[Posledni sobota 26] Vysmátá, Brno, 26. 2. 2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program

Co kdybychom tentokrát zkusili prodiskutovat některá ohnivá témata? Mám na mysli zejména jmenné prostory a DI. Bylo by fajn, kdyby dorazili kolegové, se kterými jsme o prostorech už flamovali na fóru a ti, kteří DI kontejnery reálně používají a mají praktickou zkušenost.

blacksun
Člen | 177
+
0
-

To už bude zase konec roku? :-)

honza martinek
Člen | 22
+
0
-

Pokud máte někdo chuť na kilo masa během Poslední soboty (pokud bude ve Vačici), mrkněte na Slevomat. Akorát je asi lepší se domluvit ve vícero lidech, zvláště mimobrněnští by to s takovým nákladem už nemuseli dotáhnout domů ;-)

http://www.slevomat.cz/cs/sleva/1837

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Bude rozohriatie v TAJ? Mam si doniest rucnik :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

já doufám že ano, snad se vlezeme :)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Jsou uz nejake indicie, co bude na programu a kde se to bude konat? Kvuli cenam letenek bych se potreboval rozmyslet co nejdrive, zda se ucast vyplati

wdolek
Člen | 331
+
0
-

vi nekdo o nejakem fain ubytovani v brne? nejaky hotylek, penzion … ne zas uplne mimo brno, a aby se nemuselo platit zlatem :D ?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Naco? snad se bude pít nonstop, dokud nepojedou první vlaky. Nebo zase všeci odpadnete? :P

wdolek
Člen | 331
+
0
-

mno ja mam v planu prijet do brna v patek :) a porozhlednout se tam… a jednou mi nocni vlak stacil, radsi bych nekde slozil hlavu. a jeste si beru doprovod :D … (doufam, ze se na me nebudete hnevat)

%)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

S Bratislavkou vypravou to vypada, ze bude (chlastat) do pol strvrtej, potom ide na vlak.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Mě jede první ranní spoj až v 6.30, takže bych uvítal nějakou možnost přespání u někoho z místních.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Já bohužel nic nabídnout nemůžu :-/ Jsem sice „Brňák“, ale nejsem z Brna, ani blízko Brna.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Mě jede první vlak v 5:35 ale taky zvažuju že někomu zase zaberu vanu… :-)

Btw Pražáci už máte vybraný vlak? Co takhle EC 77 Antonín Dvořák Paraha 10:39 → Brno 13:22 ?

Jo a @HosipLan doufám že zase nezdrhneš před půlnocí!

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Neboj Patriku, tentokrát jsem si domluvil u přítelkyně vycházky :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Až teď koukám na „Program“ a souhlasím…

Jo a máme už vybranou / rezervovanou hospodu?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Když mi řeknete kterou hospodu, tak by snad neměl být problém se tam teď někdy v týdnu otočit.

Editoval HosipLan (22. 2. 2011 12:14)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

HosipLan napsal(a):

No asi to co minule – tusim Vacica.

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Co kdybychom tentokrát zkusili prodiskutovat některá ohnivá témata? Mám na mysli zejména jmenné prostory a DI. Bylo by fajn, kdyby dorazili kolegové, se kterými jsme o prostorech už flamovali na fóru a ti, kteří DI kontejnery reálně používají a mají praktickou zkušenost.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

No já nevim, u DI kontejnerů je problém, že lidi, kteří je používají se mezi uživateli Nette dají spočítat na prstech jedné ruky. Já se v tomto směru cítím být začátečníkem, pokecal bych za měsíc :)

No a ty jmenné prostory, to zavání prachsprostým flámem. Je těžké přesvědčovat o výhodách nějakého psaní jmenných prostorů lidi, kteří si to nezkusí. V zásadě mi bude stačit, když se Nette zbaví historických přežitků, kdy v jedné části frameworku jmenné prostory existují a v jiné ne. Na to není potřeba žádná velká diskuze.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Volal jsem do Vacice, ale maji tam bohuzel plno. Takze bych sel do restaurace africana, kde uz jsme jednou byli (a pokud si vzpominam, byla docela dobra na „networking“).

Zavolal jsem i tam a rezervaci pripravil. Jenze – pozaduji 2k zalohu donesenou nekdy ve stredu / ctvrtek. Mohl by ji tam nekdo z Brnaku slozit? HosipLane?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ok, neměl by být problém, jestli to najdu tak se tam pokusím dostavit. :) Zkusím hned zitra.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

A kam jsi to rezervoval? Minule jsme pokud si vzpomínám zjistili, že by bylo lepší být jinde, než kde jsme byli.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

jo a abych nezapomnel – pro tentokrat nas vedouci chtel mit o patro nize – jednak bychom se tam mohli lepe vejit k jednomu stolu; jednak je tam hned vedle bar. Ja jsem se nakonec dohodnul, ze to doresi ten clovek se zalohou: tedy Filipe – IMHO je rozumne to vyzkouset o patro nize a pak muzeme mit srovnani, kde to je lepsi.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Tedy mám domluvit to nižší patro a složit zálohu?

Mám se ptát na projektor atd? Přinese někdo záložní kabel, kdybych ho zase přehlédl? :) Davide? :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Presne tak bych to videl.

