[Poslední sobota 51] Předprázdninová, Praha!!!, 29. 6. 2013

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

  • Sponzorem je JammClub, děkujeme!
  • Kdy? Sobota 29. 6. 2013, od 15 hod
  • Kde? Praha, JammClub; Pod kaštany 183/3, 160 00 Praha 6 (mapa)
  • Oficiální hash tag: #PoSobota, twitter account: @PoSobota
  • Prosíme, svou účast potvrďte zde

Program:

  • přednášky
    • Václav Šír: Selenium WebDriver, Page Object Pattern, Clevisaci/Se34
    • Jiří Šifalda: Spojení Nette testeru & Selenia
    • Jan Tvrdík: Tvorba vlastního routeru
    • Ondřej Mirtes: WebSockety pomocí Ratchet & ZeroMQ (výsledek hlasování)
    • Karel Čížek: React.PHP
  • openspace
  • networking
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

jsou v jednání České Budějovice (viz tweet), případně Praha. Ale program a svojí účast můžete plánovat již nyní ; )

// předem ohlašuji, že přes prázdniny budu opět někde mimo, takže případné pořádání Posoboty nechám na komunitě O: )

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

ok, takže finálně jde o Prahu! Jaké témata byste rádi slyšeli / o jakých tématech dokážete mluvit? : )

llook
Člen | 407
+
0
-

Já bych si mohl připravit něco o systémovém testování (Selenium WebDriver, Page Object Pattern, Clevisaci/Se34), ale mám trochu obavu, jestli to někoho vůbec bude zajímat. Minulý červen nás na posobotě bylo asi pět nebo šest…

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

tak ta před rokem byla diskuzní a hospodská. Osobně očekávám něco jako ~40 lidí, takže přednášky mi dávají smysl ; )

grongor
Člen | 31
+
0
-

Já bych se opět přimluvil za to routování :-) Ať je konečně někdě ucelený návod na opravdu komplexní routy :-) viz. můj předchozí příspěvěk

kubajz
Člen | 47
+
0
-

grongor +1

přidávám se, kdyby se našel někdo, kdo ukáže, jak to dělat správně, bylo by to super

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@grongor: Myslím, že to co popisuješ v předchozím příspěvku bych vyřešit uměl, ale do téhle posoboty si to připravit určitě nestihnu. Jedna z myšlenek které bych pravděpodobně použil je, že „23-prvni/78-druha/43-treti“ by celé bylo slugem kategorie s ID 43 (mimochodem ty ID bych z URL odstranil), podobně slug článku by obsahoval celou cestu včetně kategorií.

Editoval enumag (18. 6. 2013 11:52)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

S těma routama by to šlo udělat tak, že by přišlo 5 lidí a každý by ukázal nějakou pěknou routu. Že by to bylo takové víc diskuzní než přednášecí.

grongor
Člen | 31
+
0
-

@enumag: Já jsem se naučil tam ID nechávat – 1. je rychlejší to pak tahat z DB, 2. neomezuji možnost duplicitních názvu (nevím proč, ale hodně zákazníků má potřebu nazývat různé produky v e-shopu stejnými názvy). Každopádně to tu už nebudeme řešit, to je zase na jiné téma :)

@Honza Marek: nápad dobrý, ale bojím se toho, že z toho pak bude jenom chaos a nevznikne z toho to, co by jsem chtěl – best practise pro ty nejsložitější routy. Muselo by tam přijít 5 lidí, kteří opravdu vědí, co dělají, obsáhnou celou problematiku a jejich řešení bude unikátní (nechceme slyšet 5 stejných metod – ti lidé by se předem museli nějak dohodnou, jestli to náhodou nedělají stejně).

Jinak tuhle přednášku už slíbil Filip Procházka, ujme se toho tedy nebo ne?

