[Poslední sobota 9] Džínová, Brno 26. 9. 2009

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Poslední sobota džínová

  • Kdy? Sobota 26. 9. 2009 v 15.00
  • Kde? Brno, restaurace Veselá Vačice (WiFi included, mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)
  • Přijďte prosím v riflích, nejlépe starších :-)

Program

ten se právě kuje

  • Zahájení, představení se (15:00 – 15:30)
  • *** Překvapení! *** (ano, souvisí to s riflema, ale na nic se neptejte, jinak by to nebylo překvapení)
  • Martin Mayer: testování webových aplikací
  • Honza Marek: představení WebLoader a RssControl
  • Honza Kuchař: představení TabControl, MultipleFileUpload a editovatelný DataGrid
  • Inza: tradiční kulturní intimka
  • David Grudl: jak Nette Framework testuje sám sebe
  • od 20.00 volná zábava (pro všechny kromě NDP ;)
Inza
Člen | 330
+
0
-

Určitě dorazím:-)

Na úvod jeden dotaz:

Co je to „rifle“?

Námětyu na program:

  1. Musíme pořešit NDP!!! – Nejlépe modelem: David řekne co se musí udělat a v jakém pořadí a my to začneme dělat (jiné modely totiž nefungují)
  2. Mám několik implementvaných featurek pro Profiler a Laděnku – chci Vám je ukázat a pokud bychom s tím souhlasili, tak je můžeme integrovat do distribuce
  3. Chtěl bych pořešit zda nějak poladíme do buducna ten pokus s „Nette Diploma“

Když mě napadně ještě něco v průběhu napíšu to sem:-)…

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Inza napsal(a):

Na úvod jeden dotaz:

Co je to „rifle“?

Džíny? ;-)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

No, google na to má více názorů :) http://images.google.cz/images?…

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

romansklenar napsal(a):

No, google na to má více názorů :) http://images.google.cz/images?…

No stylovější by bylo na devátou PS si vzít devítky, ale stačí i ty rifle ;)

Inza napsal(a):

1. Musíme pořešit NDP!!! – Nejlépe modelem: David řekne co se musí udělat a v jakém pořadí a my to začneme dělat (jiné modely totiž nefungují)

Bezpochyby, pilně se na to připravuju!

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

rifle nemám tak musím nějéké pořídit ale mám ty kovové (jak říká strýček google) nebo ty „látkové“ (jak říká wiki)?

PS: Kdo další nemá? Že by jsme je v brně koupily hromadně… Třeba by byla i množstevní sleva…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Sice nechápu co je to za recesi s těma riflema, ale chtěl bych taky přijet.
Snad to výjde!

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Asi účastníci dostanou záplaty Nette, aby bylo vidět, že bezpečnostní díry se řeší velmi rychle a důkladně.

Umíte někdo jezdit levně z Prahy do Brna a naopak? Já mám jen takovou zkušenost, že vlakem ve třech to moc nejde :-D

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Honza M. napsal(a):

Umíte někdo jezdit levně z Prahy do Brna a naopak? Já mám jen takovou zkušenost, že vlakem ve třech to moc nejde :-D

Za 130 se Student Agency (ceník, rezervace). Luxusní servis během jízdy.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Honza M.: ja pojedu vlackem a treba nas bude vice nez 3 ; )

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Whitek já se zase připojím v ČT…

Etch
Člen | 403
+
0
-

No chtěl sem se do Brna vydat z Prahy vozem jenže díky návštěvě papeže a uzavřené dálnici u Brna to asi bude celkem bojovka. Navíc mám neblahé tušení, že kuli této návštěvě budu muset být v práci. :(

lopasovsky
Člen | 17
+
0
-

Etch wrote:

Navíc mám neblahé tušení, že kuli této návštěvě budu muset být v práci. :(

Takze aj Vatikan uz bezi na Nette?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

David Grudl napsal(a):
Za 130 se Student Agency (ceník, rezervace). Luxusní servis během jízdy.

Já tam vidim 170, případně na tu kreditovou jízdenku 160 :) Těch 130 by šlo jedině pokud bych měl v Brně školu.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

To je možné, ty pravidla se změnily. Každopádně jestli jezdíš častěji, vyplatí se pořídit (zdarma) kreditovou jízdenku a za 160 Kč je to nesrovnatelně nejlepší způsob dopravy v ČR.

honzajavorek
Člen | 57
+
0
-

Jéééžiš… Tak teď už nemám ani státnice, ani bakalářku, ani nejsem ve Finsku a Poslední sobota je konečně opět v Brně… ale já budu zrovna v Orlických horách :D .

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

littlemaple napsal(a):

Jéééžiš… Tak teď už nemám ani státnice, ani bakalářku, ani nejsem ve Finsku a Poslední sobota je konečně opět v Brně… ale já budu zrovna v Orlických horách :D .

to jsou samý výmluvy!

