[Poslední sobota, 66] V aréně, 25.10.2014

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+8
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program:

Prosil bych každý volný hlas, který má zájem něco přednášet, ať se přihlásí s tématem. Plánuji v brzké době obvolat coworkingy a sehnat nějakej pěknej plac na „pořádnou posobotu“, ale to nepůjde bez přednášek. Díky!

Nováčci, nebojte se přijít, nekoušeme.

hrach
Člen | 1834
+
+2
-

Dam neco z nextras – asi formulare :-) – server side validace – ajaxem a automaticky.

Aurielle
Člen | 1281
+
+1
-

Tentokrát žádná stand-up comedy? :D

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@Aurielle tyjo, teď mám chuť někoho zkusit sehnat :D


Zapsal jsem si taky jeden slot, ale pokud se najde více zajímavějších témat, rád přenechám :)

hkar
Člen | 1
+
+2
-

Přijdu určitě, mohl bych říct něco o srovnání VPS, jak jsem říkal minule, tj. aws, compute engine, wedos, zoner, DO…ale to spíš až u piva :)

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
+2
-

konečně zase Brno :) jestli by byl zájem, představil bych své dva balíčky annotatecms/themes a annotatecms/packages

Editoval Michal Vyšinský (4. 10. 2014 17:23)

newPOPE
Člen | 648
+
+3
-

@FilipProcházka pridem teda vysvetlit co som myslel pred casom na TW :)

Vieme písať aplikáciu „len“ k komponent? a.k.a. Independend components

Editoval newPOPE (4. 10. 2014 10:58)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jste tam @MichalVyšinský a @newPOPE. Co teda @hkar, připravíš si přednášku? :)

castamir
Člen | 629
+
0
-

Už se těším =)

@FilipProcházka máš nějaké nápady na místo konání? Je něco, s čím můžu pomoct?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@castamir mám, kdybych příští týden nic neklaplo tak dám vědět :)

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Bohužel se nakonec nebudu moci zúčastnit :( Rodinná oslava…
@FilipProcházka prosím, odstraň mě z programu

Editoval Michal Vyšinský (7. 10. 2014 11:01)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Škoda, snad se najde někdo jiný s přednáškou!

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+2
-

@FilipProcházka si na mě včera počíhal v šalině a přemluvil mě, abych si taky zapřednášel. Konkrétně o tom, jak uploadovat soubory ve 21. století.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Na 99% budeme ve Staré Tkalcovně na Bratislavské 234/52, ještě si s provozní v pondělí zavoláme aby mi potvrdila jestli nebude problém s projektorem atd. V téhle restauraci bylo už několik BrnoPHP a dycky všechno v pohodě, takže bych na to rád navázal.

Každopádně, kdo váhal tak se začněte přihlašovat, strašně blbě se něco domlouvá, když netuším kolik nás bude :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Měl by někdo kdo půjde na posobotu kameru, nebo nějaký brňák nějakou kamero-věc na zapůjčení? Kdyby se nenašla, tak bych asi šel nějakou levnou koupit, ale to bych rád nechal až jako poslední variantu :)

castamir
Člen | 629
+
+2
-

Kameru nebo přinejmenším lepší foťák s kamerou zkusím zajistit. Nejspíš ale budu mít problém sehnat stativ. Dám ještě vědět co a jak.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pokud by nás bylo do indické moc, bylo by fajn zavolat předem o rezervaci, tedy by se opět hodilo znát počty, tak prosím hlasujte, díky!

castamir
Člen | 629
+
+2
-

Jednu postarší kameru už mám domluvenou, možná seženu ještě jednu. Stativ pořád jistý nemám =/


v hospodské části bych rád znovuotevřel téma adresářové struktury. Můžem porovnat své řešení a případně se vzájemně inspirovat ;-)

castamir
Člen | 629
+
+3
-

Kamera i stativ jsou domluvené, v pondělí si pro ně půjdu.

Edit: mám je u sebe

Editoval castamir (21. 10. 2014 18:20)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@castamir skvělé!

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Komunito! Máme (malý) problém. Do Tkalcovny se nevlezeme, protože nám na sobotu nechtějí rezervovat tu větší část hospody.

Domluvil jsem hezčí a větší place, Kometa Pub. Ovšem zádrhel je v tom, že technika je uzpůsobená na sportovní přenosy a tedy je (téměř) nereálný se napojit na jejich projektor.

Vyzývám tedy komunitu: Prosím, máte někdo možnost zapůjčit projektor na sobotu? Pokud ano, jsme v pohodě, pokud ne, budu muset obvolávat hospody dál a šance na rozumnej prostor se s každým dnem snižuje.

Každopádně, slíbil jsem že zítra odpoledne jim dám vědět, jestli jsme sehnali projektor…

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
+1
-

@FilipProcházka Co Untr pod Falkem? Zítra tam můžu cestou do práce skočit a dát vědět.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@TomášVotruba to neznám, je to dost velký pro 40 lidí a mají projektor?

castamir
Člen | 629
+
0
-

@FilipProcházka Do Baroka se nevlezeme?

popř Velorex ?

