[Poslední sobota 11] Indická, Brno 28. 11. 2009

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Indická Poslední sobota

Uff, takže proslov jako obvykle: Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel nejen Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde). Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

  • Kdy? Sobota 28. 11. 2009
  • Kde? Brno, zřejmě restaurace Veselá Vačice (WiFi included, mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)

Program

  • Oběd v restauraci Taj (14:00 – 16:00) (mapa)
  • Zahájení, představení se (16:00 – 16:30) ve Veselé Vačici
  • Jiří Knesl: testování Nette aplikací
  • od 20.00 volná zábava
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

v tom pripade se tesim na Vindaloo ; )

Beru asi opet platno, ze? Mimochodem – jak to je se spanim? Nebylo by u nejakeho Nettisty volno? O: )

HonzaMac
Člen | 40
+
0
-

Jsem začátečník, ale rád bych se stavil.
Ale bojím se :-P
Udělal jsem v Nette zatím jeden projekt, ale chystám se na další.

Jsou nějaké vstupní podmínky?

Děkuji

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

HonzaMac napsal(a):

Jsem začátečník, ale rád bych se stavil.
Ale bojím se :-P
Udělal jsem v Nette zatím jeden projekt, ale chystám se na další.

Jsou nějaké vstupní podmínky?

Děkuji

Vstpni podminky nejsou zadne jde jenom o to ze proste lidi kolem PHP jsou hromadne pokecat. Vubec nezalezi jestli nette pouzivas nebo ne. Ale pokud nepouzivas nebo zacinas tak te tam budeme presvecovat jak je to cool… :-) Takze jeste jednou pro vsechny kteri se boji dorazit nemate proc. (jsme mirumilovna zviratka)

Tesim se na Vindaloo!

Editoval vrtak-cz (13. 11. 2009 2:57)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Už se těším a to nejen na dobrý oběd.

Mohl bych u někoho z místních přespat?

stpnkcrk
Generous Backer | 188
+
0
-

Po dlouhé době se na Poslední sobotu opět podívám osobně ⇒ projektor zajištěn.

Vzhledem k tomu, že pojedu autem, jsem schopny vzít až tři lidi z okolí Pardubic, Hradce Králové a tak. Samozřejmě se mnou můžou jet i zpět, počítám odjezd z Brna kolem desáté hodiny (v sobotu večer kolem desáté, jen upřesňuji :))

S cestou autem souvisí dotaz na přítomné brnaky.. Máte tip na nějaké parkování blízko?

Editoval skocourek (16. 11. 2009 21:46)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Nejlépe zaparkovat za divadlem nebo na Besední, obojí by mělo být v sobotu zdarma.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Rád bych přijel, ale měl bych to poměrně komplikované s dopravou.
S cestou tam by problém snad nebyl, ale zpět asi ano; v neděli večer musím být na koleji ve škole u Prahy… :|
Jsem od Pardubic (25 kilometrů západně), takže bych byl rád, když bych jel, kdybych se mohl svést se Štěpánem. :) (Přihodil bych něco na benzín.)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Co vy na to? http://twitter.com/…s/5830299978 http://twitter.com/…s/5834798219 dal bych mu dostatek času…

kravčo
Člen | 721
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Co vy na to? http://twitter.com/…s/5830299978 http://twitter.com/…s/5834798219 dal bych mu dostatek času…

Ak píšeš o gite, z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť začať ho používať. Buď na vlastné projekty, alebo aspoň začať na cudzích (ako som začal i ja). Podľa mňa je hodinové školenie prd platné ak nemáš tucha, určite je lepšie sám si ho okukať a oťukať/oklikať a potom sa dokážeš za 30 minút rozprávania znalého kolegu a za pomoci príkladov z praxe dozvedieť 10× viac.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Git je naprosto super (narozdíl od nefunkčního a nepoužitelného SVN) – a nejlepší na něm je, že ho můžeš začít používat opravdu hned – aniž bys měl k dispozici nějaký server, na kterém bys musel zakládat repozitář :)

Pokud nevyjde ta přednáška od Karmiho, tak doporučuju si určitě prostudovat seriál (překlad) na programujte.com – http://programujte.com/?….

