Upload souborů v jednom souboru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Radek Pašta
Člen | 8
+
0
-

Řeším problém s uploadem souborů na server, ale v jednom souboru.

Postup uploadu:

  1. Uživatel vybere soubory k uploadu (více souborů najednou) a potvrdí odeslat

automatické zpracování

  1. zkomprimování vybraných souborů do jednoho archivu
  2. upload na server

Zatím mě nenapadá žádné řešení. Prosím o nasměrování jak tuto ideu realizovat.

Editoval Radek Pašta (8. 10. 2009 13:28)

DocX
Člen | 154
+
0
-

Napadá mě nějaký Java/Flash/Silverlight apod. applet. JSkem to asi nepůjde, ale možná že to jde taky.

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

JS to nepůjde, protože nebude mít povoleno vytvořit soubor.

A pokud tam bude nějaký Flash plugin, je lepší použít Uploadify (apod.).
Řešením co popisuješ neobejdeš problém s limitem odeslaného souboru (a to by ten archiv byl asi dost velký, kdybych vybral desítky souborů).

Radek Pašta
Člen | 8
+
0
-

Napadlo mě toto řešení z důvodu nepřizpůsobení uživatele a názvů souborů. Dokumenty to budou malé (doc, pdf) a max 5ks souborů. Jenom jde o znednodušení záznamů ke terým přijde připojit archivní soubor. Takže bych měl jeden záznam do databáze a ktomu jeden soubor pro stažení podkladů. Navíc ten soubor bych si mohl pojmenovat podle svojich pravidel a souborům které budou v archivu zustane původní název.

DocX
Člen | 154
+
0
-

Tak to ale můžeš udělat i v PHP a budeš nad tím mít větší kontrolu + rozšíříš oblast funkčnosti i na návštěvníky bez flashe nebo podle toho jak bys to dělal.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Podle mě to co řešíš má řešit model. A podle mě je tedy lepší skladovat soubory samostatně. Klidně pod nějakým ID. A potom při stažení teprve vytvořit ten zip. Jak by ti uživatelé ty soubory mazali, upravovali a přidávali?

EDIT: Tohle vypadá dobře. (nezkoušel jsem to)
 http://framework.zend.com/…omas+Weidner

Editoval honzakuchar (9. 10. 2009 20:51)