Editoval castamir (22. 10. 2014 23:03)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@FilipProcházka Je to u fildy. Děly se tam PPPS a podobné akce, předpokládám, že projektor stále mají https://www.facebook.com/untrpodfalkem

40 lidí s odřenýma ušima

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@TomášVotruba Jo už vím co myslíš, tam už jedna posobota byla. Tak se zkus zítra ráno zeptat, díky :)

@castamir Baroko vypadá fajn, ale tam budou chtít zaplatit za prostory ne?

Dyštak si mě přidejte pls na jabberu, ať tu nespamujem: filip@prochazka.su

hrach
Člen | 1834
+
0
-

UNTR je hrozny prostor :(

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

V Baroku je snadné se udusit a v zadní místnosti se špatně chytá Wifi. O přestávkách mezi přednáškami se všichni vysypou ven, aby o nich mohli tvítnout :).

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+7
-

Good news everyone! Protože Honza Kuchař nám sehnal projektor, tak můžeme být v Kometa Pubu, v moc pěkných prostorách, kousíček od centra (více info v prvním příspěvku).

Potřebujeme ovšem stihnout všechny prezentace do 18h, protože potom se zbytek hospody naplní komeťákama a budou chtít koukat na zápasy a nechtěl bych se s nima překřikovat. Jinými slovy, do těch 6ti bychom měli mít klid na přednášky a bylo by dobré se do toho časového limitu vlézt.

Přijďte tedy včas (klidně i dříve) prosím. Výjimečně se budu snažit, aby první přednáška začala opravdu ve 3hodiny (žádný „nette-time“ tedy hodina zpoždění na začátku nebude možná).

Rezervace je na jméno Filip Procházka.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Potřebujeme ovšem stihnout všechny prezentace do 18h, protože potom se zbytek hospody naplní komeťákama a budou chtít koukat na zápasy a nechtěl bych se s nima překřikovat. Jinými slovy, do těch 6ti bychom měli mít klid na přednášky a bylo by dobré se do toho časového limitu vlézt.

Co ti to řekli za hloupost? V sobotu se žádný hokej nehraje :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@MichalVyšinský Já nepsal nic o hokeji :)

SO 25.10.2014 Od 18:00 Real Madrid vs FC Barcelona

Viz http://arena.kometapub.cz/…-prenosy.php

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

aha sorry

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Jedete někdo z Prahy vlakem? Jel bych Antonínem Dvořákem (10:39 → 13:19) jestli se půjde do Annapurny.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@mkoubik tak indicka urcite :) jen abychom to vse stihli, kdyz se musi zacit vcas… ale snad jo, kdyz se nebudem nikde zdrzovat

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+1
-

@mkoubik @matej21 Nechcete na tu indickou přijet dřív? Annapurtna otvírá ve 12h, teď jsem tam volal, netuším jestli mi ten ind rozuměl, ale řekl jsem mu že chci rezervovat pro 8 lidí na půl 1. Oni jsou indi trochu pomalejší co se týče obsluhy a tak bych chtěl mít rezervu, abychom stíhali přípravu na přednášky atd :)

Mimochodem pro ostatní, co se hlásili na indickou, tak v půl 1, na moje jméno, pro 8 lidí :)

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Tak Slovanem už to snad stíháme, dřív se mi moc vstávat nechce :-(

Editoval mkoubik (24. 10. 2014 14:35)

HonzaN
Člen | 64
+
0
-

Pokud se někdo chystáte z Prahy mám 3 volná místa v autě. Odjezd zítra v 11:30 od metra Opatov. Už budu jen na telefonu 775 590 733. Jen cesta tam, zpátky už mám jiný program :-)

castamir
Člen | 629
+
0
-

@FilipProcházka dojedu tak kolem 1. Nemám jiný rozumný spoj…

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@mkoubik ok, tak v 9:15 nekde na hlavaku sraz? (neznam to tam, tak nevim kde :))

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@castamir tak si napíšem a já ti objednám jídlo, co ty na to? :)

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

@matej21 Ok, tak v 9:15 dole u pokladen, kdyžtak volej 733 421 238.

castamir
Člen | 629
+
+2
-

@FilipProcházka myslím, že za hoďku a půl to zvládne nachystat, sníst i zapít ;o)

ic
Člen | 430
+
0
-

Přijdu taky až kolem 13-té :( Jen nevím jestli vás poznám… doufám, že každý vypadá jako na profilovce :D

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+1
-

@ic ajťáky poznáš, budeme mít pod stolem tašky od notebooků :P

newPOPE
Člen | 648
+
+3
-

Keby to niekoho zaujimalo prezka independent components

Xantes
Člen | 28
+
0
-

Budou nějaké záznamy z této Posoboty?

chemix
Nette Core | 1296
+
+1
-

Budou, mam nejake podklady tak se to pokusim co nejdriv dat dohromady

chemix
Nette Core | 1296
+
+2
-

První video je venku: https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1296
+
+1
-

Filip strihnul Hrachovu prednasku jak na server side validaci: https://www.youtube.com/watch?…

chemix
Nette Core | 1296
+
+1
-

Další záznam přednášky je venku. Tentokrát Jirka Pudil představuje „pecka“ řešení, jak na file upload tak, aby vas uzivatele nezakousli https://www.youtube.com/watch?…