Změna root adresáře webu bez konfigurace serveru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
fary
Člen | 155
+
0
-

Existuje nějaký způsob, jak si bez konfigurace serveru změnit root adresář webu? Defaultně je to adresář www, ale když použiju hosting, kde si nemůžu nakonfigurovat server a nebo z nějakých důvodů nechci kontaktovat admina a žádat jej o to, je root webu v ../www adresáři, kde jsou i adresáře app/, model/, config/ atd. Dá se to nějak udělat, aby mě to při návštěve webu rovnou přesměřovalo do adresáře www a spustilo to index.php a nijak to nezasáhlo funkčnost aplikace? Nebude třeba potom např. přenastavovat routy?

Díky.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Zrovna dnes jsme totéž řešili v Jabber místnosti, koukni do logů na řešení.

pe.havel
Člen | 14
+
0
-

Zdar,
mám tentýž problém a z uvedeného záznamu chatu se mi to zprovoznit nepodařilo. Možná jsem to z toho chatu špatně pochopil. Mohu poprosit o výsledné řešení, které v chatu uvedeno není?
Díky

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

v tom svojom roote kde mas pristup si vytvor .htaccess a nakopiruj tam:

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^(.*)$ www/$1 [L]
</IfModule>

takze vsetko co prijde na tvoj zakladny root sa presmeruje na www root nette

skus si kuknut toto vlakno "":https://forum.nette.org/…ujici-domene podstata toho co sa tam riesi pomoze aj tebe

pe.havel
Člen | 14
+
0
-

Díky za pomoc,
sice mi to nefunguje (asi je problém v nastavení serveru na webhostingu), ale to nevadí, vyřešil jsem to jinak – přesunul jsem všechny soubory z www složky přímo do rootu webu a v index.php změnil cesty.
Pěkný den :)