[Posledni sobota] Mladofrontová, Praha, 31.3.2012

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program:

Panda
Člen | 569
+
0
-

Jak jsem již dříve naznačil, rád bych si popovídal o doplňcích pro Nette a případně bych odprezentoval nějakou svojí myšlenku, jak by to bylo možné realizovat. Samozřejmě s příslibem, že se na realizaci budu aktivně podílet. :-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Hosiplan by mohl říct něco o Composeru. Já si můžu v případě zájmu zase připravit prezentaci něčeho z dokumentace. Víme, kde se tahle PS bude konat?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ok, uděláme si úvod do Composeru :)

grongor
Člen | 31
+
0
-

Me by se vcelku libilo, kdyby tam nekdo prednesl neco ve stylu „Jak spravne tvorit zakladni komponenty“ … mam na mysli treba sidebar, ktery ma vlastni moduly a kazdy z nich ma svoji vlastni logiku. Ted jsem s tim zapasil a docela se mi libi, jak to mam vyresene, ale zajimalo by me, jestli je na to nejaky obecne spravny postup. S Nette nedelam tak dlouho a obcas mam presne takovehle zaseky, jestli to nahodou nedelam nejak ne-Nettacky. A kdyz se nenajde prednasejici, tak doufam, ze by se nasel alepson nekdo, kdo si o tom se mnou pokeca :D :-)

Editoval grongor (19. 3. 2012 19:46)

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Jako presentaci bych si připravil něco o DI, tedy o doopravdovém DI :-), jako téma bych rád probral správu doplňků.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

grongor napsal(a):

Me by se vcelku libilo, kdyby tam nekdo prednesl neco ve stylu „Jak spravne tvorit zakladni komponenty“ … mam na mysli treba sidebar, ktery ma vlastni moduly a kazdy z nich ma svoji vlastni logiku. Ted jsem s tim zapasil a docela se mi libi, jak to mam vyresene, ale zajimalo by me, jestli je na to nejaky obecne spravny postup. S Nette nedelam tak dlouho a obcas mam presne takovehle zaseky, jestli to nahodou nedelam nejak ne-Nettacky. A kdyz se nenajde prednasejici, tak doufam, ze by se nasel alepson nekdo, kdo si o tom se mnou pokeca :D :-)

Myslím, že jako velmi dobrý základ může posloužit přednáška Honzy Tvrdíka z lednové PoSoboty. V každém případě teď pracuju na rozdělení do více komponent a nějaké jejich hierarchie v Nette Gallery Pluginu. Pokud by byl zájem, mohl bych si připravit jeho představení s případnou krátkou ukázkou jeho různého použití. Dokončil bych to dělení do komponent a ukázal na tom, jak si myslím, že by se s komponentama mělo zacházet.

grongor
Člen | 31
+
0
-

Gruw napsal(a):
Myslím, že jako velmi dobrý základ může posloužit přednáška Honzy Tvrdíka z lednové PoSoboty. V každém případě teď pracuju na rozdělení do více komponent a nějaké jejich hierarchie v Nette Gallery Pluginu. Pokud by byl zájem, mohl bych si připravit jeho představení s případnou krátkou ukázkou jeho různého použití. Dokončil bych to dělení do komponent a ukázal na tom, jak si myslím, že by se s komponentama mělo zacházet.

jj na konci to vypada jako neco co jsem mel presne pouzit :D diky, mrknu na to … kazdopadne jakoukoliv prakticky zamerenou prednasku ohledne komponent ocenim :-)

edit: no hledam blbe, nebo fakt v dokumentaci nic o UI\Multiplier neni? Je to obrovska skoda …

Editoval grongor (19. 3. 2012 23:47)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

grongor wrote: no hledam blbe, nebo fakt v dokumentaci nic o UI\Multiplier neni?

https://forum.nette.org/…i-multiplier

grongor
Člen | 31
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

grongor wrote: no hledam blbe, nebo fakt v dokumentaci nic o UI\Multiplier neni?

https://forum.nette.org/…i-multiplier

jj diky za odkaz, ale ja psal ze to neni v dokumentaci :) kazdopadne skoda ze to nejde najit pres vyhledavac …

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Je v plánu opět akci uspořádat v Hubu?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

nemám problém taky něco říct… jen mě ale nenapadá téma… :-/

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Ano, bude to v Hubu.

dundee
Člen | 23
+
0
-

S doplňky to vůbec nesouvisí, ale jestli by byl zájem, můžu říct něco o testování v PHPUnitu, případně to doplnit i pár větami o testovatelnosti kódu.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Tak mě tak napadá, v kolik je odhadovaný oficiální konec? Že bych zase v blízkém okolí udělal rezervaci na hospůdku nebo jiný kulturně zábavný podnik ;-)

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Jo, na hospodu jsem úplně zapomněl! Konec jsem posunul o hodinu dřív, takže na osmou.