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Git je naprosto super (narozdíl od nefunkčního a nepoužitelného SVN) …

Nemůžu si to odpustit: zníš jak Radek Hulán =D

P.S. Za ten odkaz díky=)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Ondřej Mirtes napsal(a):

Git je naprosto super (narozdíl od nefunkčního a nepoužitelného SVN) …

Nemůžu si to odpustit: zníš jak Radek Hulán =D

P.S. Za ten odkaz díky=)

Práce s SVN mě stála už několik vlasů a tak vím, o čem mluvím :) Např. kvůli nefunkčnosti SVN budu muset dnes za cvičícím z SW inženýrství, aby nám restartnul repozitář, protože se sám poškodil (error při checkout/update) a my s tím jako uživatelé nedokážeme nic udělat :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

kravčo napsal(a):

Ak píšeš o gite, z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť začať ho používať. Buď na vlastné projekty, alebo aspoň začať na cudzích (ako som začal i ja). Podľa mňa je hodinové školenie prd platné ak nemáš tucha, určite je lepšie sám si ho okukať a oťukať/oklikať a potom sa dokážeš za 30 minút rozprávania znalého kolegu a za pomoci príkladov z praxe dozvedieť 10× viac.

Ano píšu o GIT-u a sam ho vic jak 3měsíce aktivně používám… Ale jde mě spíš o to abych se dověděl jestli ho používám efektivně a navíc aby i další lidi z nette komunity meli moznost neco se dovedet…

Jod
Člen | 701
+
0
-

Zase mne svn na domáce práce vyhovuje. Repozitáre mi bežia na routri takže sú stále prístupné z lan aj z netu. A dáta mám na jednom mieste, na usbčku v routri.

V práci by som si za svn zase vytrhal vlasy, hlavne za merge a podobne.
Takže oba sú použiteľné, len každý niekomu na niečo iné vyhovuje :)

Ešte, keď vezmem, že git sa mi na routri nepodarilo rozchodiť za niekolko dní (gitosis), zato svn som mal za pár minút. Škoda no, ak používa niekto git na DD-WRT tak sa ozvite :)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Jod napsal(a):

Zase mne svn na domáce práce vyhovuje. Repozitáre mi bežia na routri takže sú stále prístupné z lan aj z netu. A dáta mám na jednom mieste, na usbčku v routri.

V práci by som si za svn zase vytrhal vlasy, hlavne za merge a podobne.
Takže oba sú použiteľné, len každý niekomu na niečo iné vyhovuje :)

Ešte, keď vezmem, že git sa mi na routri nepodarilo rozchodiť za niekolko dní (gitosis), zato svn som mal za pár minút. Škoda no, ak používa niekto git na DD-WRT tak sa ozvite :)

Git jde používat shodným způsobem jako SVN, jen pro nahrání commitu na „centrální“ server není na jeden klik jako v SVN, ale na dva (commit + push).

Jeho výhoda ale je, že umožňuje spoustu variant workflow. Jelikož je každý repozitář plnohodnotnou kopií, tak lze vytvořit jejich hierarchii a v tom se dá realizovat všelijaké schvalování od project managerů apod.

Git jsem na Hostmonsteru nainstaloval za pár minut, ale gitosis tam nejde, tak nevím, jak složité to s ním je.

DanD
Člen | 6
+
0
-

Nějaká přednáška o Gitu by byla rozhodně super ⇒ +1.

Osobně bych třeba i uvítal, kdyby se našel někdo, kdo by byl nějakým způsoben schopný zrekapitulovat přednášku Jirky Knesla o Test Driven Development v Nette. Na webexpu to probíhalo v celkem blbou dobu a nějak jsem to prošvihl.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

DanD napsal(a):

Osobně bych třeba i uvítal, kdyby se našel někdo, kdo by byl nějakým způsoben schopný zrekapitulovat přednášku Jirky Knesla o Test Driven Development v Nette. Na webexpu to probíhalo v celkem blbou dobu a nějak jsem to prošvihl.

Co požádat přímo Jirku?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Ano. A pokud by se toto všechno uskutečnilo, bylo by to super…a ještě víc super by bylo, kdyby to mohl Tomík natočit, protože to jsou opravdu přednášky, na které bych se moc rád podíval. A myslím, že nebudu sám.

