[Poslední sobota 2+0+2+0+2×0+2] Praha 28.1.2012

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

  • Kdy? Sobota 28. 1. 2012, od 5+0+5+0+5*0+5 hodin
  • Kde? Praha, Hub, Drtinova 10
  • Oficiální hash tag: #PoSobota, twitter account: @PoSobota
  • Prosíme, svou účast potvrďte zde

Program

  1. Oficiální představení Nette Framework 2 final
  2. Přednášky:
  1. Openspace technology bloky na téma Nette
  2. …a ve 21.00 přesun do kulturně-hospodského zařízení El Barrio de Ángel (kuchyně vaří do 22:15).
RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Jaké bude téma?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Zrovna jsem se chtel zeptat : D Vypujcim si par bodu od Plzenske:

O cem byste se chteli dozvedet? Nebo naopak o cem byste chteli mluvit? Napada me (brainstorming mode):

  • AJAX – zakladni snippety (i pro novacky); dynamicke snippety; AJAX v komponentach; testovani AJAXu, …
  • Dependency Injection a vse okolo (vyhody / nevyhody; pouziti v praxi pro novacky & pro pokrocile; prakticke navazani na testy; nebezpeci overengineeringu)
  • Git – zaklady ci pokrocilejsi pouzivani (pripadne i dalsi verzovaci systemy?)
  • IDE & vyvojove prostredi (v cem se vyviji; jak se da debugovat & krokovat; jake se daji pouzivat nastroje na efektivni vyvijeni [vcetne tips & tricks]; pripadne nastroje na pouzivani VCS; …)
  • CMS / vetsi doplnky do frameworku / „nadframeworky“ / „balickovani“ (vcetne toho, jak drzet krok s vyvojem frameworku) a to jak jde o „public“ veci tak i „private“ (co si kazdy dela pro sebe)
    • z tohoto tematu jsme vychazeli → bylo jak nevymyslet znovu kolo ackoliv mam za to, ze samotna Plzenska Posobota se tim moc neridila : D Takze je vlastne stale volne & neprobrane
  • workflow vyvoje – scrum & agile / waterfall / cowboy coding / … (pripadne smrtcnute s Gitem / CI / testovanim / …)
  • stesti & svoboda v praci (jak / s kym / proc spolupracovat; modely spolu/prace; vyhody a nevyhody; uvadeni do praxe)

Napada vas cokoliv dalsiho? Nebo vas oslovilo neco z nadhozenych temat? (rad bych vybral tema pouze jedno, at delame Posledni soboty tematicke a ne „rozlezle“).

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

chtel bych se zucastnit, pokud to pujde…

protoze bych nerad obtezoval bratra, az se pujde nad ranem domu, tak jsem se chtel zeptat, jesli nejak resite nocleh, prip. brzky ranni odjezd???

k tematum:
z nabizenych by se mi libilo IDE a workflow
taky bych se rad neco dozvedel o testech, na ktere zatim koukam jen zdalky…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

OT: to je jenom 5dni po narozeninach toho jehoz jmeno se nevyslovuje…

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Docela rád bych si někým nechal vysvětlit, jak přesně funguje v současnosti AJAX :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

jo a ten AJAX bych si taky nechal líbit…

btw nedorazil by i Jirka Knesl celkem by mě zajímaly podrobnoti k tomuto :-)

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Já jako ještě skoro nováček bych byl hlavně pro dynamické snippety, testování, git a DI :-)

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Rád bych di popovídal o testování, snippetech

smi
Člen | 75
+
0
-

Měl bych prosbu – do Plzně mi jede poslední vlak v 21.00 Musím tedy odejít v cca 20.00.

Nedalo by se začít trošku dříve – nebo alespoň dodržet navržený čas ? ⇒ Když se začne v 18.00, tak toho zase moc neuvidím.

Díky

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Taky se připojuji k dynamickým snippetům (ani jsem nevěděl, že už to jde), DI a testování …

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Osobně bych nejvíce uvítal:

  • AJAX & Snippety
  • DI
  • Testování
smi
Člen | 75
+
0
-

Gruw napsal(a):

Osobně bych nejvíce uvítal:

  • AJAX & Snippety
  • DI
  • Testování

Také jsem pro

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Témata jsou sice zajímavá, ale má o nich kdo mluvit? Aby to nedopadlo jako to fiasko v Plzni.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Jak tak sleduju commity na Githubu, tak bych se přiklonil také ke stručnému popisu nových změn v Latte…

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Nevim jak pro ostatní, ale mně by klidně stačili nějaké základy systémů (testování, git) – takže by si to mohl myslím vzít kdokoli, kdo to již nějakou dobu aktivně používá :-).