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

170 Kč je jednosměrka nebo i zpáteční do Prahy? V prvním případě by se vyplatilo vypravit auto a naložit ho 4ma lidma (i se zpáteční cestou to vyjde každýho na 200 Kč). Přemýšlím, že bych vyrazil :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Nechtěl by někdo pro nás méně zasvěcené (myslím co se týká automatizovaných testů) něco přednést o tom jak na to a jak to funguje? Možná david něco o https://forum.nette.org/…7-nette-test

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Mohl bych případně u někoho z místních přespat?

vlki
Člen | 218
+
0
-

Pokud by ti nevadilo, že to není přímo v Brně, ale ve vesnici pár kilometrů od něho (Bílovice nad Svitavou), tak není problém. Dopravní dostupnost vlakem z centra Brna je solidní. V noci sice poslední vlak o půl jedné a pak ve čtyři, ale tak brzo končit nebudem, ne?:)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Když bude zájem, rád si něco o testování v Nette připravím.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

vlki napsal(a):

Pokud by ti nevadilo, že to není přímo v Brně, ale ve vesnici pár kilometrů od něho (Bílovice nad Svitavou), tak není problém. Dopravní dostupnost vlakem z centra Brna je solidní. V noci sice poslední vlak o půl jedné a pak ve čtyři, ale tak brzo končit nebudem, ne?:)

Ja tiež zháňam nocľah – ak máš viac voľných miest, rád sa pridám.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

určitě by bylo super kdyby bylo ještě místečko na nocleh :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

a co „nocleh“ po poslední sobotě pojmout trochu jinak? http://www.cilichili.cz/…avidla.shtml

EDIT: je snad jasný že když bude pršet tak to nemá smysl…

PS: i když vzít si mýdlo tak je déšť taková přírodní sprcha! xDDD

Editoval vrtak-cz (17. 9. 2009 16:00)

vlki
Člen | 218
+
0
-

No, mrknu kolik tu je volných postelí a dám večer vědět:) Kdyby náhodou nechtěl někdo spát na dlažbě…

David Grudl napsal(a):

Když bude zájem, rád si něco o testování v Nette připravím.

Osobně bych o tomhle tématu rád něco slyšel. Pokud to ještě bude v kontextu Nette, tak tím lépe.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

hele kdyz jsme u tech noclehu: nebylo by nekde mistecko 2×1m chranene proti desti, kroupam, snehu? Vezmu si kari i spacak ; )

vrtak-cz napsal(a):

a co „nocleh“ po poslední sobotě pojmout trochu jinak? http://www.cilichili.cz/…avidla.shtml

Hehe, a nevis o nejakem prihodnem miste v Brne? ; ) Kdyby se naslo vice blaznu, tak bych o tom uvazoval. Nema jen prset?

P.S.: Neco o testovani v Nette je urcite super napad!

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Když bude zájem, rád si něco o testování v Nette připravím.

Určitě je zájem. :)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

No, ať už ten nocleh dopadne jak chce, stejně je dobré mít nějakou „zálohu“. Rád bych se tedy také zeptal, zda by někdo u sebe nenašel nějaké místečko, kde bych se mohl schoulit. Třeba vedle psa do boudy. Díky. :)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Spát se dá ve vlaku, ne? :D

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Honza M.: no to jo, ale ja bych se rad vyspal idealne tak 8h, coz bych skoncil v Berline ; )

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Když bude zájem, rád si něco o testování v Nette připravím.

To by bylo super.

A to ve mně vyvolává otázku na Tomika…budeš to točit? Nebo někdo jiný… Je dost možný, že se do Brna nedostanu, přestože bych rád a zrovna tuhle Davidovu „přednášku“ bych si poslechl strašně rád.

Poslední video s „šablonami“ bylo parádní.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Připojuji se k požadavku na natáčení, kdyby se mi do Brna nechtělo :) Díky!

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Warden napsal(a):

A to ve mně vyvolává otázku na Tomika…budeš to točit?

Točit bude paní vrchní ;) A kdo nepřijede, ten bude mít nenatočeno!

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

No sakra, co já s tím budu dělat…to je situace…to je situace…:-) Jestli já do toho Brna nakonec nepojedu :-D Ovšem to je bohužel ve hvězdách…

Přeci jen by bylo super, kdyby točil ještě někdo jiný, kromě paní vrchní…přestože jí to jde, zcela bez pochyb, nejlépe ;-)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Já taky dorazím

David Grudl napsal(a):

Když bude zájem, rád si něco o testování v Nette připravím.

