[Poslední sobota] Brno, 23. 2. 2013

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program:

pojďme jej dát dohromady (pravděpodobně zpět ke kořenům – do hospody; nějaká ta přednáška; jinak povídání i pro nováčky – včetně možnosti nastavování environmentu začátečníkům; tipy a triky od starých pardů a tak)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Předběžně bych ji označil za klasickou Pivní – v duchu „jestli tě něco trápí, tak máš ideální příležitost si o tom promluvit s Nette Gurus nad pivem“ a samozřejmě i všichni začátečníci jsou vítáni :)

Nebo by měl někdo zájem příští týden přednášet?

yonix
Člen | 37
+
0
-

ja bych uvítal prednášku o nelle alebo o venne.

Alebo by som navrhoval priamo na mieste nakodiť nejakú zaujimavú appku vseci spolecne. :)

Editoval yonix (18. 2. 2013 13:06)

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

priamo na mieste nakodiť nejakú zaujimavú appku

Ohledně tohoto mě napadá: jak to vypadá s addons portálem?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

jiri.pudil wrote: Ohledně tohoto mě napadá: jak to vypadá s addons portálem?

Nevím, mám dojem, že se čeká to až se někdy potkám s @dg. Z mého pohledu je to v podstatě hotové.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Poslední dobou nám čím dál častěji chodí na srazy lidé, kterým něco nejde … třeba tuhle přišel typek, že jestli mu rozběháme sandbox. Měl v tom webserveru úplně guláš chudák :)

Tak bychom mohli nějak výrazněji dát najevo, že kdokoliv přijde na takovouto posobotu, tak má k dispozici technickou podporu hromady geeků a nette gurus, kteří mu za pivo můžou předat hromadu knowhow a že se vůbec nemusí bát zeptat a už jen proto by třeba mohl přijít :)

Jednomu Brňákovi jsme takhle předělali kompletně celý vývojový ekosystém na hackatonu u juzny. Když odcházel tak měl radost jak malej Jarda o Vánocích :)

greeny
Člen | 405
+
0
-

Á, konečně posobota v Brně, když mám čas :D

Uvítal bych nějakou přednášku o Composeru, jeho výhodách a nevýhodách a jestli je doporučeno ho používat ;)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pokud zůstaneme u té hospodské, tak místo přednášky můžeme vést diskuzi na toto a jiné témata ;)

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@greeny: Přednáška o Composeru už byla, koukni na záznam. ;-) Výhod má spoustu, nevýhod minimum, vývoj si bez něj už neumim představit.

Editoval enumag (18. 2. 2013 20:15)

greeny
Člen | 405
+
0
-

@enumag: Tak to se omlouvám, nějak jsem to přehlídl :D

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@greeny: To se ani nedivím, sám jsem to objevil čistě náhodou někdy před měsícem. :-D

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Skoda, ze sa nezucastnim, inak by som vas spamoval s tym aby ste mi poukazovali cele fungovanie DI a jeho konfiguraciou cez neon.

castamir
Člen | 629
+
0
-

@enumag Ty pojedeš? Pokud jo, můžem probrat třeba různé implementace Facade ;-)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Tak a opět stojím před rozhodnutím, zda jet nebo ne :-D V Brně jsem nebyl ani nepamatuju a natož na PoSobotě… Proč to vždy vychází tak, že se mi to s něčím kryje? :-/ Škola asi bude muset počkat :-D

Btw, když už se mám rozhodovat, nějaká hromadná cesta z Prahy se plánuje?

kubajz
Člen | 47
+
0
-

V kolik to tak obvykle v Brně skončí?

Pokud mohu, rád se připojím, nejvíc by mě aktuálně asi zajímal DI Container & best practice nebo diskuze k EN/CZ verzi webu.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@castamir Rád bych, ale ještě to nemohu říct s jistotou. :-( O fasádách bych se s tebou pobavil rád.

Bude geek train?

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Zdravím,

mám to do Brna hodný kus cesty, ale bližšie ako do Prahy tak premýšľam, že by som si spravil výlet:)

Mám pár otázok za PoSobotových nováčikov:

  • Budú aj nejaké prednášky? Osobne by som ocenil nejakú o workflow (IDE, git, composer atď.).
  • Kde sa bude akcia konať?
  • Do kedy zvykne takáto akcia cca trvať?
  • Bol by problém mať tam so sebou priateľku, neprogramátorku? :)
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

romiix.org napsal(a):

Budú aj nejaké prednášky? Osobne by som ocenil nejakú o workflow (IDE, git, composer atď.).

