[Poslední sobota, 56] Listopadová, Pardubice, 30.11.2013

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Poslední sobota

PoSobota
Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

  • Kdy? Sobota 30. 11. 2013, od 15 hod
  • Kde? Pardubice; eBRÁNA s.r.o
  • Oficiální hash tag: #PoSobota, twitter account: @PoSobota
  • Prosíme, svou účast potvrďte zde

Program

Prosím zkusme dám zde nějaká zajímavá témata. V prostorách eBrány máme možnost uskutečnit i workshopy (paralelně s přednáškou) – neměl by někdo nějaké zajímavé?

  • David Grudl: Formuláře
  • Jaroslav Kubíček: Grunt.js + Bower – jak je lze využít na projektu pro usnadnění práce a lepší debugging javascript
  • Viliam Kopecký: Ristretto – frontend prototypování s Latte, livereloadem a statickým mockup modelem.
  • Martin Štekl: Uživatelské hlášky a jak komunikovat s uživatelem

Editoval Petr Mašát (29. 11. 2013 16:03)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Tož já bych mohl konečně ukázat světu Ristretto – frontend prototypování s Latte, livereloadem a statickým mockup modelem. 15 – 30 minut.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@ViliamKopecky: +1

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Super, píši tě na první místo. Někdo další se zajímavým tématem na přednášku či workshop?

ViliamKopecky napsal(a):

Tož já bych mohl konečně ukázat světu Ristretto – frontend prototypování s Latte, livereloadem a statickým mockup modelem. 15 – 30 minut.

kubajz
Člen | 47
+
0
-

Eventuálně bych se mohl připojit s představením Grunt.js + Bower a jak je lze využít na projektu pro usnadnění práce a lepší debugging javascriptu -pokud by to bylo dostatečně zajímavé pro většinu účastníků

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Kdyžtak ať jde tedy kubajz přede mnou. Ristretto staví na Grunt.js + Bower. Tak se nebudeme muset opakovat.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Není problém : )

program jsem upravil jak tu tak i na srazech. Ještě by se aspoň hodili dvě přednášky, případně nějaký ten workshop. Co třeba git? Byl sice v Pardubicích již minule, ale to bylo takové na rychlo. Možná by bylo zajímavé to sjet znovu.

A nebo na devel.cz David povídal že nyní bude vydávat novou verzi nette. Nemohl by o ni něco říci buďto sám a nebo jestli tu není někdo další zasvěcený?

Případně nebylo by zajímavé udělat workshop: „přineste svůj problém na projektu a někdo zasvěcený se Vám pokusí poradit“. Ale na to by se musel najít někdo erudovaný.

ViliamKopecky napsal(a):

Kdyžtak ať jde tedy kubajz přede mnou. Ristretto staví na Grunt.js + Bower. Tak se nebudeme muset opakovat.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Petr Mašát wrote: Případně nebylo by zajímavé udělat workshop: „přineste svůj problém na projektu a někdo zasvěcený se Vám pokusí poradit“.

Tak tohle probíhá snad na všech PS od samého počátku.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

V rámci školy teď připravuju prezentaci týkající se uživatelských hlášek a celkově komunikace systému s uživatelem pomocí krátkých zpráv. Jedná se spíše o UX a jak hlášky psát, než o programování. Vazbu na Nette tam určitě zmíním. Pokud bude zájem, s drobnými úpravami můžu odprezentovat.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Myslím, že klidně. Pamatuji si, že David měl kdysi něco podobného ohledně formulářů. UX je už poměrně nedílná součást každého programátorského mozku, takže hurá do nás.

stekycz napsal(a):

V rámci školy teď připravuju prezentaci týkající se uživatelských hlášek a celkově komunikace systému s uživatelem pomocí krátkých zpráv. Jedná se spíše o UX a jak hlášky psát, než o programování. Vazbu na Nette tam určitě zmíním. Pokud bude zájem, s drobnými úpravami můžu odprezentovat.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Petr Mašát napsal(a):

Myslím, že klidně. Pamatuji si, že David měl kdysi něco podobného ohledně formulářů. UX je už poměrně nedílná součást každého programátorského mozku, takže hurá do nás.

Pamatuju si Davidovu přednášku o formulářích. Pokud se pamatuji dobře, věnoval se především validacím a validačním (chybovým) hláškám. Zaměřuju se na hlášky více obecně, tedy i na warningy, success messages apod.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Jj, pamatuješ si to správně. Těším se na zajímavé informace. Dal jsem tě už do programu na srazy.info

stekycz napsal(a):

Petr Mašát napsal(a):

Myslím, že klidně. Pamatuji si, že David měl kdysi něco podobného ohledně formulářů. UX je už poměrně nedílná součást každého programátorského mozku, takže hurá do nás.

