Překonvertovat obsah fóra na nové namespaces?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Přemýšlím, zda překonvertovat část fóra „Uživatelé Nette Framework“, třeba tak rok staré příspěvky, aby reflektovaly nové namespaces. Co myslíte?

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Já jsem jednoznačně pro. Ušetří to spoustu práce migrovat starší rady do NS. Alespoň mě.
A pokud by šlo dát do překonvertované podoby odkaz na originál, úplně ideální :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Myslím si, že to velké množství příspěvků totálně zabije.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Spíš bych byl pro po vydání Nette 2.0 Beta udělat kompletní čistku fóra.

na1k
Člen | 288
+
0
-

Patrik Votoček +1; vyčistit a topicy pro 0.9 odsunout někam do kategorie „prošlé zboží“ :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Čemu vadí ty stará vlákna?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

co takhle globálně vytvořit nějaký tag 0.9 pro všechny současné příspěvky a tím je odlišit?

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Čemu vadí ty stará vlákna?

Mne osobne pri vyhľadávaní, častokrát je väčšina výsledkov neaktuálnych.

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Super, Patrik Votoček a na1k si berou na starost vyčištění fóra.

Než to dokončí, vracím se k původní otázce.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Beru tě za slovo vyčleňuju si na to víkend. (Asi to budu házet do koše – pak se to smaže)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Nechal bych fórum takhle.

Ano, hodně toho aktuálního není: snippety, routování se trochu změnilo, změny kolem user a identity a hodně dalšího. Ale podstatná část je pořád aktuální: znovu routování – akorát jiné otázky, htaccessy a blbosti okolo, ale hlavně myšlenky a otázky, které nemají moc se samotnou implementací společného. Nejvíc viditelná změna (namespace) je nepatrná oproti ostatním – například přecházíme na DI a snažíme se vypoštět statické třídy, což prostý replace na pár příspěvků neopraví.

Selektivní promazání fóra mi nepřijde reálné (5766 témat a v každém z 46975 příspěvků může být něco konstruktivního). Kluci věřím vám, ale tohle asi nedáte : ).

Smazat celé fórum je škoda, to je jasné. Primárně je to ale z deště pod okap, protože na software je vždy co vylepšovat (minimálně s tím, jak se posouvají ostatní technologie) a fórum nikdy nebude udržitelné jenom pro nejnovější commit.

Editoval Mikulas Dite (21. 4. 2011 17:46)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Také přemýšlím, jestli bychom neměli u nových témat začít používat tagy. Trochu mě dráždí, že odkaz „Tagy“ je přímo nahoře v submenu, ale není možné to využít.

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

Kravčo +1 ; nejde jen o namespace, hodně toho je out..

já se tu moc neprezentuju, ale jako jeden ze služebně nejstarších zde na fóru bych navrhoval následující řešení – u kategorií kde se pokládají dotazy a nastolují řešení nechat u témat starších jak vydání 2.0 beta (jak psal HosipLan, otagovat je…) populární lightbox efekt s textem že je něco nového a link na souhrn novinek, rozdílů… Rozhodně bych nic nemazal, ač jsou některé věci z pohledu Nette třeba zastaralé, někdy jde o fajn OOP (nejen) myšlenky.

HOWGH

na1k
Člen | 288
+
0
-

Ok, tak jinak – byl by moc špatný nápad nutit uživatele při zakládání topicu vybrat jeden z tagů s verzí? Ty by se pak mohly zohlednit při vyhledávání, a navíc by pomohly při řešení dotazů, kdy tazatel ne vždycky napíše verzi hned v prvním postu.

Je pravda, že to přímo neodpovídá na otázku, zda překonvertovat namespaces. Vycházím ale z toho, že ve výsledku je cílem udržet fórum přehledné. Jak by takové překonvertování řešilo lidi, kteří zůstanou na původní verzi a z nějakého důvodu nebudou chtít aliasovat?

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

na1k napsal(a):

Ok, tak jinak – byl by moc špatný nápad nutit uživatele při zakládání topicu vybrat jeden z tagů s verzí? Ty by se pak mohly zohlednit při vyhledávání, a navíc by pomohly při řešení dotazů, kdy tazatel ne vždycky napíše verzi hned v prvním postu.

Ano, protože část – a netroufám si hádát jestli většina nebo ne – se vztahuje na víc verzí. Navíc alpha (potažmo asi i beta) nejsou číslované jinak než hashem a i v rámci názvu se liší se diametrálně (některá alpha má staré namespace, některá ne atp.).

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

A byl by problém vytořit fórum nové, lepší..? :)
A tuto nechat read-only pod odkazem ‚staré fórum‘.

Mimochodem, domnívám se, že Dibi je s Nette hodně provázáno (nikoliv implementačně, ale uživatelskou základnou), takže vzhledem k mrtvosti Dibi fóra by mi nevadila sekce Dibi tady..

22
Člen | 1478
+
0
-

+1 Šaman,
taky bych pro Nette 2 beta spustil nové fórum, které by ovšem podporovalo vyhledávání ve starém, tedy stávajícím fóru, pokud uživatel zatrhne nějaký checkbox.

Důvod je ten, že v této chvíli už se stává fórum matoucí jako zdroj informací, protože polovina věcí a rad už prostě není aktuální, takže jsem pro čistý stůl + zavedení tagování pro verzi Nette, což by mohlo tak nějak udržovat forum aktualní i v budoucnu.

jarks
Člen | 94
+
0
-

Šaman napsal: … vytořit fórum nové, lepší..?
…by mi nevadila sekce Dibi tady

+1 pro nové fórum i pro Dibi

jtousek
Člen | 951
+
0
-

To už sem rovnou můžete přidat sekci pro Doctrine, jQuery, etc. Ne, že bych byl proti, ale Davidovi by se to asi nelíbilo.

Pavel Kouřil
Člen | 128
+
0
-

Jsem proti jakémukoliv mazání, protože i když kód není již aktuální, občas se v nějakém threadu objeví hodně zajímavé myšlenky jak něoc implementovat i s ukázkami; čert to vem, že už není aktuální co se týče kódu – důležitá je možnost inspirace v postupech atd., které se zas tak moc nemění.

A překonvertovat POUZE namespaces by nestačilo, takže to jsem také proti.

Leda bych byl pro to tagování, ale tam by byl problém, jak tagovat dev verze, no.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Ehm, a co takhle rozdělit fórum (co se rad týče) do několika částí podle verze. Jak je to třeba na fóru Sencha company.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Na to už jsem narážel: nemá cenu fórum dělit/zakládat nové, když i v rámci jednoho označení (teď třeba alpha, skoro beta) jsou obrovské rozdíly. Aktuálně namespace v některých alfách jsou a nových ne. Stejně tak je naivní očekávat, že další featury budou přidávané celé a rovnou hotové (context DI, formuláře, …). A co si budeme povídat, část uživatelů ani neví, jakou verzi používá.