Chopíte se někdo výběru podniku (a rezervace?)

enzo
Backer | 15
+
0
-

pokud by byla prednaska na tema testovani respektive PHP Unit, pak jsem jednoznacne pro a nenecham si ujit ;-)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Já se rezervace klidně ujmu. A tentokrát snad vyjde něco s točenou Plzní :-) Podle aktuálně potvrzené účasti hodím rezervaci na cca 15 lidí od 8:30. Případně upravíme v průběhu soboty…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Bylo by dobré mít záložní plán, až nás vyženou ve 2 ráno z té rezervované. Posledně jsme hodinu chodili tam a zpět, než jsme našli něco s větší kapacitou, než kadibudka.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Bylo by dobré mít záložní plán, až nás vyženou ve 2 ráno z té rezervované. Posledně jsme hodinu chodili tam a zpět, než jsme našli něco s větší kapacitou, než kadibudka.

Ok, připravím i seznam NON-STOPů v okolí ;-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**Gruw**: super! Ale ať jsou fakt větší jak ta kadibudka! Posledně nás bylo ve 3 ráno stále ještě 20.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

HosipLan napsal(a):

@**Gruw**: super! Ale ať jsou fakt větší jak ta kadibudka! Posledně nás bylo ve 3 ráno stále ještě 20.

Udělám, co bude v mých silách :-)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Pokud by byl zájem, mohl bych si připravit něco o doplňcích obecně, jakoby nějaký úvod. Nevím, kolik tam bude začátečníků, ale nějak krátce doplňky představit, vypíchnout třeba ty (dle mého názoru) nejpoužívanější a nadhodit téma nějaké kultury psaní kódu doplňku – kometáře, konfigurace, verzování, tvorb dema.

Snad to příliš nekoliduje s Pandovým tématem, pokud jsem dobře pochopil, že tam se jedná o způsob práce s doplňky ve smyslu celých balíčků – verze, repozitář, atd.

Panda
Člen | 569
+
0
-

Moje „prednaska“ bude zamerena spis na remake addons.nette.org. Predstavoval bych si to spis jako takove shnuti myslenek, jak by to slo realizovat a jak jednotlive doplnky maji byt usporadany, co za informace by melo byt u jednotlivych doplnku, jak to treba delaji jinde (drupal, wordpress) a jak by to slo propojit treba s tim githubem, aby to bylo pro vyvojare co nejsnazsi. V prubehu prednasky bych nechal urcite dostatecny prostor pro diskuzi. Tyka se to tedy spis ekosystemu a spravy baliku.

Kolidovat by to teda nemelo. :-)

Dava vam to jako prednaska smysl? A jeste bych rad posveceni od Davida, ze by pripadne komunitni predelani addons bylo mozne.

VasekPurchart
Člen | 20
+
0
-

Ahoj, možná také přijdu. O víkendu konečně budu mít čas se mrknout na refaktoring Presenterů, který jsem Davidovi slíbil. Pokud to přinese nějaké ovoce (zatím alespoň teoretické), tak můžu koncept odpresentovat.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Gruw napsal(a):

nadhodit téma nějaké kultury psaní kódu doplňku – kometáře, konfigurace, verzování, tvorb dema.

+ testy, pokud to jde

PetrLz
Člen | 8
+
0
-

Mohl by někdo opět pořídit videozáznam ? Myslím, že nebudu jediný kdo by o něj stál. Díky.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Honza Marek napsal(a):

Gruw napsal(a):

nadhodit téma nějaké kultury psaní kódu doplňku – kometáře, konfigurace, verzování, tvorb dema.

+ testy, pokud to jde

Asi bych v tom neviděl problém :-)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Brňáci a okolní, jak a kdy pojedete? Sjednotíme to?
Tož měli byzme asi vyject včas, ať stihneme indickó a pražáci nám pak budó závidět.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Toš dal bych si idickó.

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Kdyby nekdo mohl povedet jak dela deploy z githubu/gitu, tak bych byl rad.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

juzna.cz wrote:

Kdyby nekdo mohl povedet jak dela deploy z githubu/gitu, tak bych byl rad.

Důležitější než odkud je kam.

awsickness
Člen | 98
+
0
-

co se tyde deploy to bych taky rad videl nejlepe ftp

vasekboch
Člen | 8
+
0
-

V kolik hodin v Hubu? Abych věděl v kolik mam přijet. Na srazech je od 6ti a tady od 3 :) Chtělo by to trochu ujednotit :)

Michal Majer
Člen | 8
+
0
-

Má akce smysl pro úplný začátečníky, co teprve před pár dny začali, ale myslí to s Nette vážně? :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**Michal Majer**: Akce má smysl pro všechny! I kdyby jsi dělal v jiném frameworku! ;)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Potvrzuji, že na poposobotní (hrozný tvar slova) posezení u pivka máme rezervaci v Kolkovně Olympia (Vítězná 7, Praha 1, 110 00). Je to kousek od Hubu, asi jako posledně na Anděl.