Takže Tomíku, kdyby to šlo, a chtělo se ti…bylo by to moc fajn, díky ;-)

jiriknesl
Člen | 56
+
0
-

Zdravím sdružení rodičů a přátel Nette. O unit testování vám rád povykládám, ikdyž víc než na přednášku to vidím na teoretický blok s následnou diskuzí s ukázkami z praxe (jakkoliv klidně s projektorem, trémou netrpím a když ten projektor nebude Acer, tak se nějak domluvíme :D ).

Předběžně bych mohl nějakou hezkou Nettistku ubytovat na svém nepohodlném gauči. :))

stpnkcrk
Generous Backer | 188
+
0
-

jiriknesl: Bude projektor HP (můj), je to v pohodě? :)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

jiriknesl napsal(a):

Zdravím sdružení rodičů a přátel Nette. O unit testování vám rád povykládám, ikdyž víc než na přednášku to vidím na teoretický blok s následnou diskuzí s ukázkami z praxe (jakkoliv klidně s projektorem, trémou netrpím a když ten projektor nebude Acer, tak se nějak domluvíme :D ).

Předběžně bych mohl nějakou hezkou Nettistku ubytovat na svém nepohodlném gauči. :))

Super, tohle mě donutí do Brna vyrazit! (z Prahy :))

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jsem taky pro ten git.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Když git a phpunit, to všechno mám zprovozněný. Nechce někdo povykládat spíš třeba o gettextu nebo tak?

HonzaMac
Člen | 40
+
0
-

Gettext by se mi líbil taky :-)

Martin Mates
Člen | 179
+
0
-

Zdravím všechny Netťáky. Na poslední sobotu se chystám už dlouho, leč nikdy jsem neměl čas. Posledně už jsem byl fakt blízko, dal jsem si připomínku 10 dní předem. Bohužel jsem 31.10 v Řevnicích za Prahou zjistil, že to bylo 10 minut předem :-). Nechce se mi čekat na další pražskou sobotu, tak bych možná vytáhl paty na Moravu.

Nikoho z vás neznám, jen jsem na WebExpu zjistil, že si mě David pamatuje z prvního Nette školení :-) What an honor… Do kolika hodin do večera(rána) to tak bývá? Jak to řešíte se spaním? Díky!

Klokan
Člen | 47
+
0
-

skocourek napsal(a):

Po dlouhé době se na Poslední sobotu opět podívám osobně ⇒ projektor zajištěn.

Vzhledem k tomu, že pojedu autem, jsem schopny vzít až tři lidi z okolí Pardubic, Hradce Králové a tak. Samozřejmě se mnou můžou jet i zpět, počítám odjezd z Brna kolem desáté hodiny (v sobotu večer kolem desáté, jen upřesňuji :))

S cestou autem souvisí dotaz na přítomné brnaky.. Máte tip na nějaké parkování blízko?

Ahoj, jsem z Prelouce. Myslis, ze bych se s Tebou mohl svezt ?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

2Martin Mates: Me znas! : D
Byva to vetsinou celou noc, ale da se odject napr. poseldnim vlakem z Brna; popr. ukecat nejakeho brnaka/Nettistu, aby te nechal prespat ; )

Jinak Prazaci – jak se chystate? Cim chceme ject? Ja bych se rad stavil na Vindaloo – co treba zkusit pendolino? 10:57–13:25?

Editoval Whitek (20. 11. 2009 15:18)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Whitek napsal(a):

Jinak Prazaci – jak se chystate? Cim chceme ject? Ja bych se rad stavil na Vindaloo – co treba zkusit pendolino? 10:57–13:25?

Jo, Vindaloo mě taky láká=) Snad se stihnu do týdne uzdravit, abych mohl taky dorazit. Jinak Pendolino bývá dost drahé, ne? Co tam dorazit tím dřívějším EéCéčkem?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

O Vindaloo je zájem, rezervoval jsem ten největší stůl pro 12 lidí (což předpokládám bude stačit).

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Davide ještě jsem neměl takže skusím :) a Spomínáš jak jsme se bavili nakonci spolu o nápadu v Ostravě ? že bych odprezentoval nápad a rozdělal diskusi, si pro ?