Editoval Darkry (14. 1. 2012 23:12)

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Darkry napsal(a):

Nevim jak pro ostatní, ale mně by klidně stačili nějaké základy systémů (testování, git) – takže by si to mohl myslím vzít, kdokoli, kdo to již nějakou dobu aktivně používá :-).

Presne tak :-)

maarlin
Člen | 207
+
0
-

Testování bych taky rád viděl. Především by mě zajímalo testování aplikace jako celku.

Vzal bych si pod palec AJAX, pokud je zájem. Dynamické snippety i v kontextu komponent jsme řešili s kolegy v @socialbakers.

Felix
Nette Core | 1186
+
0
-

Dynamicky snippety by se mi taky libili, mozna ze AJAX jako celkove.

David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

Touto Poslední sobotou bych celou akci rád posunul na novou úroveň. Nekonala by se v hospodě, ale v prostoru určeném pro prezentování a networking, jakým je třeba pražský Hub. Zároveň oslovím sponzory, kteří by zajistili lehké občerstvení. Celá PS by daleko víc soustředila na přednášky/diskuse/besedy.

Neváhejte se proto zapojit se svým příspěvkem. Bude to v pohodě.

Protože lednová PS přichází v okamžiku uvedení Nette Framework 2, jako téma bych zvolil průřez a představení celého frameworku. Bylo by fajn, kdyby se zapojili všichni elitní Nettisti, především ti, kteří školí a přednášejí, a vybrali si jedno téma, s kterým by ostatní seznámili.

Nabídku témat představuje vlastně celý pravý sloupec na https://doc.nette.org.

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Super nápad, já si beru „Vyhledávání tříd“ https://doc.nette.org/#… :-D

BombajS
Člen | 9
+
0
-

Chtěl bych dorazit, poznat komunitu kolem Nette a jelikož by to byla moje 1. Poslední Sobota a v Nette se teprve zorientovávám, tak mi je vcelku jedno, jaké téma.
Kdybych měl vybrat tak v pořadí:

  • DI
  • AJAX, snippety
  • git, IDE
  • CMS

Za Pražský hub palec nahoru! Super nápad :)

Editoval BombajS (19. 1. 2012 17:09)

na1k
Člen | 288
+
0
-

Bude i záznam? Z takové důležité akce by to jistě většina (hlavně nás mimopražských) ocenila :)

A jestli mají být v podobném duchu všechny, tak ideálně natáčet vše a udělat například v dokumentaci stránku Prezentace, kde by byl sklad, co vy na to?

22
Člen | 1478
+
0
-

natáčet prosím.. :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Záznamy jsou přeci na https://pla.nette.org/ a https://blog.nette.org/

Taky bych rád něco odpřednášel, ale rozklepou se mi kolena a co pak :P

iguana007
Člen | 970
+
0
-

HosipLan: před startem dáme baňku do každé nohy a to pak bude mluvit samo :D
Jinak za HUB taky palec hore ;)

Editoval iguana007 (19. 1. 2012 21:41)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Touto Poslední sobotou bych celou akci rád posunul na novou úroveň…

Že by konečně?! Super!

… Bylo by fajn, kdyby se zapojili všichni elitní Nettisti, především ti, kteří školí a přednášejí, a vybrali si jedno téma, s kterým by ostatní seznámili …

Zapojím se a rád jen si musím vybrat o čem chci mluvit (určitě to ale nebude AJAX nebo Nette\Database o tom bych se naopak rád dověděl od ostatních).

Btw chtělo by to ale určit délku prezentačního bloku (resp délku jedné přednášky).

Ad HosipLan a klepajici se kolena… Proberem to na jabberu… :-)

Edit: zamlouvám(e) si DI

PetrHH
Člen | 49
+
0
-

Jsem naprostý začátečník v Nette a taky bych prosil o vytvoření záznamu. Moc by mi to pomohlo.

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Nabízím v plén natočení celého sezení (= jednotlivých/požadovaných přednášek) v HD kvalitě.

grogy
Člen | 147
+
0
-

Pokud s tím budou přednášející souhlasit, tak určitě budu hltat vše, co se ke mě dostane a myslím, že nebudu sám.

22
Člen | 1478
+
0
-

Ot@s napsal(a):

Nabízím v plén natočení celého sezení (= jednotlivých/požadovaných přednášek) v HD kvalitě.

Toč to Ot@s, Nette 2 final je jen jednou za život a sledovanost budeš mít určitě závratnou .-)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Ot@s napsal(a):

Nabízím v plén natočení celého sezení (= jednotlivých/požadovaných přednášek) v HD kvalitě.

