IRC kanál Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
timbulko
Člen | 85
+
0
-

Zdravím,
myslím, že by sa hodilo vytvoriť nejaký IRC kanál pre Nette, čo vy na to? Dali by sa tam riešiť veci, pre ktoré je niekedy zbytočné zakladať nové témy tu na fóre. Samozrejme by to chcelo spraviť nejakého bota, ktorý by celú komunikáciu logoval, aby sa dalo vyhľadávať v histórii apod.

Napr. Zend Framework má neoficiálny IRC kanál, kde býva permanentne okolo 160 ľudí online. Zaujímavé tam je napríklad aj prepojenie ich IRC bota so ZF webom, kde sa dá priamo na kanáli pomocou jednoduchých príkazov vyhľadávať v dokumentácii, bug trackeri, atď.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Já jsem pro. Na freenode by to asi šlo.

muta
Člen | 21
+
0
-

jsem taky pro. Je tu někdo, kdo by se o to postaral ? Rád bych to udělal, ale nemám s tím zkušenosti :(

timbulko
Člen | 85
+
0
-

Ja by som mohol spraviť niekedy toho IRC bota (+ neskôr možno nejaké webové rozhranie pre tých, čo nemajú irc klienta), len najkôr by bolo dobré aby sa na kanáli ukázali nejakí ľudia. Na skúšku som na freenode zaregistroval kanál, takže kto máte záujem, môžete sa pripojiť.

  • Server: irc.freenode.net:6667
  • Kanál: #nette

Editoval timbulko (11. 5. 2009 15:42)

phx
Člen | 651
+
0
-

Neslo by to radeji na jabberu?

xificurk
Člen | 121
+
0
-

phx napsal(a):

Neslo by to radeji na jabberu?

Právě jsem do tohoto vlákna tuto „kacířskou“ myšlenku chtěl napsat :-)

Otázka je, kolik je Nette aktivních lidí, kteří využívají jabber a kolik na IRC. Osobně na IRC lezu jen výjimečně přes transport.

o5
Člen | 416
+
0
-

Taky se primlouvam pro jabber…

Editoval o5 (11. 5. 2009 23:10)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Další duše pro Jabber…

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Já se přimlouvám na stranu IRC, jsem schopný ho u sebe i pustit, případně kamkoliv pustit svého eggdropa co by bota :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Me je to v podstate jedno jestly to bude jabber nebo IRC… Ale kdo to na tom jabberu rozchodi?

blacksun napsal(a):

Já se přimlouvám na stranu IRC, jsem schopný ho u sebe i pustit, případně kamkoliv pustit svého eggdropa co by bota :-)

Tak ho nahod… :-) Ted se to tam resilo ze zadneho nemame… :-)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Zase se řeší stejné problémy jak tenkrát s Nettelou (Clixy? ;) A skončilo se na Jabberu mám dojem ;) Ale dle mého, je to naprosto šumák :)

xificurk
Člen | 121
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Me je to v podstate jedno jestly to bude jabber nebo IRC… Ale kdo to na tom jabberu rozchodi?

Teď nevím, jak to bylo myšleno – jabber uživatel rozchodí stejně snadno jako IRC (ale chápu upřednostnění toho, co člověk už používá), dokonce bych řekl, že penetrace klientů s podporou jabberu je skoro lepší než klientů s podporou IRC. Pro IRC puristy existují služby jako třeba BitlBee.

Pokud jde o rozchození místnosti, tak jsem si řekl, že lepší budou činy, než jen slova…

MUC: nette@conf.netlab.cz

Logy: http://nezmar.jabbim.cz/…f.netlab.cz/

Web přístup: http://live.jabbim.cz/…f.netlab.cz/

Pozn.: Jsem proti tříštění účastníků online chatu, takže pokud tato iniciativa nebude dostatečně populární, místnost zruším.