Rezervace je aktuálně na jméno Štekl20:30 pro 20 lidí. Do pátku do 18:00 mám případně počet upřesnit, aby nás přesunuli jinam. Pokud nás přijde víc a bude místo, tak to vadit samozřejmě nebude, ale může se stát, že budeme dál od sebe.

Doufám, že všechny tahle rezervace potěší, minimálně kvůli točené Plzni :-)

Na seznamu NON-STOPů stále pracuji, ale už ted hlásím, že jich mnoho nebude a to budu muset zahrnout i podniky s „jen“ dlouhou otevíračkou (třeba do 05:00). Nejpozději v sobotu to bude někde veřejně dostupně ;-)

Editoval Gruw (28. 3. 2012 22:35)

brablc
Člen | 6
+
0
-

Tak já se pro formu také hlásím se svou „sponzorskou“ přednáškou. Protože Nette v Mladé frontě používáme, tak mám spoustu témat, o kterých lze mluvit. Jak jsem pročítal diskusi, tak se zmíním třeba o způsobu, jak děláme deployment webů včetně problému sdílených knihoven. V našem případě je to svn export + RPM + yum update. Dále by mohly být zajímavé třeba otázky ohledně výkonnosti.

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Pro všechny přednášející pár tipů

Prosím, nepodceňujte přípravu prezentace a rozhodně ji nenechávejte na poslední chvíli. Bez přípravy bude váš výkon poloviční, ne-li horší.

Prezentací nemyslím samotné naklikání slajdů do Powerpointu. To už je závěrečný moment, pěkně o tom píše Martin Hassman.

  • Zkuste si slovy formulovat, co chcete prezentací sdělit, co si z ní má posluchač odnést.
  • Vypište si body, které jsou ve vaší prezentaci nejdůležitější.
  • Zkuste téma vysvětlit svému kamarádovi (nebo psovi). Pochopil to, byli jste dostatečně srozumitelní? Pravděpodobně zjistíte, že ne. Hledejte lepší způsoby, jak to vysvětlit.
  • Pak si vytvořte osnovu a případné slajdy
  • Slajdy pište jen heslovité, použijte vysoce kontrastní barvy a velké písmo
  • Celou prezentaci si vyzkoušejte a změřte čas: neměla by překročit 30–40 minut
  • Pokud budete ukazovat kód, pracovat s prohlížečem atd, vyzkoušejte to v rozlišení 1024×768
stekycz
Člen | 152
+
0
-

Vzhledem k počtu potvrzených lidí na srazech jsem upravil rezervaci:

  • počet lidí 35
  • rezervováno od 20:00
  • hlásit se k rezervaci je možné na heslo „poslední sobota“

Jsme umístění do nekuřáckého salónku až pro 50 lidí, takže počítám, že tam je nějaká rezerva, kdyby nás nakonec bylo ještě více :-)

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

ahoj, akce se zase vydařila, byly vychytány drobnosti, kterých jsem si na lednové hubové sobotě nevšiml (věšáky,)… Asi nejvíc se mi líbilo seleniové testování-

Mám pár témat na příště:

  • formuláře → model, autobinding <→ validace
  • (spíš v openspace) bych mohl něco říct, jak nastavit nette adresář do netbeans, aby byla k dispozici i minifikované verze a dal se repozitář snadno pullovat a nebyly v completeion 2× třídy, metody.

ps:

  • v otcově přednášce měl debug bar jiný skin, všimli jste si?
  • google občas pochybí „joop nette night parfemova voda s rozprasovacem tester
gawan
Člen | 110
+
0
-

robil sa video záznam?

Jan Voráček
Člen | 90
+
0
-

@gawan: ano :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Audio záznamy z OpenSpace

thx abtris

Angular.js & Configuration Management

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

návrh na jméno testovacího frameworku: „First!“

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Videa zpracovávám, někdy večer by mělo být uploadnuto.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

@paranoik: K Latte mě napadlo zase nějaká shoda s kafařskou terminologií… Ristreto ⇒ Testretto (https://twitter.com/…444446863360)

Editoval enoice (1. 4. 2012 19:49)

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Proč First?

vasekboch
Člen | 8
+
0
-

Dal jsem dokupy fotky z včerejší soboty. http://www.flickr.com/…29718800715/

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Mam na iPhonu nahrany zaznam z OpenSpace Testovani a kvalita je poslouchatelna, ale zatim se mi ho nepovedlo dostat ven :( iTunes pise, ze by to prej dokazal, kdyz mu dovolim smazat mi veskerou hudbu. #fail