Martin Mates
Člen | 179
+
0
-

Whitek napsal(a):

2Martin Mates: Me znas! : D
Byva to vetsinou celou noc, ale da se odject napr. poseldnim vlakem z Brna; popr. ukecat nejakeho brnaka/Nettistu, aby te nechal prespat ; )

No joooo promiň, netušil jsem, že taky vyrazíš do Brna :-)

stpnkcrk
Generous Backer | 188
+
0
-

Tak já to Vindaloo taky zkusím. :)

Jinak – poslední volné místo v autě Pardubice > Brno, Poslední sobota 11 :)

Editoval skocourek (20. 11. 2009 17:58)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Klokan napsal(a):

Ahoj, jsem z Prelouce. Myslis, ze bych se s Tebou mohl svezt ?

Wow, Nettisti se ke mě přibližují, teď už jsou jen 11 kilometrů daleko… :D

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Tak jsem právě k mé nemilosti zjistil, že mi tahle poslední sobota koliduje se školním kurzem, takže buď odjedu z kurzu dřív, nebo přijedu později sem.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Berete plátno ?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Martin Mates napsal(a):

No joooo promiň, netušil jsem, že taky vyrazíš do Brna :-)

ja uz jsem takovej inventar Poslednich Sobot.

Platno beru jako obvykle. Jinak s cenou to vypada stejne u rychliku i u Pendolina [316 Kč / 237 Kč (zákaznické jízdné)], pisu tam maila, jak se to ma doopravdy.

Kolik nas tedy z Prahy hodla ject? Na srazech zatim moc lidi neni.

Editoval Whitek (20. 11. 2009 21:19)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

A počítal jsi u Pendolina cenu za místenku?

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Tak tak, Pendolino je povinně místenkové… A jeden kousek stojí 200 Kč.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

ok, presvedcili jste me.
Tedy 9:30–12:14 (moc brzo); 9:56–13:34 (jede moc dlouho) nebo 11:30–14:14 (asi prilis pozde). Ktery je ten nejlepsi?

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Moc brzo +1 (Nettisti se nějak zabaví=))

Bude se někdo z pražské výpravy v noci vracet, nebo si mám taky zajistit nocleh?

Martin Mates
Člen | 179
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Moc brzo +1 (Nettisti se nějak zabaví=))

Bude se někdo z pražské výpravy v noci vracet, nebo si mám taky zajistit nocleh?

Já se budu vracet, pokud se nenabídne dobrá duše nebo se to nějak nevyřeší :-)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

PetrP se vracet bude (prej) urcite, ja tedy mozna taky.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

taky se objevim

jaw
Člen | 1
+
0
-

Zdravím. Musím se někam přihlásit, když bych rád přišel? Jsem začínající – nadšený netťák z Brna.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Je lepší se přihlásit na srazy.info, ale v zásadě, když přijdeš bez ohlášení…nikdo tě nevyhodí :-)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Přátelé, omlouvám se, bohužel kvůli jiným povinnostem, nedorazím. Nedorazí se mnou tedy ani kamera. Takže chcete-li mít přednášky natočené, bude se toho muset ujmout někdo jiný.

A halt vindaloo si budu muset dát s Davidem jindy! :)

DanD
Člen | 6
+
0
-

Jak to vypadá s obsazením na Vindaloo párty ? Našlo by se místo pro dva Ostraváky ? S krajaacem by jsme se rádi přidali. :-) Roman Sklenář se bohužel nedostaví.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

nechci mluvit za davida, ale IMHO by se misto naslo ; )

Nechceme ale posunout vindaloo party (popr. tim i samotnou PS) o chvilku pozdeji? Nam jede krasny vlak z Prahy, ktery je v Brne 14:14. Tj posunout vindaloo na 14:00 a PS na 16:00 by nemuselo byt spatne (kdo je takovy ‚core Nettista‘ tak urcite bude na vindaloo party).

Co rikate?

Skic
Člen | 18
+
0
-

Aby těch Vindaloo měli dost… to mě zas bude pálit huba.

A když nebudu moc nervous, že nestíhám projekt, tak se i najde nějaké to místo na spaní na privátě, ale je to tak akorát na spacák s sebou.