Snad to s tebou nedopadne jako v Plzni, kde jsi slíbil přednášku a pak nepřišel… :)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Brnaci, jak planujete cestu do velkomesta? Mohli byzme se spojit uz pri vyjezdu, treba 11.40 EuroCity z Brna a prijezd 14.18 do Prahy, co vy na to?

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

Ot@s napsal(a):

Nabízím v plén natočení celého sezení (= jednotlivých/požadovaných přednášek) v HD kvalitě.

Snad to s tebou nedopadne jako v Plzni, kde jsi slíbil přednášku a pak nepřišel… :)

Ano, omlouvam se. Navrhl jsem to a odezva nebyla tak rychla, jak jsem potreboval (po pridani navrhu jsem byl 2 dny mimo PC/net). Mohl jsem alespon napsat, ze teda ne (= nestihl jsem si nachystat podklady). Polepsim se…

Nicmene s tim natacenim to myslim seriozne. Kazdopadne prijedu a budu mit kameru s sebou. Kdyby byla jakakoliv zmena, napisu sem.

Editoval Ot@s (23. 1. 2012 9:33)

tomees
Člen | 59
+
0
-

juzna.cz napsal(a):

Brnaci, jak planujete cestu do velkomesta? Mohli byzme se spojit uz pri vyjezdu, treba 11.40 EuroCity z Brna a prijezd 14.18 do Prahy, co vy na to?

a co se třeba ve finále srazit i třeba v Praze na hlaváku?

David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

Natáčení videa by bylo každopádně super!

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

juzna.cz wrote:

Brnaci, jak planujete cestu do velkomesta? Mohli byzme se spojit uz pri vyjezdu, treba 11.40 EuroCity z Brna a prijezd 14.18 do Prahy, co vy na to?

jsem z Prostejova a na spoje jsem jeste moc nekoukal… ale asi bych se pridal, at nejedu sam…
ale spis by me zajimalo, jak to vidite s navratem? prvni ranim nebo tam nekde zustavate?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Vítku můžeš prosím někam hodit program? Aby lidi věděli jaká téma jsou už rozebraná?

Edit: stačí jenom seznam témat (název, zabráno nebo nezabráno – případně jméno)

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Tohle vypadá na dobrou akci. Zvážím, jestli si taky nestřihnout premiéru na poslední sobotě. Do kolika to to tak, prosím, obvykle bývá? Z RC mám zajímavou radost a gratuluju! :-)

Editoval Fanda (23. 1. 2012 21:19)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Možná by se hodilo hlasování k jednotlivým kapitolám, aby bylo jasné, o co mají lidi zájem. Pokud mě v pátek neskolí zubař, tak bych něco řekl o komponentách.

awsickness
Člen | 98
+
0
-

osobne by se mi libio kdyby nekdo zkusenejsi rozebral narocnost ajaxovych volani. neco jako
nette reseni a pak reseni s custom handlerem pro volani.

dale pak komponenty „best practise“ kdy a jak predavat komponente a jake parametry atd.
kazdopadne se tesim a uvidime co se dozvime.

wdolek
Člen | 331
+
0
-
  1. Mohu taktez nabidnout kamerku, a protoze sem moc casto nechodim, tak me pingnete na IM/FB – jestli je zajistena, nebo ji mam zajistit ja.
  2. Mohu nabidnout nocleh pro venkovany (dve zastavky tram od Andela – tj kousek od Hubu) (nocleznici by si ale museli vzit spacaky, nedisponuji tolika dekama :( )
  3. A jak je to se sponzorovanim PS? Ze bych treba take sponzornul (alespon minimalne)
Panda
Člen | 569
+
0
-

Vezmu si na triko „přednášku“ o debuggování…

Na začátek bych probral nějaké základní vychytávky, které nabízí Nette (laděnka, debug bar, Fire Logger), a pak odskočil k ladění pomocí Xdebugu a nějakého „chytrého IDE“. Součástí toho by samozřejmě byla nějaká live debuggovací session, během které bychom společně našli jednu zapeklitou chybku v AJAXové aplikaci, na kterou se mi doufám podaří do soboty připravit sandbox (Nette + Doctrine 2(.0) + nested set). Pak bych ještě mohl říct stručně něco k přípravě vývojového prostředí pod Windows (VC6/VC9 verze PHP, možné komplikace s rozšířeními, nastavení onoho „chytrého IDE“…).

Bude Vám vadit odskok od Nette? Případně co byste k tomuto tématu ještě rádi slyšeli? Jaké „chytré IDE“ mám použít? Netbeans? phpStorm? Něco jiného? Předem díky za feedback!