Pozn. 2: Co se týče bota, celkem pěkný je sleekbot, kterého jsem před časem forknul k obrazu svému a přeložil do češtiny. Dá se celkem snadno rozšiřovat, záleží co bysme od něj chtěli, klidně pro to pluginy doprogramuju. Problém je jen s tím, kde to pustit, zatím můžu klidně u sebe, ale přes letní prázdniny by byl spíše nedostupný.

Jod
Člen | 701
+
0
-

Radšej keby tam miesto bota boli nejaký ľudia :D . Mňa by najviac potešil asi jabber, tam sa pekne napojim s gmail kontom.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jasny ze slo o mistnost… :-)

PAtrik
Člen | 2
+
0
-

Nemusime zvolit medzi jabberom a IRC. Videl som niekde (mozem pohladat) tusim IRC bota (eggdrop tcl script) ktory vedel spojit IRC a jabber kanal tak, ze preposielal spravy a udalosti. Fungovalo to celkom spolahlivo.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

zítra to bude týden co máme nette irc kanál a 6 dní co máme jabber místnost. A tak mě napadá otázka jak to po tom týdnu vidíte? Má to smysl? Osobně chodím na IRC každý den ale jelikož tak jsem vždy mezi 00–10 hod tak se tam toho moc neřeší (vlastně vůbec nic). Jak jste na tom vy?

phx
Člen | 651
+
0
-

Jsem prihlasen do Jabber mistnosti, ale but je tam ticho a nebo mi to furt pipa jak si tam 2 lidi povidaji a ja to nestiham (nemam cas) cist.

Myslim ze hlavni myslenka byla aby tam byli Nettari a kdyby nekdo neco tak zarve a nekdo se ozve, ale nevim. Zatim jsem to nepouzil a nevim o nikom kdo by to pouzil.

Osobne tak klidne budu trcet (prihlasuji se automaticky) a kdyz budu vedet tak online poradim. Ale chtelo by se to dohodnout, ze ten kdo chce pomoct mi musi napsat soukromou zpravu. Jinak si toho asi nevsimnu. Coz me vede k nazoru, ze ta mistnost slouzi jako nejaky seznam lidi online. Coz je asi pouzitelnejsi nez si rucne aktualizovat nejaky seznam konktaktu Nettaru na IM.

Takze zaver je asi takovy, ze by mistnost mohla slouzit jako online podpora s tim, ze je nutne se domahat odpovedi soukromou zpravou (v mem pripade).

jasir
Člen | 746
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

zítra to bude týden co máme nette irc kanál a 6 dní co máme jabber místnost. A tak mě napadá otázka jak to po tom týdnu vidíte? Má to smysl? Osobně chodím na IRC každý den ale jelikož tak jsem vždy mezi 00–10 hod tak se tam toho moc neřeší (vlastně vůbec nic). Jak jste na tom vy?

Občas jsem na IRC, občas na Jabberu, nikde se nic většinou neděje :-)
Jsem pro to jednu z dvojice IRC, Jabber zrušit. Takhle je půlka lidí tam a půlka tam. Když budou na jednom místě, třeba se překročí kritické množství lidí a to vyústí v častější a plodnější diskuzi.

Osobně jsem pro to zrušit IRC a používat Jabber (nepotřebuju dalšího klienta, jsou tam logy, běží to i z browseru).

Co vy na to?

o5
Člen | 416
+
0
-

>zrušit IRC
+1

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jsem taky pro zrušení IRC a zachování Jabberu. Jinak berte na vědomí (bavili jsme se o tom s Davidem na Poslední sobotě), že by ta jabber místnost (nebo nějaký jiný chat) neměl sloužit pro pomoc Nette-uživatelům, ale pro interní řešení problémů – např. když se zde diskutoval návrh Nette/Mail, mělo se to IMHO diskutovat tam, naopak každý dotaz, který se týká používání Nette je žádoucí, aby byl položen zde na fórum (kvůli vyhledávačům, vyhledávání atd.).