Tady se taky vyskytuje jeden zájem. :)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jestli do Brna pojedu (což doufám!), tak budu vrchnímu do řemesla fušovat a doufám, že se mi to podaří nejen natočit, ale i rychle sestříhat a uploadnout (tedy alespoň rychleji než minule!)… :)

P.S.: Pro ty, kteří byli na PS v Pardubicích, tentokrát si vezmu i svůj stativ, takže by to nemuselo dopadat takto: http://twitpic.com/8llms :)

vlki
Člen | 218
+
0
-

Tak to vypadá, že takové čtyři lidi bych tu v pohodě ubytoval. Víc asi už jen s vlastním spacákem na zemi a tak, což není vůbec pohodlné. Tak nějak počítám s Honzou Tvrdíkem, kravčem a sodaem.

krajaac
Člen | 45
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Když bude zájem, rád si něco o testování v Nette připravím.

Zájem je a velký!

Inza
Člen | 330
+
0
-

Zájem o přednášku o testování je vééliký!:-)

Ad Vítek: Já tě zase v Praze probudím:-)…

Je už nějak pořešeno plátno a projektor?

Jinak já samozřejmě opět dorazím s tradiční kulturní vložkou:-)…

A už se moc těším, teďka přežít ten týden se školou a pak hurá na PS:-)

Jinak já asi pojedu s vítkem vláčkem. Vítku kde ty budeš přespávat?:-)

Jo a rifle snad taky někde seženu:-) – to jsou mi termíny!:-D…

Editoval Inza (20. 9. 2009 23:09)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Já se budu zrovna v tu dobu nedaleko Brna rekreovat s přítelkyní, tak se mi snad podaří na jeden večer utrhnout a přijít.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Něco mi říká, že se asi moc nevyspím, protože potřebuji být ráno v 7.30 v Brně-Tuřany kvůli papeži. Doufám, že se mi podaří jít spát dříve, než v 5 hodin ráno, protože okolo 6. hodiny budu muset vstávat.

Editoval Jan Tvrdík (21. 9. 2009 1:09)

suky
Člen | 2
+
0
-

Podle plánu bych se k vám měl v sobotu přidat po boku Tomáše Jukina. Mám dvě zásadní otázky.

Vítku (možná si na mě nepamatuješ, ale loni na WebExpu jsme spolu málem hráli Counter-Strike), kdy plánujete vyjet z Prahy?

Našla by se u někoho ještě dvě místa na přespání?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Já pokud pojedu (60%), tak asi tam pojedu s SA. Zpátky bych se možná vracel vlakem hromadně, pač nevim jak je to s nočníma jízdama a nějakým objednáváním předem u SA.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Taky se hlásím k Pražské výpravě (čili čím a v kolik se jede?), jen nevím, jak s tím noclehem – je tu někdo, kdo pojede po akci zpátky do Prahy, byť by to bylo po půlnoci? Samotnému se mi jet nechce.

P.S. Davídku, co pozvat papeže, aby nám posvětil Nette? ;)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

_Martin_: já

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tak přátelé, velmi mě to mrzí, ale já bohužel nedorazím, jsem jednak nemocný, a pak mám jiné povinnosti. Každopádně to znamená, že pokud budou zajímavé přednášky, či jiné společenské ejchuchu, já to natáčet nebudu, bude se toho muset ujmout někdo jiný… :)

P.S.: Pokud by se někdo obětoval, vzal kameru, tak doporučuji i stativ. :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

pratele (nejen) z Prahy, i vzhledem k navsteve papeze bych vam doporucil jizdu vlakem. Je to cinnost velice bohuliba, prijemna a naladi vas na dalsi deni!

Zatim se do naseho Nette expresu prihlasili:

  • Inza
  • _Martin_
  • PetrP
  • suky
  • vrtak-cz (pripoji se v Ceske Trebove)
  • Whitek

mezi vahajici patri:

  • enoice
  • Honza M.
  • LastHunter
  • Warden

Pro jizdu si patrne vybereme EC Hungaria – Holesovice 11:30 → Brno 14:14 (nejake namitky? Dalsi vlak nestavi v CT :-? ), takze navrhuji sraz v 11:00 na Holesovicich.


Stativ mohu vzit (tentokrat bychom mozna nemuseli pouzivat izolepu ; ), ale kameru nemam. Nevite o nejake?
UplneOT: kdyby se nekomu doma valela DDR1 RAMka do notebooku, tak bych ji rad odkoupil.

Editoval Whitek (24. 9. 2009 0:22)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Whitek: já jedu na víkend domu (Chrudim)… Z Pardubic se někdo nechystá?

stpnkcrk
Generous Backer | 188
+
0
-

Nebyl jsem na posledních dvou PS a bohužel nebudu moct být ani ne této, musím do Karlových Varů. Mám u sebe ale davídkovo plátno a taky projektor (ten už svůj), který by se ale mohl hodit.

A tak se ptám – někdo z Pardubic, Hradce Králové či okolí, kdo by byl ochotný vzít si to ode mě, dopravit do Brna, plátno předat a projektor mi potom dovézt zpátky? Můžu to kamkoliv po okolí dovézt…

Ozvěte se buď mailem – stepan.kocourek@gmail.com – nebo mobilem – +420 775 231 618

Díky moc