BombajS
Člen | 9
+
0
-

Netbeans

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Panda napsal(a):

Vezmu si na triko „přednášku“ o debuggování…

Na začátek bych probral nějaké základní vychytávky, které nabízí Nette (laděnka, debug bar, Fire Logger), a pak odskočil k ladění pomocí Xdebugu a nějakého „chytrého IDE“. Součástí toho by samozřejmě byla nějaká live debuggovací session, během které bychom společně našli jednu zapeklitou chybku v AJAXové aplikaci, na kterou se mi doufám podaří do soboty připravit sandbox (Nette + Doctrine 2(.0) + nested set). Pak bych ještě mohl říct stručně něco k přípravě vývojového prostředí pod Windows (VC6/VC9 verze PHP, možné komplikace s rozšířeními, nastavení onoho „chytrého IDE“…).

Bude Vám vadit odskok od Nette? Případně co byste k tomuto tématu ještě rádi slyšeli? Jaké „chytré IDE“ mám použít? Netbeans? phpStorm? Něco jiného? Předem díky za feedback!

Nejvíce bych uvítal NetBeans, případně Eclipse. Nicméně raději než laděnku nebo Fire Logger bych uvítal XDebug, se kterým se (předpokládám) setká méně z nás než s laděnkou. Neodbočoval bych ale příliš od Nette a zaměřil se na debuggování částí, které jdou debuggovat hůře – Presentery, kontolky a jak píšeš AJAX.

Panda
Člen | 569
+
0
-

Gruw napsal(a):

Nejvíce bych uvítal NetBeans, případně Eclipse. Nicméně raději než laděnku nebo Fire Logger bych uvítal XDebug, se kterým se (předpokládám) setká méně z nás než s laděnkou. Neodbočoval bych ale příliš od Nette a zaměřil se na debuggování částí, které jdou debuggovat hůře – Presentery, kontolky a jak píšeš AJAX.

Zrovna u presenterů a kontrolek zrovna moc problém s debuggováním podle mě není. Člověk si hodí správně breakpoint a jen sleduje, co se děje. Chyba, kterou mám připravenou, je ale v modelu (Doctrine 2 entita) a vůbec s Nette nesouvisí. Navíc tam bude při ladění trochu překážet ta Doctrina, protože to krokovat prostě nejde. Podle mě ale výborně poslouží na to, abych ukázal jak vůbec problém uchopit, analyzovat a vhodnými nástroji vlastně odhalit, kde je chyba.

Jinými slovy: nechci ukázat, jak ladit nějakou část Nette. Chci ukázat ladění obecně tak, aby se člověk naučil nad tím přemýšlet a dobře využít to, co má k dispozici.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Pro vesničany můžu nabídnout přespání na neděli (příp. teoreticky i na sobotu, dle domluvy). V případě zájmu stačí napsat na mail nebo na jabber.

Editoval Majkl578 (25. 1. 2012 5:45)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Panda napsal(a):

Zrovna u presenterů a kontrolek zrovna moc problém s debuggováním podle mě není. Člověk si hodí správně breakpoint a jen sleduje, co se děje. Chyba, kterou mám připravenou, je ale v modelu (Doctrine 2 entita) a vůbec s Nette nesouvisí. Navíc tam bude při ladění trochu překážet ta Doctrina, protože to krokovat prostě nejde. Podle mě ale výborně poslouží na to, abych ukázal jak vůbec problém uchopit, analyzovat a vhodnými nástroji vlastně odhalit, kde je chyba.

Jinými slovy: nechci ukázat, jak ladit nějakou část Nette. Chci ukázat ladění obecně tak, aby se člověk naučil nad tím přemýšlet a dobře využít to, co má k dispozici.

V tom případě to shledávám ještě zajímavějším. Nicméně jsem počítal s nějakou vazbou na Nette, aby se někdo neohradil, že to je obecý problém a s Nette nesouvisí :-/

creveta
Člen | 6
+
0
-

Ahojte, tiež sa prikláňam k týmto oblastiam:

  • DI
  • AJAX a snippety
  • Komponenty

Samozrejme ma zaujíma aj všetky ostatné novinky ohľadne Nette a veci súvisiace s vývojom a pod… ;-)

Ďakujem za možnosť zúčastniť sa.

Btw len vzhľadom na dopravu nemáte predstavu dokedy cca budú prednášky?

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Osobně bych preferoval zůstat co nejblíže nette a nijak moc neodbočovat. DI, Ajax a snippety, Komponenty… to zní dobře. Možná taky vlastní latte makra a novou podporu DB.

Nepojedete někdo z Liberce? Mohli bychom se sesednout do auta.