Mrkni se, jak by tam platno slo umistit, popr. zda tam nejake je (o cemz pochybuju). Ale pokud program bude ve znameni diskuze, tak mozna ani nebude treba?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Takže: zarezervováno spodní patro (nekuřácké), ale dveře vedou hned přímo z té místnosti, takže když budeme chtít utéct bez placení, nebo si někteří (ostudy) budou chtít jít zapálit tak to mají kousek :) beztak už jste zvyklí z těch balkónů :P

Pláno by šlo umístit ke zdi v čele, ale není na co pověsit ⇒ je potřeba donést stojan. O projektoru ani nemluvě, taky nemaji :)

Doufám, že nás bude co nejvíce :) Počítal jsem židličky a bylo tam 25 míst, ale snad tam půjdou třeba nějaké přenést, kdyby to bylo málo.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

well done! A ted jen rozhodnout – chceme platno & projektor?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Pokud bude platno, projektor a zájem, tak bych rád stručně představil automatickou validaci parametrů v presenteru pomocí anotací a prodiskutoval problémy, které jsou s tím spojené.

wdolek
Člen | 331
+
0
-
  1. ja si zaflejmuju rad :D na foru je to naprd… i kdyz moc nerozumim, v cem je problem… a DI ;D mam kazdy den v praci, tak treba bych mohl necim prispet do diskuse (ale pravda, jsem jeste takovy zmateny z toho)
  2. opet beru kamerku ;D
  3. … a vazne nikdo nevi o nejake ubytovne/penzionu/hotylku? co jsem si nasel par hotelu a penzionu, tak chteji za noc treba 1.3k+ a na to ze to chci jen na prespani, to mi prijde astronomicke :( (ale zas bydlet v nejake vesnicce par kilaku od brna se mi take nechce)
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Neblbni, někde tu bude nějaká ubytovna kde přespíš za stovku… v nejhorším to zalomíme někde na baru a budeme se střídat na stráži :)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

mozno by nebolo odveci aktualizovat udaje priamo na https://nette.org/ – je tam stale info o januarovej

gdx
Člen | 26
+
0
-

Ahojte chlapi, vie mi niekto poradit ako je to s parkovanim pre auto?

MilanLempera
Člen | 11
+
0
-

wdolek napsal(a):
vazne nikdo nevi o nejake ubytovne/penzionu/hotylku?

Zkus se poptat na kolejích, třeba http://www.skm.muni.cz/ubytovani.php

Editoval MilanLempera (24. 2. 2011 11:10)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

gdx: jsou tu poblíž placené parkoviště a možná by to šlo někam i píchnout na „ilegálku“, ale spíš nee :)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

wdolek napsal(a):

Co třeba http://www.hostelfleda.com/

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Davide, nebylo by levnější do rána chlastat? :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

wdolek už psal že chce jet v PÁTEK tj. přespí z Pátka na Sobotu a ze Soboty na Neděly (tj. 2 dny v kuse chlastat asi nedává)

na HP jsem to aktualizoval…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Asi si pořídím brýle :)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

ještě furt váhám, ale asi budu muset tentokráte sobotu oželet. uvidím jak se na to zítra vyspím. každopádně pokud bych jel, tak bych byl pro variantu „do rána chlastat“ :]

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pražáci tak jak to vidíte s tím vlakem (nebo pojedeme ponorkou?)?

btw co kdyby nám davídek představil nové formuláře (na které všichni netrpělivě čekáme a každou hodinu koukáme na github jestli už náhodou…).

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Tak kdy nám dojede tedy Pražská a Slovenská divize?

jedou mi docela slušně vlaky na před 1, po půl druhé a pak pořp. později. Tak kdyby někdo měl problémy s orientací, můžu poskytnou doprovod do Taj popř. do Africana :)

A taky bych rád věděl kdy je sraz „v pekle“!

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Podla poslednych informacii 13.33 by mala (SK) masina mat prichod… hadam nebude meskat :-)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Tak ako pise newPope, my dojdeme o cca 13:30. Vlak ale zvykne od Madarska meskat (10–25min), takze je mozne predpokladat, ze suma-sumarum, v TAJ budeme okolo 14:00.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Prazaci, navrhuju odjezd az v 11:39 z hlavaku (sraz v 11:15 dole u pokladen). V Brne budeme v 14:22.

Pripadni zajemci necht se dostavi, popr. at zavolaji na muj mobil 776 184 835.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pojedu v 13:00 rychlíkem a o od půl druhé vás budu vyhlížet :)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

a to jdete vsicky do Taj hned co dorazite po te druhe hodine? ja abych vedel, kde vas asi najdu ;)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Psalo se ale, ze je to v Africana, ne zadnej Taj. Jak to teda je? At nemame dve posledni soboty.

Pripadne kdyby chtel nekdo v Brne prespat, mam volnej byt necelych 10min od Hlavniho Nadrazi

wdolek
Člen | 331
+
0
-

juzna.cz napsal(a):

Psalo se ale, ze je to v Africana, ne zadnej Taj. Jak to teda je? At nemame dve posledni soboty.

v Taji je jen obed, :) pak se vse odehrava dle planu

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Caute,

tu su nejake fotky (asi 15 kedze fotili, tocili aj ini)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

… ma cenu nekam klast to predstavovatelske video? (kdyz je to jediny zaznam z PS?)

newPOPE: rozkosne obrazky :) … a na cim fotaku skoncila ta skupinova?