Pamatuju si Davidovu přednášku o formulářích. Pokud se pamatuji dobře, věnoval se především validacím a validačním (chybovým) hláškám. Zaměřuju se na hlášky více obecně, tedy i na warningy, success messages apod.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Ještě nám chybí jedna přednáška. Nemáte někdo něco zajímavého co by chtěl prezentovat?
Pak je tu stále možnost udělání paralelního workshopu v přilehlých místnostech.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Halvně, at máte kamaru. Přednáška od @**kubajz** mě velice zajímá! :)

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

martinit napsal(a):

Halvně, at máte kamaru. Přednáška od @**kubajz** mě velice zajímá! :)

Kameru mám zaslíbenou od zastřešující eBrány.

Ale ještě tu jednu přednášku by to chtělo. Nestyďte se a přihlaste se ještě někdo : )

Editoval Petr Mašát (25. 11. 2013 11:34)

Petr Marek
Člen | 1
+
0
-

Ocenil bych, kdyby se někdo mohl věnovat tématu s komponentami, viz https://forum.nette.org/…lias-widgety,
najde se někdo? :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Petře, na komponenty už @Honza Tvrdík měl výbornou přednášku, nejsem si jistý, jestli je co k tomu dodat.

Já bych chtěl na některé posobotě ukázat, jak dělat překlady v Nette dobře, ale chybí mi ještě hodně funkcionality, na to abych to měl odvahu prezentovat :) Takže asi spíš příští posobotu (v lednu).

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

@Petr Mašát a z eBrány nám nikdo nechce nic zajímavého povědět?

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

ViliamKopecky napsal(a):

@Petr Mašát a z eBrány nám nikdo nechce nic zajímavého povědět?

Hodil jsem dotaz, uvidíme zda by něco nechtěli odprezentovat. Jinak kamera potvrzena, kava a čaj budou prý také.

Kdyby, ale měl někdo něco zajímavého tak stále je volný jedna přednáška. Nestyďte se.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

K sobotní restauraci:
zamluvil jsem stůl pro 15 až 20 lidi v HogoFogo
Mělo by to být nekuřácké, a mají wifi + je to poměrně i blízko k nádraží.
Jediná nevýhoda je, že mají jen do 22:00, ale neviděl bych v tom až takový problém vzhledem k tomu že poslední vlak do Prahy jede v 22:17 a nebo do Brna jede v 20:39 a pak až v 1:14 (což nevím kde by Brňáci přečkali zimu), ale zkusím ještě najít nějakou blízkou hodpůdku kam by se mohli po případném zavření HogoFogo přesunout.
Aby nás stihli v pohodě v HogoFogo obsloužit tak tak sem se s provozním dohodl, že bych jim zavolal objednávku jídel už z eBrány, aby jsme přišli už do připraveného.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Nevíte někdo jaké rozlišení má v eBráně projektor?

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

ViliamKopecky napsal(a):

Nevíte někdo jaké rozlišení má v eBráně projektor?

V eBráně mají pro nás připravený projektor s fullHD (1920×1080, s tím že se dá použít i nižší rozlišení) a jako vstup se dá použít jak HDMI tak i VGA.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Petr Mašát napsal(a):

ViliamKopecky napsal(a):

Nevíte někdo jaké rozlišení má v eBráně projektor?

V eBráně mají pro nás připravený projektor s fullHD (1920×1080, s tím že se dá použít i nižší rozlišení) a jako vstup se dá použít jak HDMI tak i VGA.

Paráda, díky.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Nějáký geektrain z Prahy tak aby jsme stíhali indii?

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Nějáký geektrain z Prahy tak aby jsme stíhali indii?

Viděl bych to na sraz v 10:25 (nejpozději) před pokladnami, kde zas někdo podrží s nápisem „PoSobota“ aby nás poznali nováčci a odjezd v 10:39 vlakem „77 Antonín Dvořák“. V Pardubicích budeme v 11:41 a na dvanáctou budeme v poklidu sedět v indické. Co vy na to? Teda jestli to není moc brzo. Ale na druhou stranu si pamatuji, že minule to bylo v místní indické hodně pomalé. Ale prý změnili majitele, personál a název. To mi připomíná: nemůže někdo sehnat na ně číslo? Že bych tam rovnou zamluvil stůl pro cca 15 lidí?

Jinak stále je jedna přednáška neobsazená. Neříkejte, že se tu nikdo nenajde kdo by chtěl říci něco zajímavého.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Nevím ale mně to fakt příjde brzo jel bych tak o hodinku později.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

A nechtěl by někdo kdo jede říct něco o Nette 2.0 vs. 2.1?