Editoval grongor (18. 6. 2013 11:44)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

grongor wrote: Ať je konečně někdě ucelený návod na opravdu komplexní routy :-)

Můj názor je, že pro opravdu komplexní routy se téměř vždy vyplatí napsat si vlastní router a nesnažit se „hackovat“ třídu Route. Kdyby byl zájem, tak jsem schopen o tom i něco přednést.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Ja bych si mohl připravit přednášku o Symfony CLI, nebo o WebSocketech pomocí Ratchetu & ZeroMQ. Hlasujte :)

kubajz
Člen | 47
+
0
-

@Jan Tvrdík to by mě určitě zajímalo +1

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

@Jan Tvrdík: super, zájem je! Píšu tě už rovnou do programu ; ).
@Ondra Mirtes: good, už to máš také napsané v programu.

Tomu říkám rychlost, během 24h mít vcelku kompletní program : ) //Jen kapacita toho sálku je prej něco jako ~50 lidí pohodlně (ještě se tam možná půjdu podívat), tak snad se tam vejdeme a nebudu muset nastavovat strop zezhora : D

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Jan Tvrdík: +1 :-) Napsat vlastní router jsem ještě nezkoušel a rád bych si poslechl na co si dát pozor.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

tak mě napadá – zvládl by to někdo nahrávat?

castamir
Člen | 629
+
0
-

kameru k dispozici nemám, ale nějakou techniku schopnou nahrávání mám (foťák :D)…

btw bude hromadný odjezd z Brna a popř. v kolik?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Z Brna se jede v 10:39, přidá se někdo?

Jakub Kontra
Člen | 30
+
0
-

Bohužel se nemohu dostavit, bylo by možné #posobotu nahrát? Ty routy mne docela zajímají.

Děkuji

castamir
Člen | 629
+
0
-

@Filip Procházka: počítej se mnou. Mobil na tebe mám. Do Brna přijedu už v 9:24…

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Kam půjdeme do indické?

Hnedle vedle JammClubu je Indian By Nature 2 (Dejvická 6), to by stálo za to se tam potkat. Třeba kolem 13:45, to by tak akorát mohli Brňáci stihnout dojet.

kaja47
Člen | 16
+
0
-

Zlatý hřeb večera: slajdy z React.PHP přednášky

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

eoi, nechal jsem na Posobotě redukci na Mac <⇒ VGA. Netušíte, kam se poděla?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Vitek Jezek: Tušíme, mám ji v batohu.

Grelek
Člen | 233
+
0
-

Tak jak to nakonec dopadlo se záznamy, budou?

petr.pavel
Člen | 533
+
0
-

Mimochodem, kalendář na posobota.cz nefunguje.
https://www.posobota.cz/feed.ical.php

Warning: require() [function.require]: Unable to access /home/www/nette.org/public_html/posobota.cz/../libs/Nette/loader.php in /home/www/nette.org/public_html/posobota.cz/feed.ical.php on line 8

Warning: require(/home/www/nette.org/public_html/posobota.cz/../libs/Nette/loader.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/nette.org/public_html/posobota.cz/feed.ical.php on line 8

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '/home/www/nette.org/public_html/posobota.cz/../libs/Nette/loader.php' (include_path='.:/usr/local/php5-pear') in /home/www/nette.org/public_html/posobota.cz/feed.ical.php on line 8
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Grelek: Přednáška o React.PHP http://skladka.merxes.cz/ReactPres.rar. Možná bude časem i nějaký obraz z kamery. Pokud vidíte jen prvních 5 minut přednášky, zkuste jiný video přehrávač =)

Grelek
Člen | 233
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

@Grelek: Přednáška o React.PHP http://skladka.merxes.cz/ReactPres.rar. Možná bude časem i nějaký obraz z kamery. Pokud vidíte jen prvních 5 minut přednášky, zkuste jiný video přehrávač =)

Perfektní, díky! Doufám v další videa. =)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Tak už máme i obraz z kamery http://www.youtube.com/watch?….

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Na téhle Posobotě byly fakt supr přednášky! Kdo se spoléhal jen na video udělal chybu. No a hlavně jsme domluvili další postup s forknutím dokumentace pro příští verzi Nette, viz https://forum.nette.org/…itu-a-co-dal. A taky bude co nevidět spuštěn nový Addons portál. Za mě dobrý :-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Tak jsem se konečně dokopal k publikaci toho routeru z mojí přednášky.
https://github.com/…omRouter.php