S přednáškami to nevypadá, ale budeš tam mít několik nette gurus (já tam budu určitě) a o těchhle věcech si můžeme klidně i jen popovídat, myslím že to bude i produktivnější :)

Kde sa bude akcia konať?

Někde v Brně :)

Do kedy zvykne takáto akcia cca trvať?

V Praze to většinou končí kolem 6té ráno, když Brňáci odjíždí prvním vlakem domů. V Brně to pravidlem nebývá a doporučuje se odjet posledním vlakem domů (mně jede někdy kolem 11cté)

Bol by problém mať tam so sebou priateľku, neprogramátorku? :)

Určitě nebyl, jenom je třeba počítat s tím, že si když to nenapadne ještě někoho nebude si mít s kým povídat :)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Prednasky udelame na miste dle poptavky. Pripravte si temata a my vam o nich radi popovidame.

Pokud bude nekdo prespolni chtit, muze u me prespat (5min pesky z centra).

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jakože barcamp punk? :)

AT
Člen | 5
+
0
-

Pro ty co jsou z východu :-D
Mám volné místo v autě, jedu z Těrlicka přes Havířov, Olomouc.
Pošlete evt. zprávu.

yonix
Člen | 37
+
0
-

a kde v brne to teda bude?

Ide niekdo zo slovenska? môžeme sa spolu zviesť autom idem z PE-BN-TN-->

Editoval yonix (21. 2. 2013 11:00)

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@castamir: Bohužel nedorazim. Nestíhám to. :-(

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

yonix napsal(a):

Chystám(e) sa, ale až z Banskej Bystrice. Ak by mal niekto chuť sa zviesť, možno by sa dalo.

castamir
Člen | 629
+
0
-

enumag Škoda =/, tak snad někdy příště.

Editoval castamir (21. 2. 2013 11:54)

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Prečo sa info o PoSobote nenachádza aj na https://www.posobota.cz/ Tam smeruje odkaz z homepage nette.org. Prichádza sa tým podla mňa o pár účastníkov.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Kdyby dal Davídek někomu dalšímu přístup, třeba by ten web mohl aktualizovat místo něj ;)

yonix
Člen | 37
+
0
-

romiix.org
Cawko ak by si mal cestu okolo PE PD BN TN tak by som sa rad zvezol :)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

romiix.org napsal(a):

Prečo sa info o PoSobote nenachádza aj na https://www.posobota.cz/ Tam smeruje odkaz z homepage nette.org. Prichádza sa tým podla mňa o pár účastníkov.

Nebo by se mohl ten odkaz změnit na http://srazy.info/…edni-sobota/, kde je info vždy aktuální :)

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

iguana007 napsal(a):
Nebo by se mohl ten odkaz změnit na http://srazy.info/…edni-sobota/, kde je info vždy aktuální :)

+1

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Já určitě přijdu. :-) (hlas ze záhrobí promluvil)

Jak tu tak čtu, je to v tom dost nostalgie – co takhle Veselá Vačice. Prostě tam, jak vždycky. Akorát tam byl vždy trochu problém s místem…

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

EDIT: upraven cas

Začneme ve 1pm v indické restauraci Taj (http://www.tajbrno.cz) a kolem 3pm se přesuneme do Veselé Vačice (http://veselavacice.cz). Zítra ráno tam dám rezervaci a zaplatím zálohu.

Kdo by chtěl dorazit dřív, tak kdykoliv od rána ke mě (Soukenická 5; pár minut pěšky z centra) a můžeme hackovat.

Editoval juzna.cz (21. 2. 2013 22:38)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Už jsem to psal do komentářů pod sraz, ale napíšu to i sem

Chceme v té indické začínat určitě tak pozdě? Začal bych raději už v 1. Né každý chce do indické :-/

Imho bychom takto okrádali o čas lidi, kteří jedou z velké dálky. Můžeme částečně přešvihnout do začátku, my co budeme v Indické, ale rozhodně bych neposouval začátek akce.

washo
Člen | 88
+
0
-

Pravdepodobne dorazim taky, alespon na prvni cast.

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Ve Vačici je rezervace a zaplacená záloha na moje jméno (Doleček). Kdyby někdo dorazil dřív než já, tak se v klidu usaďte a začněte se bavit, hlavně nám neutíkejte ;)