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

K vlaku: ouk, tak trochu později? Třeba v 11:15 před pokladnami, v 11:29 odjezd, v 12:27 jsme na místě, v 12:50 snad v indický → máme přes hodinu a půl na jídlo, což by měli stihnout udělat i při jejich pomalosti.

2.0 vs. 2.1 – jsem zaručeně pro. Najde se někdo zasvěcený?

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Petr Mašát napsal(a):

K vlaku: ouk, tak trochu později? Třeba v 11:15 před pokladnami, v 11:29 odjezd, v 12:27 jsme na místě, v 12:50 snad v indický → máme přes hodinu a půl na jídlo, což by měli stihnout udělat i při jejich pomalosti.

2.0 vs. 2.1 – jsem zaručeně pro. Najde se někdo zasvěcený?

Jsem spíše pro ten vlak v 11:29, indická by neměl být problém myslím.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Petr Mašát napsal(a):

K vlaku: ouk, tak trochu později? Třeba v 11:15 před pokladnami, v 11:29 odjezd, …

V 11:12 jede Regiojet, možná by stálo za zvážení jet jím. ;) Rezervaci imho netřeba, stačí koupit na až ráno na nádraží. (Já z Prahy nejedu.)

2.0 vs. 2.1 – jsem zaručeně pro. Najde se někdo zasvěcený?

Honza Tvrdík teď sepisoval changelog, tak to má v malíčku, hm?

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

stekycz napsal(a):

Petr Mašát napsal(a):

K vlaku: ouk, tak trochu později? Třeba v 11:15 před pokladnami, v 11:29 odjezd, v 12:27 jsme na místě, v 12:50 snad v indický → máme přes hodinu a půl na jídlo, což by měli stihnout udělat i při jejich pomalosti.

2.0 vs. 2.1 – jsem zaručeně pro. Najde se někdo zasvěcený?

Jsem spíše pro ten vlak v 11:29, indická by neměl být problém myslím.

Tím jsme jeli již minule a já pak měl na jídlo cca 6 minut a pak jsem musel běžet do eBrány, abych tam byl první, vzhledem k tomu, že to tam dohaduji. Takže jsem se mu snažil vyhnout. Tak to udělejme tak, že já pojedu separe (aspoň si v klidu projdu město) a zbytek holt nějak dorazí. Abych nehnal větší skupinu moc brzo do Pardubic.
→ Ten kdo chce jet hromaďákem, tak ať je v nejpozději v 11:18 před pokladnami.

2.0 vs. 2.1 – jsem zaručeně pro. Najde se někdo zasvěcený?

Honza Tvrdík teď sepisoval changelog, tak to má v malíčku, hm?

Honzo nezhostíš se toho prosím?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Petr Mašát Já bych jednak rád kvůli nedostatku času nedorazil a pak jsem sepisoval především BC breaky.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

@Petr Mašát Já bych jednak rád kvůli nedostatku času nedorazil a pak jsem sepisoval především BC breaky.

Ouk, co se holt dá dělat : )

Nenajde se tu ještě někdo další se zajímavým tématem? Případně a něčím s čím by se chtěl pochlubit.

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

Tak poslední přednášky, jenž bude jako první se nakonec zhostí David. Ještě je, ale možnost případného udělání paralelního workshopu. V eBráně na to mají dobré prostory. Kdyby měl někdo něco zajímavého tak se nestyďte : ))

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Budú sa prednášky natáčať? Pre Slovákov je to predsa len trochu ďaleko :(

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

romiix.org napsal(a):

Budú sa prednášky natáčať? Pre Slovákov je to predsa len trochu ďaleko :(

Ano budou. Kameru nám zapůjčí eBrána, jenž to celé tentokráte zastřešuje.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Počítám, že krátce po 11-té budu u pokladen, podle front půjdu v 15–20 koupit jízdenku, odjezd vlakem 11:29. Kdo se bude chtít přidat k hromadné jízdence, přijďte včas :-)

Petr Mašát
Člen | 101
+
0
-

stekycz napsal(a):

Počítám, že krátce po 11-té budu u pokladen, podle front půjdu v 15–20 koupit jízdenku, odjezd vlakem 11:29. Kdo se bude chtít přidat k hromadné jízdence, přijďte včas :-)

Tak nakonec tam budu stejně jako ty, protože dříve to nestíhám. Jen doufám že to v indické nebude tak pomalé jako minule : )

kubajz
Člen | 47
+
0
-

Dorazím o něco později, po 15 hodině, tak se nelekejte ;)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Záznamy mám na disku, pokusím se dneska uploadnout na youtube.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@**Filip Procházka**: Super, už se těším :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-