky – aneb nikdy nekončící boj při vývoji více projektu a snaze nepsat stále to samé
  • jak se vzdělávat / držet v oboru (ref. WebExpo v angličtině a další konference)
  • Nette v zahraničí : P
  • na poslední Poslední sobotě v Praze byla myslím moc zajímavá přednáška k React.PHP. A tuším, že jsme se tam bavili o nějakém pokračování (resp. předpokračování ohledně základních paradigmatech, změnách v nových verzích PHP atd…). Nepletu se? : )

Co vás napadá dál? A co vás nejvíce oslovilo?

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

Kdyby byl zájem, mohl bych říct něco k Venne:CMS – ukázka funkcí, tvorba modulů a témat, využití Nette doplňků,…

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

ad „balíčkování“ – myslíš tím něco konkrétního? :]

kaja47
Člen | 16
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

  • na poslední Poslední sobotě v Praze byla myslím moc zajímavá přednáška k React.PHP. A tuším, že jsme se tam bavili o nějakém pokračování (resp. předpokračování ohledně základních paradigmatech, změnách v nových verzích PHP atd…). Nepletu se? : )

Netýká se tohle náhodou nějak mě? Neslíbil jsem něco?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

@paranoiq: nechci ani naznačovat : P Ale obecně si myslím, že můžou být různé způsoby toho, jak to řešit. A to by mě docela zajímalo.

Pro všechny: kdo by co chtěl slyšet od Karla? Na minulé Posobotě jsme se bavili oheldně generátorech k PHP 5.5. Co by koho dál zajímalo?

A chtěl by někdo něco ještě povědět? Máme tu místo tak na poslední přednášku ; )

Pokud nás bude dost, tak bych šel znovu do Jammclubu; ale musíme tam propít 6 000 CZK. Což v adekvátním počtu lidí nebude problém : D Jo a předem bych dal indickou!

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

dopsal jsem do programu přednášku od Vojty Kohouta ohledně Lean Mapperu; moc se na to těším! : )

(zcela egocentricky přiznávám, že Lean mapper začínáme zkoušet v Clevisu, takže jsem si to zařídil i kvůli nám O: )

Takže asi přednáškově jsme příjemně naplněni.

Myiyk
Člen | 321
+
0
-

Udělejte prosím také záznam těch přednášek nebo aspoň dát ty prezentace na internet.
Aby z toho taky ti co tam nebudou něco měli.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Možná by stálo za to už na srazech nastavit hospodu… :-)

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

Myiyk: Já prezentaci rád někde on-line vystavím, ale je v ní hodně málo textu. :–P Bez záznamu z ní bohužel asi nebude možné nic moc pochopit… Leda že bych pak vytvořil ještě jednu „výpravnější“ verzi – asi bych to dodatečně udělal, pokud by se žádný záznam nepořizoval…

Editoval Tharos (25. 10. 2013 14:25)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

a měl by někdo nějakou dobrou kameru? V prostoru nějaká je, ale kdoví jak to z ní bude vypadat… (HC varianta je nahrávat pár vybraných přednášek na mobily ; )

@Patrik Votoček: ten prostor je docela v pohodě; protože kromě projektoru tam maj i samoobslužný pivko (či jiné nápoje); a nově prej i jídlo; takže se nemusí někam moc utíkat…

Má někdo tip na Indickou v okolí?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Tharos: Doporučuji při přednášce nahrávat obraz monitoru, např. pomocí CamStudio nebo Apowersoft Free Online Screen Recorder.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Hrál jsem si se záznamem svojí přednášky z CamStudio. Obraz je v pohodě, akorát zvuková stopa z telefonu trošku píská. Je to online zatím u mě. @HosipLan ještě asi dodá lepší zvukovou stopu z kamery.

Poznámka pro mě:

ffmpeg -i camstudio-input.avi                                                      \
       -an                     `# disable audio`                                   \
       -c:v libx264            `# H264 for video`                                  \
       -pix_fmt yuv420p        `# improve H264 compatibility with video players`   \
       -preset slow            `# take some time to do it right`                   \
       -crf 18                 `# improve quality a bit`                           \
       -vf "crop=1024:768:0:0" `# crop the video`                                  \
       -ss 00:00:37.83         `# start at 37.83s`                                 \
       -t 01:12:41             `# duration`                                        \
       output.mp4              `# save output to output.mp4`
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Záznamy jsou publikovány na Youtube kanálu Nette

Chybí už jen Honza Tvrdík, který si chce video nahrát sám :)

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Venne:CMS se nenatáčelo?

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

Venne:CMS bude z časových důvodů příště.